اقتصاد آنلاین |
۱ هفته پیش

بی توجهی به کشاورزان در مناظره تلویزیونی ریاست جمهوری اقتصاد آنلاین

به گزارشاقتصادآنلاینبه نقل از ایرنا، مسعود اسدی با انتقاد از عملکرد صداو سیما در نخستین مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری و بی‌توجهی به جامعه کشاورزی در مناظره تلویزیونی نامزهای انتخابات ریاست جمهوری افزود: لازم می دانم به نمایندگی از میلیون ها کشاورز ایرانی ابراز گله و ناراحتی و انتقاد شدید خود را از شخص ریاست سازمان صدا و سیما و کمیسیون نظارت بر تبلیغات ریاست جمهوری اعلام کنم. در حالی که حداقل ۵۰ درصد معیشت مردم ایران چه در روستا و چه در بیشتر شهرهای کشور وابسته به کشاورزی و صنف کشاورزی است متاسفانه مسئولان محترم صدا و سیما و کارشناسان فنی که برنامه مناظره انتخاباتی ریاست جمهوری را تدارک دیدند در مناظره شب گذشته به نحو بسیار غیرقابل منتظره ای نه تنها به جامعه کشاورزی بی توجهی کردند بلکه بنظر من به جامعه کشاورزی توهین شد.

وی ادامه داد: در حالی که کشاورزان ما دچار مشکلات فراوان و عدیده ای هستند و کشاورزی کشور نفس های آخر را می کشد از ۲۱ سوالی که از کاندیداهای محترم ریاست جمهوری پرسیده شد تنها یک سوال در مورد آب و کشاورزی آنهم اینکه چگونه آب در بخش کشاورزی باید کمتر مصرف شود و چگونه صرفه جویی آب در بخش کشاورزی داشته باشیم مطرح شد و این موضوع باعث ناامیدی و نگرانی جامعه کشاورزان شده است.

وی بیان کرد: کلا در برنامه های تلویزیونی و سوالاتی که کارشناسان برای مناظره مطرح می کنند متاسفانه صدا و سیما اصلا به این مساله دقت نمی کند و این باعث تاسف بخش کشاورزی است که در چنین شرایطی که این بخش تنها بخشی است که هم می تواند امنیت غذایی را تامین کند و هم کشور را از رکود اقتصادی و بحران بیکاری نجات دهد اینگونه مورد بی مهری و بی توجهی قرار می گیرد.

رییس مجمع هماهنگی تشکلهای کشاورزی ایران گفت: لازم است هم شخص محترم ریاست صدا و سیما و هم کمیسیون نظارت به این قضیه ورود کنند و در ادامه کار حداقل ۲۰ درصد حجم برنامه و سوالات را به بخش کشاورزی اختصاص بدهند.

اسدی اظهار داشت: همچنین کاندیداهای محترم در خصوص بخش کشاورزی بسیار ضعیف ظاهر شدند و متاسفانه در میان برنامه ها و وعده های رنگارنگ اقتصادی خودشان به هیچ وجه به بخش کشاورزی که مهمترین بخشی است که می تواند کشور را از این وضعیت انفعال اقتصادی خارج کند توجه نکردند. کاندیداهای محترم باید بدانند در حالی که کشور تحت تحریم های ناجوانمردانه غرب قرار دارد تنها بخشی که می تواند به فوریت و در کوتاه مدت حتی وعده های اقتصادی آنها در مورد اشتغال، بیکاری و حتی رکود اقتصادی و تورم را درمان کند بخش کشاورزی است ولی مشخص است این عزیزان برنامه خاص و مدون برای بخش کشاورزی ندارند. هر کس از کشاورزان ایران رای می خواهد باید با ذکر جزییات برنامه ها و طرح های خود برای کشاورزان را در صدا و سیما اعلام کند.

وی در پایان گفت: توجه همه کشاورزان را به ادامه نظرات و سیاست های کاندیداهای ریاست جمهوری جلب می کنم و از آنها می خواهم خارج از هر گونه تعلق حزبی، قومی و جناحی فقط و فقط به کاندیدایی رای بدهند که بهترین برنامه را برای بخش کشاورزی ارائه بدهد و بدانند اگر این دور هم بخواهند بر پایه احساسات و سایر تعلقات رای بدهند قبل از پایان ۴ سال ۹۰ درصد کشاورزی ایران تعطیل خواهد شد.

نخستین جلسه مناظره‌های انتخابات ریاست جمهوری دیروز (شنبه ۱۵ خرداد) برگزار شد.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ایران ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ همزمان با انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، اولین میان‌دوره‌ای یازدهمین مجلس شورای اسلامی (برای ۱۱ حوزه انتخابیه؛ آستانه اشرفیه، تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، تفرش، بهار و کبودرآهنگ، گچساران و میانه و برای شش کرسی مجلس شورای اسلامی) و دومین میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری (برای ۴ حوزه انتخابیه؛ تهران، خراسان رضوی، قم و مازندران) برگزار خواهد شد.

سعید جلیلی، محسن رضایی میرقائد، سیدابراهیم رئیس‌الساداتی مشهور به رییسی، علیرضا زاکانی، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، محسن مهرعلی‌زاده و عبدالناصر همتی هفت نامزد انتخابات ریاست جمهوری هستند.

نقد کارنامه محمود احمدی‌نژاد در برنامه امشب تلویزیون


#‌اخبار منبع: اقتصاد آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

عابدینی، دبیر کمیته علمی کووید ۱۹ گفت: خاصیت مغناطیسی ایجاد شده در بدن برخی دریافت کننده‌های واکسن کرونا ممکن است در هر نوع از این واکسن بروز کند. بر اساس فرضیه‌ها ممکن است این عارضه بر اساس مواد موجود در واکسن بروز کند. به دنبال یافتن دلیل علمی این موضوع هستیم.

۱ هفته پیش

«غیبت هنر» عنوان گزارشی است که در آن حضور بسیار کمرنگ اهالی فرهنگ و هنر در این دوره از انتخابات ریاست‌جمهوری بررسی شده است.

۱ هفته پیش

مجری یک شبکه عراقی گفت: بهتر است بشار رسن در فصل آینده به پرسپولیس و ایران برگردد یا به یک لیگ اروپایی برود.

۱ هفته پیش

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: میزان اعمال قانون در طرح محدودیت تردد برای شهرهای گروه قرمز مبلغ یک میلیون تومان و شهرهای زرد و نارنجی به میزان پانصد هزار تومان است.

۱ هفته پیش

بندرعباس-نماینده ولی فقیه در هرمزگان افزود: حضور در انتخابات استفاده از حق و انجام تکلیف است و مشارکت درآن موجب افزایش عزت و استقلال کشور خواهد شد.

۱ هفته پیش

بوژیدار رادوشوویچ ، ناامید از بدقولی مدیران باشگاه به کشورش رفته و شاید این آغاز جدایی او از پرسپولیس باشد.

۱ هفته پیش

معاون وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه اعتبار رتبه‌بندی تامین می‌شود، به این پرسش پاسخ داد که آیا رتبه‌بندی معلمان با تغییر دولت متوقف خواهد شد؟!

۱ هفته پیش

وزیر اقتصاد و دارایی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه ۴۰ درصد باقیمانده سهام عدالت چه زمانی آزادسازی خواهد شد، گفت: این موضوع وابسته به شرایط بازار است، اگر شرایط بازار مناسب شود اقدامات لازم برای آزادسازی ۴۰ درصد دوم سهام عدالت انجام می شود.

۱ هفته پیش

قیمت جهانی طلا در معاملات امروز، دوشنبه، همچنان تحت تاثیر گزارش هفته گذشته که نشان می‌داد تورم آمریکا بیش از حد انتظار بالا رفته است، رشد کرد.

۱ هفته پیش

باشگاه الهلال عربستان اعلام کرد با لئوناردو ژاردیم سرمربی پرتغالی سابق موناکو قراردادی یک ساله امضا کرد.

۱ هفته پیش

تیم ملی فوتبال ایران برای دیدارهای مقدماتی جام جهانی از پیراهن‌های جدید سفید و قرمز استفاه خواهد کرد.

۱ هفته پیش

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی اعلام کرد میزان ذخائر اورانیوم غنی‌شده ایران در حال حاضر ۱۶ برابر سقف تعیین‌شده در برجام است.

۱ هفته پیش

یکی از چالش های افرادی که صاحب ایده و دانش هستن

۱ هفته پیش

در نمایشگاه «اولین نمایشگاه توانمندسازی و حمایت از شرکت‌های منطقه در تامین نیازهای شرکت‌های پتروشیمی ماهشهر»، شرکت‌های پتروشیمی بندر امام، کارون، اروند، شهید تندگویان، خوزستان، بوعلی سینا، شرکت فجر انرژی خلیج فارس و شرکت عملیات غیرصنعتی و خدمات صنایع پتروشیمی در منطقه با هدف تأمین نیازهای خود از واحد‌های تولیدی منطقه ماهشهر و با حضور مدیران عامل این شرکت‌ها ۶۶ تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

۱ هفته پیش

بیمه تعاون در راستای سیاست های ترویج علم در صنعت بیمه، اقدام به دستاوردهای پژوهشی متخصصان آکادمیک کرده است.

۱ هفته پیش

بیشتر...