هند روسیه بر تعمیق روابط دو جانبه تاکید کردند all tv logo

بر اساس بیانیه مشترکی که هند و روسیه منتشر کردند، نارندرا مودی، نخست وزیر هند و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه متعهد شدند که همکاری‌های خود را در چندین بخش تقویت کنند.

به گزارش خبرگزاری شین‌هوا، در این بیانیه که در پی سفر دو روزه مودی به روسیه منتشر می‌شود، گفته شده است که روابط دو کشور در شرایط «پیچیده و نامشخص ژئوپلیتیکی کنونی» پایدار خواهد بود و و طرف به تقویت مستمر مشارکت راهبری خود متعهد هستند.

افزون بر این، هند و روسیه متعهد شدند که گردش مالی تجاری بین دو کشور را تا سال ۲۰۳۰ به ۱۰۰ میلیارد دلار در سال برسانند. در خصوص بحران اوکراین نیز، روسیه و هند و ضرورت حل مسالمت‌آمیز جنگ از طریق دیپلماسی تاکید کردند. همچنین، رئیس جمهور روسیه و نخست وزیر هند هر دو خواستار آتش‌بس در غزه شده و به ضرورت اجرای قطعنامه آتش‌بس شورای امنیت اشاره کردند.

مودی در جریان بازدید خود از مسکو که به دعوت روسیه صورت گرفته است، نشان «سنت اندرو» را دریافت کرد که بالاترین نشان افتخار دولتی روسیه است.

روابط بین روسیه و هند عمیق است و به ویژه مودی از زمان انتخاب شدن به عنوان نخست وزیر در سال ۲۰۱۴، روابط دو جانبه بیشتری با پوتین برقرار کرده است. این دو مقام بیش از ۲۰ دیدار داشته‌اند، اما پس از آغاز جنگ اوکراین، این اولین باری است که نخست وزیر هند به روسیه می‌رود.

ولودیمر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین از سفر مودی به مسکو به شدت انتقاد کرده و آن را مظهر «ناامیدی بزرگ» و «ضربه‌ای ویرانگر» به تلاش‌های برقراری صلح خوانده است.

مترجم: زهرا نجفی#‌اخبار_بین_الملل منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

یحیی گل‌محمدی یک روز قبل از بازی فولاد و الفیصلی در مرحله حذفی لیگ قهرمانان به حمایت از نکونام و تیمش پرداخت.

7 ساعت پیش

در پی انتشار مطلبی در برخی رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی مبنی بر افزایش قیمت محصولات ایران‌خودرو، پیگیری‌ها و بررسی‌های خبرگزاری ایسنا نشان می‌دهد که قیمت‌ محصولات این شرکت منطبق با آخرین قیمت‌های مصوب شورای رقابت است.

7 ساعت پیش

حکم نهایی پرونده شرکت «مدیران خودرو» درباره غیر استاندارد بودن قطعه اکسل عقب خودروی ایکس ۵۵ تولیدی این شرکت ۳۱ اردیبهشت اعلام می‌شود.

7 ساعت پیش

برای داشتن یک سفر عالی و بی دردسر در ایام نوروز، بهتر است قبل از شروع مسافرت، خودروی خود را چک کنید.

7 ساعت پیش

در نمای روبرو، وفاداری سازنده به نسخه‌ی مشهور ۱۹۵۷ دیده می‌شود و با این هدف، چراغ‌های نسبتا کوچک دایره‌ای همراه با جلوپنجره‌ی دوگانه که فضای باریکی برای عبور هوا دارد، در آخرین مدل فیات 500 دیده می‌شود.

7 ساعت پیش

جدیدترین محصول ایران خودرو، یک هاچبک چهاردر با کد مدل TF21 است. ظاهرا طراحی این خودرو، برگرفته از تولیدات چینی نیست و توسط مهندسان داخلی به اتمام رسید است. براساس اطلاعات موجود، TF21 در تابستان سال آینده تولید انبوه خواهد شد.

7 ساعت پیش

فشار افکار عمومی در هفته های اخیر برای تمدید قرارداد مهدی قایدی باشگاه را به تکاپو واداشت.

7 ساعت پیش

وزیر صمت بیان کرد: آنچه که وزارت صمت دنبال می‌کند این است که زمینه را برای تامین نیاز فراهم کند؛ حال نیاز چه بخواهد از داخل تأمین شود، چه از خارج.

7 ساعت پیش

در روزهای اخیر نام خودروهای وارداتی به صورت غیررسمی در محافل خودرویی مطرح می شود. خودرو سئات یکی از این خودروها است که قرار است در دور جدید واردات خودرو چرخ هایش خیابان های ما را لمس کند. مدلی از سئات که برای عرضه در ایران در نظر گرفته شده خودرو سئات ایبیزا است. یک خودرو هاچبک که با همکاری فولکس واگن ساخته شده است.

7 ساعت پیش

بیشتر...