تیتر برتر |
پریروز

جزییات کم شدن حقوق بازنشستگان در مهرماه 1400 سایت تیتربرتر TitreBartar com

جزییات کم شدن حقوق بازنشستگان در مهرماه 1400

به گزارشتیتربرتر؛هر ماه افزایش قیمت کالاها خوراکی و خدمات از مرزهای جدیدی عبور می‌کنند و تورم سالانه به بیش از ۴۵ درصد رسیده است.

این در حالی است که حقوق‌بگران افزایش حقوقی نداشته‌اند، بازنشستگان نیز از این قاعده مستثنی نیستند. در این خصوص رئیس کانون بازنشستگان استان تهران از کوجک‌تر شدن سفره بازنشتگان می‌گوید، به گفته او تورم باعث شده نه تنها در بخش کالاهای خوراکی بلکه در بخش خدمات نیز بازنشستگان متحمل هزینه‌های بیشتری شوند.

علی دهقان‌کیا به تجارت‌نیوز می‌گوید: تورم باعث شده که بازنشستگان در پایان مرداد امسال نسبت به آخر دی پارسال بیش از دو میلیون تومان کسری حقوق داشته باشند.

او در این باره توضیح می‌دهد: فقط کالاهای خوراکی که در سفره مصرفی خانواده‌های بازنشستگان قرار دارد حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان افزایش یافته و با توجه به هزینه‌های جانبی در بخش حمل و نقل، مسکن، لوازم خانگی، درمان و … این مبلغ به بیش از دو میلیون تومان رسیده است.

دهقان کیا ضمن ابراز نگرانی از این اتفاق می‌گوید که بازنشستگان از دولت جدید انتظار دارند. دولت جدید در مصاحبه‌ها از دغدغه‌شان که سفره مردم است می‌گویند اما این دغدغه با شعار حل نمی‌شود. انتظار این است که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جدید در شش ماهه دوم سال حداقل یک جلسه تشکیل دهند.

رئیس کانون بازنشستگان تهران در پایان هشدار می‌دهد که اگر این روند ادامه داشته باشد باعث نگرانی قشر حقوق‌بگیر و بازنشسته کشور می‌شود. بازنشستگان نسبت به این موضوع نگران هستند و تبعات این اتفاق به درون خانواده‌های آنها می‌رود. در این حوزه دولت مسئولیت دارد.#‌اقتصاد منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ترور سردار سلیمانی زمینه شکل‌گیری فرسایش دیپلماتیک، کنش متقابل تاکتیکی ایران و افزایش تحرک یگان‌های دریایی جمهوری اسلامی در برابر ناو‌های نظامی آمریکا در محیط منطقه‌ای را به وجود آورد. طبعا چنین فرآیندی اعتبار و قدرت استنادی آمریکا در محیط منطقه‌ای را با چالش روبه‌رو ساخته و زمینه شکل‌گیری اقدامات متقابل تاکتیکی در آینده را نیز فراهم می‌سازد.

1 ساعت پیش

معاون امور زنان رئیس جمهور گفت: در پی آن هستیم مشکلاتی که زنان مولد روستایی و عشایری در دریافت وام و تسهیلات همچون نبود ضامن و سند دارند، را برطرف کنیم تا وام‌ها را با بهره کمتر و تنفس بیشتر در اختیارشان قرار دهیم.

1 ساعت پیش

رئیس جمهور همه وزارتخانه‌ها و دستگاه‌ها را موظف کرد در خنثی‌سازی تحریم‌ها و تنظیم بازار کالا‌های اساسی همکاری کنند و مقرر شد معاون اول رئیس جمهور، مسئولیت هماهنگی فعالیت‌های دولت برای خنثی‌سازی تحریم‌ها را برعهده گیرد.

2 ساعت پیش

یک عضو هیئت رئیسه مجلس طرح تاسیس صندوق ذخیره دانشگاهیان در وزارتخانه‌های علوم و تحقیقات و بهداشت و درمان را اعلام وصول کرد.

3 ساعت پیش

سخنگوی کمیسیون مشترک طرح صیانت از کاربران، از برگزاری دومین جلسه این کمیسیون با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی خبر داد.

3 ساعت پیش

۲۷۸ نفر از نمایندگان مردم در مجلس طی بیانیه‌ای از ارائه زودتر از موعد مقرر گزارش تفریغ بودجه سال ۹۹ از سوی دیوان محاسبات به مجلس شورای اسلامی تقدیر و تشکر کردند.

3 ساعت پیش

در جریان تدوین لایحه بودجه سال ۱۴۰۱، افزایش حقوق کارکنان دولت در سال آینده علی الحساب به طور متوسط ۱۰ درصد اعلام شده شده است،

4 ساعت پیش

شرایط دریافت وام ۱۰۰ میلیون تومانی ازدواج زوجین روستایی و عشایری دهه شصتی مشخص شد.

4 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

4 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

4 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

4 ساعت پیش

نشست خبرى رییس سازمان هنرى رسانه اى اوج درمحل برگزارى نشست هاى این سازمان با حضور اصحاب رسانه آغاز شد.

4 ساعت پیش

قسمت آخر سریال هم سایه امشب ۲۵مهر از شبکه سوم‌سیما پخش می‌شود.

5 ساعت پیش

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با اشاره به جلسه غیر علنی امروز صبح مجلس با وزیر امورخارجه گفت: دستگاه دیپلماسی با دقت مسائل و تحولات منطقه را رصد کرده و بر تحرکات دشمن به ویژه رژیم صهیونیستی کاملا اشراف دارد.

5 ساعت پیش

بیشتر...