اکونا پرس |
6 ماه پیش

بندر تاریخی سیراف نگین خلیج فارس

بندر تاریخی سیراف؛ نگین خلیج فارس

بندر زیبای سیراف، یکی از بی‌نظیرترین مکان‌های تاریخی و گردشگری در استان بوشهر است.

بندر تاریخی سیراف؛ نگین خلیج فارس
به گزارشاکونا پرس،

به نقل ازروابط عمومیبرون مرزیرسانهملی، بندر تاریخی سیراف با تمدنی ‌‌2500 ساله و جاذبه‌های متنوعگردشگریدر حاشیه خلیج همیشه فارس، چشم گردشگران را بهقلبتاریخ وتمدنایرانی روشن می‌کند.

آثار تاریخی مانند گور دخمه‌ها، قبور صخره‌ای دره‌لیر، قورخانه و آتشگاه  بخشی از جاذبه‌های تاریخی و بسیار دیدنی بندر سیراف در استان بوشهر است و نشان از غنای تاریخ و تمدنایراندارد. بندر سیراف مرکز بخش سیراف در شهرستان کنگاناستان بوشهرواقع شده است.

بندر سیراف در زمان تجارتجادهابریشم، نقش مهمی درتجارتبین‌المللی داشت. بندر تاریخی سیراف بین دریا و کوه قرار گرفته است.

بندر سیراف در قرن‌های چهارم و پنجم هجری‌قمری به اوج شکوفایی خود درحاشیه خلیج فارسرسید و  مردم این بندر از راهخلیج فارسبا کشورهای مختلف از جمله عراق، چین، هند و برخی کشورهای آفریقایی در ارتباط بودند.

 قبرستان صخره‌ای سیراف یاگورستانتمدن‌ها، یکی از شگفت‌انگیزترین مکان‌های دیدنی و تاریخی در بندر سیراف است.

این قبرستان شامل گورهای سنگی قدیمی است که به عمق 40 تا 60 سانتی‌متر در سنگ کنده شده‌اند و همچنان پابرجاست. گورستان صخره‌ای سیراف در مقاطع تاریخی برای ادیان مختلف استفاده شده‌ و  ردیف‌های منظم قبرها در شیب تند دامنه کوه اززیباییمنحصر به‌فرد و عجایب این قبرستان است.

بیش از 20 اثر تاریخی سیراف مانند سازه‌های آبی و چاه ها،مسجدجامع، قلعه و آتشکده به ثبت ملی رسیده است و این جاذبه تاریخی و گردشگری شُهرت جهانی دارد و مورد توجه گردشگران خارجی است.

تصاویری از بندر تاریخی سیراف را می توانید در خبرگزاری ایران پرس به آدرسhttps://farsi.iranpress.com/  ببینید.

 

شهردار منطقه 12 از برنامه‌ریزی برای احیا و بازسازی قنات سنگلج و مهرگرد با مقاصد گردشگری در این منطقه خبر داد.

شعبه بیمه رازی در مجموعه بزرگ ایران مال افتتاح گردید.#‌اخبار منبع: اکونا پرس

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

حمله نیروهای امنیتی و پلیس نیجریه به عزاداران حسینی (ع) در شهر زاریای این کشور ده‌ها شهید و زخمی برجا گذاشت.

9 ساعت پیش

هوشنگ ابتهاج (ه.ا. سایه) در واکنش به کشتار کودکان فلسطینی در غزه گفت: دلم خون است.

8 ساعت پیش

اطلاع از اهمیت تشخیص و مراقبت به موقع بیماری و خود مراقبتی دیابت نقش بسیار مهمی در پیشگیری از بروز عوارض گاها غیرقابل جبران دیابت دارد؛ با اتخاذ روش‌هایی در زندگی که شاید چندان وقتی هم نیاز نداشته باشند، شما می‌توانید برای برنامه‌ریزی بلند مدت کنترل قندخون آماده شوید.

6 ساعت پیش

بازتاب گسترده شهادت ابراهیم النابلسی، رهبر جنبش الاقصی در نابلس به همراه دو تن از همرزمانش توسط رژیم صهیونیستی در شبکه های اجتماعی جهان عرب در برنامه امشب «هاشتاغ» شبکه العالم بررسی می شود.

9 ساعت پیش

تیم ملی والیبال بانوان کشورمان امروز در ادامه ی بازی های همبستگی کشورهای اسلامی برابر تیم ازبکستان صف آرایی کرد.

9 ساعت پیش

علیرضا طبایی که معتقد است «سایه» از دیدگاه‌های مختلف بر ادبیات ما تاثیرگذار بود، از سهم او در تحولات غزل و شعر نو می‌گوید.

7 ساعت پیش

رئیس‌جمهور تصریح کرد: ایران هیچگونه تغییر در جغرافیای سیاسی منطقه را نمی‌پذیرد و آمادگی دارد تمام ظرفیت‌های خود را برای برقراری صلح و ثبات در منطقه قفقاز و رشد و توسعه آن به کار گیرد.

7 ساعت پیش

اقامتگاه شخصی دونالد ترامپ رئیس‌جمهور سابق آمریکا در فلوریدا، با مجوز وزارت دادگستری تحت بازرسی مأموران اف‌بی‌آی قرار گرفته است؛ عملیاتی که صبح دوشنبه در زمانی که ترامپ در برج تجاری خود در نیویورک بود، انجام شد و واکنش‌های زیادی در پی داشت. ترامپ گفته اف‌بی‌آی حریم شخصی‌اش را شکسته و کاخ سفید می‌گوید ترامپ هنوز هم اسناد محرمانه‌ای دوران ریاست جمهوری را همراه خود دارد. بایدن می‌گوید از عملیات بی‌خبر بوده و ترامپ او را به دروغگویی متهم کرده است.

9 ساعت پیش

پرچم‌دار ایران در بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی به مدال طلا رسید.

9 ساعت پیش

بیشتر...