خبرآنلاین |
1 ماه پیش

چه مسائلی را نباید در ازدواج پنهان کرد خبرآنلاین

چه مسائلی را نباید در ازدواج پنهان کرد؟

محیا نیوز نوشت: دروغ و پنهان کاری در ازدواج همیشه مشکل ساز می‌شود و تاثیرات منفی را بر روابط زوجین اعمال می‌کند.

وقتی شما با فردی ازدواج می‌کنید که قرار است با او زندگی پایداری را بسازید، بهتر است که تا جایی که می‌توانید از پنهان کاری دوری کنید چرا که ممکن است فاش شدن هر رازی آثاری مخرب برای شما و زندگی‌تان داشته باشد. حتی اگر شخص مقابل هم متوجه این رازها نشود شما همیشه آشفتگی و آشوبی دارید که او این موضوع را بفهمد.

شما موظف هستید که هر چه در گذشته یا در حال برایتان رخ داده و تاثیر آن بر زندگی‌تان مشهود است را با شخص مقابل در میان بگذارید و از او پنهان نکنید. اگر این پنهان کاری صورت بگیرد حتی اگر منجر به جدایی نشود نیز بعد از فهمیدن راز توسط شخص مقابل بی اعتمادی و حتی خیانت صورت می‌گیرد که جبران ناپذیر است.

۱.مسائل مالی

اصولا مسائل مالی مخصوصا در آقایان مسئله‌ایست که پنهان شده و به شخص مقابل گفته نمی‌شود. وقتی که برای شروع یک زندگی اقدام می‌کنند وضعیت مالی خود را نشان نمی‌دهند و بازگو نمی‌کنند و به طبع اگر وضع شخص مقابل خیلی هم بهتر باشد این پنهان کاری ادامه دارد. تا زمانی که وارد زندگی شوند این مخفی کاری را ادامه می‌دهد و درست وقتی که وارد یک زندگی شدند مسئله مالی که بسیار مهم است باعث تخریب رابطه می‌شود. پس بهتر است وضعیت مالی خود که تاثیر زیادی در ازدواج دارد را از قبل بیان کنید.

۲. روابط جدی شما قبل از او

انسان هایی که قبل از او در زندگی شما حضور داشته‌اند و به صورت جدی باهم ارتباط داشتید جزو مواردی است که حتما شریک زندگی شما باید در رابطه با آن اطلاع داشته باشد چراکه ممکن است شخص قبلی به طور خیلی اتفاقی در هر لحظه از زندگی شما حضور پیدا کند و همه چیز خراب شود

۳. مسائل جدی در رابطه با خانواده شما

مسائلی که در رابطه با خانوادتان هستند و زندگی شما را هم تحت تاثیر قرار می‌دهند باید حتما به شریکتان گفته شود و اجازه ندهید که بعدها این مسئله در زندگی مشترک شما مشکل ساز شود و روابطتان را تحت تاثیر قرار دهد.

۴. بیماری های جدی

شما باید بیماری‌های جسمی و روحی که دارید را با طرف مقابل‌تان در میان بگذارید؛ او قرار است با شما زندگی کند و هر بیماری که در شما وجود دارد زندگی او را هم تحت تاثیر قرار می‌دهد پس حق دارد که همه چیز را بداند.

۵. اخلاق های خاص

اگر اخلاق‌های خاصی دارید که خودتان می‌دانید شاید برای بعضی از افراد قابل هضم نباشد، سعی نکنید آن را پنهان کنید و برای این که شخص مقابلتان را آزرده خاطر نکنید آن رفتار را انجام ندهید؛ آن اخلاق جزوی از شماست و شاید برای مدتی کوتاه یا بلند آن را نشان ندهید ولی با گذشت زمان دیگر نمی‌توانید به پنهان کردنش ادامه دهید.

۶. اعتیاد

اگر به ماده خاصی اعتیاد دارید حتما باید آن را با همسرتان در میان بگذارید. اعتیاد مسئله‌ای نیست که بتوانید آن را برای همیشه پنهان کنید. شاید تصور کنید که می‌توانید بدون اطلاع از همسرتان اعتیادتان را ترک نمایی و کسی هم خبردار نمی‌شود اما باید این را بدانید که ترک اعتیاد به هر گونه مواد مخدر مشکل است و نمی‌توانید بدون کمک دیگران و مشاوره از پس آن بربیایید. ترک خودسرانه موجب بازگشت به مصرف می‌شود و تمام زندگی مشترک و مسئولیت پذیری شما در قبال همسرتان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

۷. خیانت

خیانت مسئله‌ایست که همیشه سعی برای پنهان کردن آن توسط فردی که انجامش داده وجود دارد. درصد تخریب رابطه شما بعد از خیانت بسیار زیاد است ولی توصیه می‌شود که آن را پنهان نکنید چون ضربه آن برای هر دو طرف بسیار زیاد است. اگر خیانت کرده‌اید ولی نمی‌خواهید دیگر آن را تکرار کنید به صورت منطقی این مسئله را بیان نمایید.

چه چیزهایی را می‌توان پنهان کرد؟

برخی از مسائل هستند که شما می‌توانید آن‌ها را پنهان کنید و با شریک زندگی‌تان در میان نگذارید و مشکلی هم شما و زندگی‌تان را تهدید نمی‌کند پس لزومی ندارد که او چیزی بداند.

۱. اشتباهات حل شده

اشتباهاتی که در گذشته‌تان صورت گرفته و شما آن را حل کرده‌اید و قرار نیست هیچ تاثیری در زندگی شما داشته باشد و مطمعن هستید که هیچ وقت باز نمی‌گردد. گفتن این اشتباهات به همسرتان تاثیری در زندگی مشترک‌تان نخواهد داشت.

۲. مسائل مربوط به خانواده شما که تاثیری در زندگیتان ندارد

مسائلی که در خانواده شما رخ داده ولی قرار نیست هیچ ضرر و تاثیری برای زندگی شما داشته باشند و کاملا شخصی هستند. پس لازم نیست راجب آن حرفی به شریک زندگی خود بزنید.

۳. شخصی که در زندگی شما حضور پر رنگی نداشته

اشخاصی ممکن است در زندگی شما حضور یافته باشند ولی تاثیر مهمی نداشتند و شما رابطه عمیقی با آن‌ها نداشتید مثل خواستگارهای سابق‌تان که لازم نیست این اشخاص را برای طرف مقابلتان شرح دهید. خاستگار سابق یک مساله کاملا رایج است و تاثیری هم در زندگی مشترک نخواهد داشت.

۴. بیماری های روحی و جسمی که بهبود یافته

بیماری‌هایی که در شما وجود داشته ولی بهبود کامل پیدا کرده و دیگر اثری از آن‌ها نیست مثل افسردگی که در یک دوره وجود داشته و آن را درمان کردید و قرار نیست که هیچ وقت برگردد پس لازم نیست که گفته شود اما اگر احتمال می‌دهید که این بیماری بازگردد حتما باید شریکتان را در میان بگذارید.

۲۳۳۲۳۳#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ایسنا نوشت: نوشیدنی‌ها، بخش مهمی از نیاز روزانه بدن را به مایعات برای سوخت و ساز مواد تامین می‌کنند. همان‌گونه که انتخاب یک نوشیدنی مفید و مغذی تأثیر مطلوبی بر سلامت شخص دارد، عدم دقت در انتخاب آن نیز می‌تواند سلامت را به خطر اندازد.

14 ساعت پیش

ایسنا نوشت: رضوی نتایج تحقیقات نشان داد توت سفید که گیاهی دارویی محسوب می‌شود، ممکن است کاهش وزن را افزایش و فشار خون و کلسترول بد را کاهش دهد.

13 ساعت پیش

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: یک متخصص طب سنتی گفت: شهروندان به هیچ عنوان گیاهان دارویی آسیاب شده را خریداری نکنند.

1 روز پیش

تسنیم نوشت: معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به تولد ۲ توله‌یوز در توران گفت: زایمان یوزپلنگ غالباً در اوایل بهار انجام می‌شود زیرا دمای هوا و سایر شرایط طبیعی برای رشد توله‌ها مناسب است اما زایمان یوز در نیمه دوم پاییز پدیده‌ای نادر است!

13 ساعت پیش

ایسنا نوشت: میثم پیرفلک یکی از مجروحان حادثه تروریستی شهرستان ایذه، به منظور ادامه روند درمان به یکی از بیمارستان‌های استان تهران اعزام شد.

10 ساعت پیش

ایسنا نوشت: ظهر امروز خبری در فضای مجازی مبنی بر اقدام به خودکشی یکی از دانشجویان دانشکده فنی دانشگاه تهران در فضای مجازی منتشر شد. در جزئیات این خبر آمده بود که این دانشجو از بالای ساختمان به پایین می‌پرد و اقدام به خودکشی می‌کند.

8 ساعت پیش

ایسنا نوشت: معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از جانباختن چهار تن و مصدومیت ۲۷ دیگر درپی وقوع سه تصادف رانندگی در صبح امروز خبر داد.

11 ساعت پیش

« هزینه­‌های آزادسازی مدرک به یکباره شش برابر شده است. قیمت­‌های آزاد­سازی مدارک بسته به رشته تحصیلی و منطقه متفاوت بوده است. هزینه کل آزادسازی مدرک بین  شش تا ده میلیون تومان بود اما اکنون حداقل بین  شش تا ۲۵ میلیون تومان به ازای هر ترم است. کل مبلغی که امروز دانشجو باید برای هر ترم پرداخت کند قبل از این ابلاغیه می‌توانست تمام هزینه چهار سال را بپردازد و مدرک را آزاد کند. فکر می کنم حدود شش تا  ده برابر شده است.»

14 ساعت پیش

محیا نیوز نوشت: مرجع جهانی رنگ سال ۲۰۲۳ را به صورت رسمی پنتون Viva Magenta معرفی کرد. قرمزِ پرشین در مجموعه رنگ پنتون؛ برگرفته از خاک قرمز خلیج فارس است.

1 روز پیش

بیشتر...