راهبرد معاصر |
۲ هفته پیش

خداحافظی ستاره فراموش نشدنی پرسپولیس راهبرد معاصر

به گزارش راهبرد معاصر؛رقابت‌های لیگ آزادگان تا اواخر دهه ۷۰ با نظمی به مراتب پایین‌تر از سالیان کنونی برگزار می‌شد و فصل ۷۵-۷۶ یکی از بی‌نظم‌ترین مسابقات این عرصه به حساب می‌آید. پیکارهایی که تیر ماه سال ۷۵ شروع شد و اواخر تیر ۷۶ در حالی به پایان رسید که دو مسابقه از رقابت‌های فصل جدید آغاز شده بود!

بیستم تیر سال ۱۳۷۶ آخرین مسابقه لیگ ۷۵-۷۶ میان استقلال و پرسپولیس برگزار شد. دیداری که قبل از آن با فدراسیون و هر دو تیم هماهنگی‌های لازم صورت گرفت تا فرشاد پیوس مهاجم ارزشمند و فراموش‌نشدنی پرسپولیس و تیم ملی در دقیقه ۱۷ از زمین تعویض شده و برای همیشه با دنیای بازیگری خداحافظی کند. این دقیقه به دلیل پیراهن شماره ۱۷ فرشاد انتخاب شد که سال‌ها آن را در پرسپولیس بر تن می‌کرد و مقرر گردید در دقیقه هفدهم، جریان مسابقه قطع شود و مهدی مهدوی‌کیا با حضور در میدان به جای فرشاد پیوس، پیراهن شماره ۱۷ را نیز از این ملی‌پوش اسبق تحویل بگیرد.

در طرف دیگر میدان، استقلال در حالی به میدان آمد که جواد زرینچه کاپیتان خود را به خاطر محرومیت در اختیار نداشت و مرحوم ناصر حجازی سرمربی وقت آبی‌پوشان، فرهاد مجیدی را با وجود این‌که رضایتنامه‌اش برای حضور در استقلال کمتر از ۴۸ ساعت قبل صادر شده بود، در ترکیب ثابت قرار داد!

پرسپولیس در هر دو نیمه مسابقه بهتر از استقلال بود. شاگردان حمید درخشان در نیمه اول با ضربه سرکش ادموند بزیک به گل رسیدند. مهدی مهدوی‌کیا و بهنام طاهرزاده نیز در نیمه دوم گل‌زنی کردند تا در نهایت پرسپولیس با نتیجه ۳ بر صفر برنده تنها دربی برگزارشده در سال ۷۶ شود. علی فتح‌الله‌زاده مدیرعامل وقت استقلال سال‌ها بعد در مورد آن مسابقه گفت: ناصرخان حجازی داخل رختکن بسیار ناراحت بود. هواداران به پای من و ناصرخان ایستادند اما حجازی داخل رختکن من را بغل کرد و گفت حاجی اگه می‌خواهی تیم را دست آدم دیگری بدهی، اصلا رودربایستی نکن! ولی به ایشان گفتم ما با هم شروع کرده‌ایم و با هم ادامه می‌دهیم. به حجازی اعتماد کردم و یک سال بعد توانستیم قهرمان لیگ آزادگان شویم./ خبرورزشی#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

حتما با این مشکل رو به رو شده اید که در زمان استفاده از خودروی شخصی خود، ماشین به سختی روشن میشود و یا مصرف سوخت خودرو به میزان قابل توجهی افزایش پیدا میکند. در صورت مشاهده چنین مواردی یکی از اولین حدس هایی که زده میشود، خرابی شمع خودرو است.

1 ساعت پیش

محمد علی فردین در سن 19 سالگی با مهری خمارلو همسر زیبایش ازدواج کرد و تا آخر عمر به عشق او وفادار ماند.

1 ساعت پیش

رامسین کبریتی متولد ۲۶ اردیبهشت ماه ۱۳۴۸ در شهر تهران می باشد برادر نسرین شهزک معروف به سپیده بازیگر قبل از انقلاب است.

1 ساعت پیش

تصاویر مربوط به خودرو ب ام و X1 مدل 2023 را مشاهده می کنید.

1 ساعت پیش

دو بازیکن ملی پوش عراق در آستانه بازگشت به تیم ملی این کشور در بازی دوستانه با ایران هستند.

1 ساعت پیش

اعتماد آنلاین : تصویری از سالن مطالعه دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران منتشر شده که نشان از تفکیک جنسیتی در این دانشگاه دارد.

1 ساعت پیش

علی فتح‌الله‌زاده مدیر عامل باشگاه استقلال درباره آخرین وضعیت این باشگاه و پرداخت طلب استراماچونی به صحبت پرداخت.

1 ساعت پیش

مریم معصومی مدتی میشه بازیگری رو بیخیال شده اما به شدت تو اینستاگرام فعاله و دستی جذاب هم بر آتش استایل و فشن داره!

1 ساعت پیش

معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در نشست خبری با محوریت خودرو ری‌را بیان کرد: ۶۹ درصد از قطعات استفاده شده در خودروی ری‌را داخلی است، ظرف ۶ ماه تا یک سال آینده نیز، ۳۰ درصد وابستگی به واردات قطعات را کاهش خواهیم داد؛ چرا که یکی از استراتژی های مدیریت ارشد برای ایران‌خودرو، کاهش ارزبری محصولات است که ساپکو در حال پیگیری این استراتژی می باشد.

1 ساعت پیش

بیشتر...