خبرآنلاین |
1 ماه پیش

اعتراض به سوالات یک آزمون خبرآنلاین

اعتراض به سوالات یک آزمون

داوطلبان دوره ۳۵ از المپیاد ادبی، مدال‌دارانِ سال‌های گذشته، صاحب‌نظران و دانش‌آموختگان رشتۀ زبان و ادبیات فارسی در کارزای خواهان بررسی مشکلات آزمون این دوره شده‌اند.

به گزارشخبرآنلاین،‌ نامه داوطلبان دوره ۳۵ از المپیاد ادبی به شرح زیر است:

ریاست محترم کمیتۀ المپیاد ادبی

با سلام و احترام
در آزمون مرحلۀ دوم دورۀ سی‌وپنجم المپیاد ادبی، مشکلاتی وجود داشته است که پس از برگزاری آزمون و انتشار دفترچۀ سؤالات و پاسخنامه، داوطلبان المپیاد ادبی را دچار سرخوردگی و ناامیدی کرده است. دانش‌آموزانی که با وجود همه‌گیری و سیاست‌های محدودکنندۀ مربوط به آن، با علاقه و پشتکار ماه‌ها زحمت کشیدند و انتظار داشتند آزمونی با این سطح از اهمیت و تأثیر، به دور از اعمال سلیقه‌های غیرعلمی و مخصوصاً اصولی‌تر از پیش برگزار شود؛ اما چنین نشد. صاحب‌نظران و دانش‌آموختگان رشتۀ زبان و ادبیات فارسی در این مدتِ پس از آزمون، در حمایت از دانش‌آموزان، نظرات و نقدهای خود را در قالب یادداشت‌هایی مستند در فضای مجازی منتشر کرده‌اند که امیدواریم به دست و نظرِ کمیتۀ محترم رسیده باشد. در زیر، خلاصه‌ای فهرست‌وار از این مشکلات ارائه شده است:
۱. عدم تناسب تعداد سؤالات با حجم منبع در برخی از منابع (مانند کلیله و دمنه، ادبیات معاصر نثر و دفتر شعر زمستان)؛
۲. وجود پرسش‌های خارج از محدوده‌ی منابع اعلام شده (مانند ‌کشف الاسرار)؛
۳. عدم اصولی و به‌قاعده بودن پرسش ها و
۴. وجود اشکال یا ابهام در «۱۷ سؤال».
با توجه به این مشکلاتِ اساسی، آزمون مرحلۀ دوم امسال، معیار مناسبی برای سنجش و گزینش دانش‌آموزانِ مستعد و توانمند در اختیار کمیته قرار نمی‌دهد.
اکنون داوطلبان این دوره از المپیاد ادبی به همراهی مدال‌دارانِ سال‌های گذشته، صاحب‌نظران و دانش‌آموختگان رشتۀ زبان و ادبیات فارسی، از کمیتۀ محترم المپیاد ادبی درخواست می‌کنند دیدگاه خود را نسبت به این آزمون و سؤالات آن روشن کند و برای حذف یا اصلاح پرسش‌های مبهم و مشکل‌دار به‌سرعت اقدام فرماید.
امید است کمیتۀ محترم به این درخواست و پیشنهاد توجه فرماید و دیدگاه و تصمیم خود را در زودترین زمان ممکن به صورت مکتوب منتشر کند.

۴۷۴۷#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

فارس نوشت: رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح، مدت دوره آموزشی سربازی را اعلام کرد.

11 ساعت پیش

تسنیم نوشت: مرد جوانی که با ۲ همدست خود اقدام به آدم ربایی در محله خزانه کرده بود، دستگیر شد.

6 ساعت پیش

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: وزیر علوم و تحقیقات از ارائه تسهیلات ویژه به رتبه‌های برتر کنکور سراسری ۱۴۰۱ خبر داد.

6 ساعت پیش

خبر فوری نوشت: در زمان ناصرالدین شاه هنگام اجرای تعزیه به جای عروسک، شیری زنده را که در قفسی محبوس بود از باغ وحش آورده و در پیش چشم حاضران به تماشا می ‌گذاشتند تا هیجان صحنه بیشتر شود.

11 ساعت پیش

بنابر اعلام وزارت بهداشت، متاسفانه در شبانه روز گذشته شمار جانباختگان ناشی از کرونا در کشور مجددا افزایش داشته و در این بازه زمانی ۹۰ بیمار جان خود را از دست دادند.

9 ساعت پیش

روزنامه ایران در گزارشی از دادگاه خانواده نوشت: محمدجواد... و نازنین... ، پس از ورود به شعبه دادگاه در ردیف اول نشستند.

17 ساعت پیش

تسنیم نوشت:جانشین رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری ۳ زن جیب‌بر که در مساجد از خانم‌ها سرقت می‌کردند، خبر داد.

8 ساعت پیش

ایسنا نوشت: کوهنورد حرفه‌ای و مربی امداد و نجات کوهستان از بی توجهی کوهنوردان به هشدارهای صادر شده گله کرد و اعلام داشت با توجه به صعودهای زیاد به دماوند، این کوه نسبت به ۲۰ سال گذشته تغییرات زیادی کرده است.

12 ساعت پیش

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: رئیس سازمان سنجش گفت: اگر متقلب بودن داوطلبان کنکور امسال اعلام شود از یک تا ده سال نمی توانند در کنکور شرکت کنند.

15 ساعت پیش

بیشتر...