خبرآنلاین |
1 ماه پیش

وزیر بهداشت: بالاترین قدرت نظامی منطقه هستیم آماده صادرات واکسن به کشورها هستیم که قدرت ما را نشان می دهد خبرآنلاین

وزیر بهداشت: بالاترین قدرت نظامی منطقه هستیم/ آماده صادرات واکسن به کشورها هستیم که قدرت ما را نشان می‌دهد

فارس نوشت: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه در مسئله کرونا از کشورهای پیشرفته‌ نیز قوی‌تر عمل کردیم، گفت: قوی‌ترین حوزه سلامت منطقه را داریم و از نظر نیروی انسانی متخصص و متعهد وضعیت خوبی در کشور حاکم است.

بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عصر امروز در جلسه شورای اداری در فرمانداری رفسنجان اظهار کرد: کمتر کسی در کشور هست که مردم قهرمان و شهیدپرور رفسنجان و این شهرستان را نشناسد و این شهرستان به‌علت حضور مردان بزرگ در لشکر 41 ثارالله در دفاع مقدس که حماسه‌های بزرگی آفریدند و از نظر یک شهر تاریخی و با مردمان زحمت‌کش که توانستند در انقلاب نقش بسیار مهمی داشته باشند، حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: باید وضعیت خودمان را در شرایط ملی و جهانی بررسی کنیم تا وظیفه و تکلیف‌مان را بدانیم، چهل و سه سال از انقلاب می‌گذرد و دشمنان با تحمیل جنگ و تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی که برای ما ایجاد کردند نتوانستند مانع از پبشرفت کشور شوند و ملت ما مقاوم ایستاده اما امروز هم جنگ تمام نشده بلکه جنگ اقتصادی هست و هر کدام از ما در این دفاع از مملکت و اقتصاد مقاومتی باید نقش مهمی بازی کنیم.

عین‌اللهی افزود: کشور ما علی‌رغم همه فشارها رو به پیشرفت بوده و امروز قوی‌ترین کشور از نظر نظامی در منطقه هستیم و در حوزه سلامت هم قوی‌ترین حوزه سلامت منطقه را داریم و از نظر نیروی انسانی متخصص و متعهد وضعیت خوبی داریم.

عین‌اللهی اضافه کرد: شاید اول انقلاب بسیاری از افراد برای بیماری‌های پیش پا افتاده به خارج از کشور می‌رفتند. الان خیلی‌ها برای درمان به کشور ما مراجعه می‌کنند. در مسئله کرونا نشان دادیم از کشورهای پیشرفته نیز قوی‌تر عمل کردیم و کرونا به‌خوبی کنترل شد. دانشمندان ما دست به‌کار شدند و امروز آماده صادرات واکسن به بسیاری از کشورها هستیم و اخیرا به ونزوئلا صادرات داشتیم که قدرت ما را نشان می‌دهد.

وی خاطرشان کرد: طرح دارویار که در کشور انجام شد موجب شکوفایی صنایع داخلی کشور خواهد شد و می‌توانیم تولیدات خیلی خوبی داشته باشیم.

وزیر بهداشت ابراز کرد: شرایط ممکلت ممکن است تغییرات کند باید اتاق فکری در فرمانداری تشکیل شود و روش و کارها تغییر کند. در این منطقه مطمئنم خیلی کارهای بزرگتری می‌شود انجام داد.

وی با بیان اینکه وضعیت آبیاری احتیاج به تجدیدنظر دارد، ادامه داد: وقتی با ابتکار اولین ام‌آرآی کشور وارد رفسنجان شد پس می‌توانیم کارهای ابتکاری بزرگی انجام دهیم حتما مسؤولان بنشینند با نیروهای متفکری که وجود دارد راهکارهای مختلف ارائه دهند و کارخانه‌های مختلف ایجاد شود و این استعدادها شکوفا شود دولت هم کمک می‌کند.

وزیر بهداشت در ادامه با ذکر این مطلب که مشکلات و مسائل مربوطه را منعکس خواهیم کرد، به وضعیت حوزه سلامت شهرستان رفسنجان پرداخت و آن را از متوسط کشوری بالاتر دانست.

وی وجود دانشگاه علوم پزشکی در یک شهرستان را یک شخاصه مهم عنوان کرد و گفت: وجود 210 عضو هیأت علمی در یک شهرستان و 5 دانشکده، 9 مرکز تحقیقات و یک پژوهشکده و 700 نفر ظرفیت خوابگاه که با کمک مردم شهرستان ایجاد شده باارزش است و از نظر درمانی 484 تخت فعال و 141 خانه بهداشت نکته مثبتی است که نسبت به جمعیت از متوسط هم بالاتر است. اما می‌تواند خیلی بهتر از این وضعیت داشته باشد.

وی با ذکر این مطلب که جمعیت رفسنجان رو به کاهش است که واقعا فاجعه است، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب بارها نسبت به مسأله جوانی جمعیت تأکید داشتند که رئیس دانشگاه و تمام مراکز بهداشتی باید مبلغ بحث جمعیت باشند.

وزیر بهداشت توجه به بهداشت و ورزش را امری مهم دانست و متذکر شد: باید زمینه فعالیت‌های ورزشی به‌ویژه جوانان در این شهرستان بیش از پیش فراهم شود.

بیشتر بخوانید:

آقای وزیر بهداشت! وجدانتان آنقدر آسوده است که بجای کاهش تعداد قربانیان کرونا بدنبال این هستید که واکسن را کدام دولت وارد کرده؟

وزیر بهداشت: ایران قوی‌ترین قدرت پزشکی منطقه است و هیچ ایرانی برای درمان به خارج از کشور نمی‌رود

47231#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ایسنا نوشت: یک مدل سه بُعدی خیره‌کننده از سحابی چشم گربه ممکن است بتواند به ما در حل معماهای این سحابی کمک کند.

10 ساعت پیش

تسنیم نوشت: تعدادی از گیاهان خانگی که نگهداری آن‌ها در سراسر جهان رایج است، سبب ایجاد مسمومیت و حتی مرگ کودکان و حیوانات خانگی می‌شوند.

17 ساعت پیش

ایسنا نوشت: دانشمندان دانشگاه بریستول و واحد خون و پیوند سرویس ملی سلامت انگلیس(NHSBT) یک گروه خونی نادر جدید کشف کرده‌اند. این یافته‌ها که در مجله انجمن هماتولوژی آمریکا به نام "Blood" منتشر شده است، به حل یک معمای ۳۰ ساله نیز کمک می‌کند.

7 ساعت پیش

گجت‌نیوز نوشت: مینی ون کرایسلر پاسیفیکا از آپشنی ویژه بهره می‌برد که لازم است همه خودروهای خانوادگی از آن برخوردار شوند؛ اما این آپشن کارآمد دقیقاً چیست؟

10 ساعت پیش

دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف که در حوادث اخیر بازداشت شده بودند همگی آزاد شدند.

18 ساعت پیش

رییس قوه قضاییه با اشاره به ناآرامی‌های پس از مرگ مهسا امینی گفت: فقط کسانی که امدند در خیابان مجرم نیستند، مشوقان و پشتیبان‌های اغتشاشگران مجرمند و به پرونده آن‌ها رسیدگی خواهد شد.

18 ساعت پیش

تسنیم نوشت: معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌های سازمان تأمین اجتماعی، شرایط دریافت وام ۱۲ میلیون تومانی بازنشستگان تأمین اجتماعی را اعلام کرد.

18 ساعت پیش

محسنی اژه‌ای به دستگاه اطلاعاتی کشور توصیه کرد که مراقب نفوذی‌ها و منافق‌صفتان باشند و تحرکات بعدی دشمن و عناصر پشت‌پرده آن که قطعاً در راستای تهدید امنیت مردم برنامه دارند را کشف و رصد کنند و قوه قضاییه نیز در این امر به سیستم اطلاعاتی کمک خواهد کرد.

17 ساعت پیش

چرا باید وسایل الکترونیکی‌مان را در حالت پرواز قرار دهیم؟ برای اینکه مشکل اضطراری برای هواپیما ایجاد نشود. درست است؟ بستگی دارد که این سوال را از چه کسی می‌پرسید.

8 ساعت پیش

بیشتر...