خبرگزاری میزان |
3 ماه پیش

وعده دولت برای اختصاص ۱۵ درصد از حقوق معادن به فعالیت های معدنی کشور resize

مصطفی طاهریدر گفت‌وگو با میزان، با اشاره به بهره‌مندی استان‌های کشور از حقوق قانونی معادن، گفت: بر اساس قانون یک درصد از فروش محصولات معادن باید در منطقه‌ای که معدن در آن واقع شده، هزینه شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد: این مسئله می‌تواند بر اساس تصمیم کمیته‌های استانی معادن مدنظر قرار گیرد تا منابع یک درصدی از فروش معادن، در آن منطقه هزینه شود.

وی بیان داشت: همچنین باید ۶۵ درصد حقوقی که اخذ می‌شود دوباره در معادن هزینه شود یعنی در بخش اکتشافات و سایر موارد فنی در این بخش.

طاهری تأکید کرد: در حال حاضر ما نانی را که از معادن می‌خوریم از اکتشافاتی بوده که در گذشته انجام شده لذا اگر این موارد تمام شود و اکتشافات صفر شود ما با مشکلاتی در این بخش مواجه خواهیم شد این در حالی است که معادن ما تمام نشده است و ما هنوز اول کاریم و خیلی جای کار داریم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: اگر سرمایه‌گذاری به این بخش برنگردد و این چرخه ادامه پیدا نکند ما حتماً ضرر خواهند کرد بنابراین حتماً باید دولت به این بخش ورود کند.

وی گفت: امسال دولت قول داده که ۱۵ درصد از حقوق دولتی معادن را به چرخه فعالیت‌های معدنی و همچنین به استان‌ها بازگرداند البته این عدد،عدد کمی است، اما قابل قبول است و اگر این امر محقق شود امری مطلوب به نظر می‌رسد.
 
  • بیشتر بخوانید:
  • «عرض» دولت برای اصلاح «ارز ۴۲۰۰» تومانی| نقشه پاستور برای جان‌گیری اقتصاد چیست؟

 

انتهای پیام/#‌خبر_سیاسی#‌اخبارسیاست منبع: خبرگزاری میزان

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سید «حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله روز جمعه سخنرانی می‌کند.

3 ساعت پیش

بندرعباس-عضو شورای شهر بندرعباس اظهار کرد: برخی مدیران شهرداری هنوز جایگاه شورا را درک نکرده یا به دنبال دهن‌کجی به نمایندگان مردم هستند.

3 ساعت پیش

شاخص کل بورس امروز بیست و هفتم اردیبهشت با رشد ۲۲ هزار واحدی معاملات را به پایان برد.

3 ساعت پیش

وضعیت آب و هوا برای سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت منتشر شد.

3 ساعت پیش

اجاره سند ملکی برای آزادی زندانیان، موضوع تازه‌ای نیست اما با وجود مشکلات زیادی که هم برای اجاره‌کنندگان سند و هم برای سندگذاران به وجود می‌آید، چندان مورد توجه قرار نگرفته است.

4 ساعت پیش

بندرعباس-استاندار و رئیس کل دادگستری هرمزگان به صورت شبانه از زندان مرکزی بندرعباس بازدید کردند.

3 ساعت پیش

وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان با معاون نخست‌وزیر و فرستاده ویژه رئیس جمهور کوبا دیدار کرد و طرفین برای افزایش همکاری‌های اقتصادی بین دو کشور توافق کردند.

4 ساعت پیش

پژوهشگران اسپانیایی در بررسی جدیدی، دلیل مرگ نورون‌ها در بیماری پارکینسون را ارزیابی کرده‌اند.

3 ساعت پیش

رئیس دیوان محاسبات کشور گفت: رسیدگی به پرونده‌های تخلفات ارز ۴۲۰۰ تومانی هم اکنون در دادسرا است و تا دو ماه آینده به اتمام می‌رسد.

4 ساعت پیش

بیشتر...