راهبرد معاصر |
۱ هفته پیش

شاعر نشسته ۱۴ میلیارد به جیب زد راهبرد معاصر

مجموع فروش آثار در پانزدهمین حراج تهران به رقم ۱۵۸ میلیارد و و ۸۹۰ میلیون تومان رسید.

به گزارش راهبردمعاصر،پانزدهمین حراج تهران ویژه هنر مدرن ایران شامگاه گذشته (جمعه ۲۴ دی‌ماه ۱۴۰۰) به صورت حضوری در هتل پارسیان آزادی برگزار شد و به رقم ۱۵۸ میلیارد و و ۸۹۰ میلیون تومان دست یافت. این حراج طی ۲ سال اخیر به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا با محدودیت برگزار شده بود.

در پانزدهمین حراج تهران ۳۸ اثر میلیاردی چکش خوردند در حالی که چهاردهمین دوره حراج تهران که مردادماه امسال برپا شده بود، ۸ اثر میلیارد داشت و مجموع فروش آن ۴۲ میلیارد بود.

در پانزدهمین حراج تهران با اجرای حسین پاکدل، ۸۰ اثر از ۶۰ هنرمند ارائه شد و حراج تهران با اثر ۱۲۰ میلیون تومانی عنایت‌الله نظری نوری آغاز کرد. پس از آن تابلوی ۸۵۰ میلیون تومانی صداقت جباری چکش خورد.

سپس خوشنویسی نصرالله افجه‌ای که قیمت پایه آن ۸۵۰ میلیون تومان بود، یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان چکش خورد تا نخستین اثر میلیاردی حراج پانزدهم لقب بگیرد. او یک اثر بدون عنوان دیگر هم داشت که یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان فروخته شد.

اما گرانترین اثر میلیاردی حراج تهران، مجسمه برنزی «شاعر نشسته» اثر پرویز تناولی بود که ۱۲ تا ۱۴ میلیارد تومان قیمت گذاری شده بود که ۱۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان فروخته شد.

اما بیشترین جهش قیمت مربوط به اثر آینه‌کاری منیر شاهرودی فرمانفرماییان بود که ۸ تا ۹ میلیارد تومان برآورد قیمتش بود، اما نهایتاً ۱۳ میلیارد تومان چکش خورد! این هنرمند فقید یک اثر دیگر هم داشت که ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان فروش رفت.

سهراب سپهری هم با ۲ اثر در حراج تهران حضور داشت که تابلوی گرانترش ۱۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان و تابلوی ارزانتر، ۶ میلیارد تومان فروخته شد.

حسین زنده‌رودی هم با ۲ اثر در حراج حاضر بود که تابلوی ارزان‌تر یک و نیم میلیارد تومان و تابلوی گرانتر با نام «لا+لا+صر» ۱۱ میلیارد تومان چکش خورد.

اثر بدون عنوانی از بهمن محصص بود با قیمت پایه ۵ میلیارد تومان، ۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان فروخته شد. نقاشی کوروش شیشه‌گران هم ۵ میلیارد تومان فروش رفت. «ترکیب بندی» منصور قندریز هم ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان چکش خورد. اثر فریده لاشایی ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان و

سیدمحمداحصائی هم که اخیراً چندین نمایشگاه برپا کرده است، با ۲ نقاشی‌خط «قاصدک» و «یزدان» در حراج حاضر بود که به ترتیب ۴ میلیارد تومان و ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان چکش خوردند.

آثار منوچهر یکتایی و رضا درخشانی، هر کدام ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان فروخته شدند. آثار صادق تبریزی هم به قیمت‌های ۲ میلیارد و یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان فروخته شدند.

از دیگر آثار میلیاردی این دوره از حراج می‌توان به آثار ژازه تباتبایی، توکل اسماعیلی (مش اسماعیل)، جعفر روح‌بخش، پرویز کلانتری، محسن وزیری‌مقدم، مسعود عربشاهی، ابوالقاسم سعیدی، حسین کاظمی، بهمن دادخواه، محمدعلی ترقی‌جاه، ایرج اسکندری، عبدالرضا دریابیگی، قاسم حاجی‌زاده و ناصر عصار اشاره کرد.

«عاشورا»‌ی هانیبال الخاص هم آخرین اثر پانزدهمین حراج تهران بود که ۴۰۰ میلیون تومان چکش خورد./فارس#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ گفت که سقف معافیت مالیاتی خانه های لوکس و باغ ویلاهای گران قیمت افزایش پیدا کرد.

1 ساعت پیش

این تصمیم مطلقاً احساسی نیست و منطق خاصی در آن نهفته است.

1 ساعت پیش

یام تبریک محمدرضا لواسانی به مناسبت گرامی داشت سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا روز زن

1 ساعت پیش

برگزیدگان جشنواره سراسری گوهر فاطمی در رشته های "عکاسی، خوشنویسی، شعر و داستان، طراحی، مقاله و پژوهش، نماهنگ و موشن گرافیک، نقاشی کودکان و نمایشگاه آب و آیینه" معرفی و تجلیل شدند.

2 ساعت پیش

مردم به دلیل انحصاری بودن خودرو در کشور راهی جز اقبال به سمت محصولات داخلی ندارند از این رو قیمت انواع خودرو همواره برای مشتریان از اهمیت زیادی برخوردار است.

2 ساعت پیش

شرکت پتروشیمی فن‌آوران در ۹ ماهه منتهی به ۳۰ آذر ماه ۱۴۰۰ موفق شد با ثبت فروش ریالی بیش از ۶ هزار و ۹۹۳ میلیارد تومانی میزان فروش خود را نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۱۷ درصد افزایش دهد.

2 ساعت پیش

قرار است در این بازی، بانوان هم در استادیوم حضور پیدا کنند.

2 ساعت پیش

بازسازی و نوسازی کارخانه ایزوگام واقع در شهرک صنعتی اشتهارد موجب شکسته شدن رکورد تولید ماهیانه این کارخانه شد.

2 ساعت پیش

سود خالص شرکت صنایع خاک چینی ایران ۱۳درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل افزایش یافت.

2 ساعت پیش

پیشتر گمانه‌زنی‌هایی درباره برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام و پایان دور هشتم مذاکرات مطرح بود اما پیگیری‌های به عمل‌آمده حاکیست که این موضوع فعلا در دستور کار اتحادیه اروپا به عنوان هماهنگ کننده کمیسیون مشترک نیست.

3 ساعت پیش

هم‌وطنان عزیز توجه داشته باشند در صورت دریافت این چنین پیامک‌هایی، عجولانه عمل نکرده و اقدام به ثبت‌نام و ارسال اطلاعات هویتی خود نکنند."

3 ساعت پیش

نیروهای انتظامی و اطلاعاتی شهرستان اردستان با اشراف کامل در کوتاه‌ترین زمان این شخص هتاک را دستگیر کردند و تحویل مراجع قضایی دادند و روانه زندان شد.

4 ساعت پیش

طبق اعلام هواشناسی در شبانه روز گذشته شهرهای بابارشانی بیجار با دمای منفی ۲۹ و سقز با دمای منفی ۲۶ درجه سانتی‌گراد سردترین شهرهای کشور بودند.

4 ساعت پیش

سویه موضوعی توازن ناموزون، فضای انتزاعی با رویکرد اجتماعی است؛ گویا سعید محجوبی اتمسفر ناموزونی را روایت می‌کند که در آن توازن هست اما این توازن ظاهری است و عمق واقعی ندارد.

4 ساعت پیش

خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که دیپلمات های ایرانی پس از شش سال وقفه در نشست سازمان همکاری اسلامی در عربستان شرکت می کنند.

4 ساعت پیش

بیشتر...