خبرآنلاین |
6 روز پیش

آمار غم انگیز از زندگی دانشجویی ۳۹ درصد از خوابگاه های مجردی بسیار فرسوده است خبرآنلاین

آمار غم‌انگیز از زندگی دانشجویی؛ ۳۹ درصد از خوابگاه های مجردی بسیار فرسوده است

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت گفت: بررسی ها نشان می دهد که ۳۹ درصد از خوابگاه های مجردی بسیار فرسوده و۴۴ درصد از این خوابگاه ها نیازمند بازسازی ضروری و ۱۷ درصد نیز شرایط قابل قبولی دارند.

یکی از مسائل مهم در بحث دانشگاه ها و مراکز آموزشی تامین خوابگاه های دانشجویی به خصوص در کلانشهر ها کمبود زمین و حتی گرانی مسکن است. متاسفانه برخی ار خوابگاه های دانشجویی نیازمند بازسازی و برخی دیگر باید دوباره ساخته شوند تا خوابگاه مناسب و ایمن تری در اختیار دانشجویان قرار بگیرد.

خوابگاه های دانشجویی به نوعی خانه دوم دانشجویان است و از این نظر باید یک مکان مناسب برای اسکان دانشجویان باشد تا آنها در محیطی خوب مشغول به گذراندن دوران دانشجویی و تحصیل علم باشند.

حمید رضا اشراقی مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت گفت: بررسی ها نشان می دهد که ۳۹ درصد از خوابگاه های مجردی بسیار فرسوده و۴۴ درصد از این خوابگاه ها نیازمند بازسازی ضروری و ۱۷ درصد نیز شرایط قابل قبولی دارند. در حال حاضر ۷۶ درصد از خوابگاه ها وضعیت ملکی داشته و در اختیار دانشگاه ها است، ۱۰ درصد از خوابکاه ها استیجاری،۹ درصد مشارکتی و ۵ درصد از خوابگاه ها نیز خودگردان هستند.

او افزود: در حال حاضر ۸۱۹ سوئیت خوابگاه ویژه متاهلان داریم که ۱۷٠٠ دانشجوی متاهل در این خوابگاه ها در سراسر کشور ساکن هستند. با توجه به قانون جوانی جمعیت نیازمند خوابگاه های جدید متاهلی در کشور هستیم.

مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت ادامه داد: وزارت بهداشت برنامه ریزی برای ساخت ۱٠٠٠ واحد سوییت متاهلی انجام داده است و ۳۷۹ واحد خوابگاهی در حال بهسازی و ساخت است که ۱٠ تا ۷٠ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

اشراقی گفت: با توجه به ورود دانشجویان جدید از مهرماه نیازمند تامین خوابگاه مجردی در سراسر کشور هستیم. در حال حاضر ۸۴٠٠٠ نفر ساکن خوابگاه های دانشگاه علوم پزشکی سراسر کشور داریم.

به گفته مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت، در یک طرح مشترک با وزارت علوم، ساختمان های مسکن ملی برای تامین خوابگاه های دانشجویی استفاده کرده اند.

او اعلام کرد که در دوران شیوع بیماری کرونا در حدود ۳۵ درصد از دانشجویان بالینی و بیمارستان ها در خوابگاه ها ساکن بودند.

بیشتر بخوانید:

نرخ اجاره بهای خوابگاه‌های دانشجویی اعلام شد

۴۷۴۷#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

فارس نوشت: بخشدار پلان چابهار گفت: روز گذشته دختر بچه‌ای ۱۱ ساله در روستای «زهرآپ» با هدف سیراب کردن دام کنار هوتگی در نزدیکی روستا رفته که در پی سر خوردن داخل هوتگ افتاده و غرق می‌شود.

14 ساعت پیش

فارس نوشت: رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: صبح امروز بر اثر واژگونی یک دستگاه مینی‌بوس در ۱۵ کیلومتری کوزران، ۱۳ نفر مصدوم شدند.

17 ساعت پیش

رئیس سازمان نظام پزشکی مشهد گفت: بیش از ۳۰ درصد جمعیت بالای ۱۸ ساله ایرانی دارای فشارخون بالا هستند.

1 روز پیش

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان از ثبت بیست و پنجمین روز بدون فوتی کرونا در این استان خبرداد.

1 روز پیش

یک فقره کودک ربایی در حاجی آباد پس از ۲۴ ساعت ناکام ماند و کودک ربوده شده به آغوش خانواده بازگشت.

1 روز پیش

ایرنا نوشت: جانشین پلیس راه استان قزوین از توقیف یک خودرو با ۲۰۰ کیلومتر سرعت در آزادراه قزوین-رشت و انتقال آن به پارکینگ خبر داد.

16 ساعت پیش

فرمانده انتظامی استان هرمزگان گفت: با اقدام به موقع و هوشمندانه پلیس و دستگاه اطلاعاتی استان هرمزگان، کودک 7 ساله ربوده شده در حاجی آباد در کمتر از ۲۴ ساعت از چنگال آدم ربایان آزاد و به آغوش خانواده بازگشت.

15 ساعت پیش

فارس نوشت: دختر بچه گمشده در جنگل‌های منطقه دشت شاد کالپوش هنوز پیدا نشده است.

17 ساعت پیش

دکترنکست (بسینا) سامانه هوشمند سلامت الکترونیک از قابلیت درخواست «انجام آزمایش» و «چکاپ» خود، رونمایی کرد و از بهبود و ارتقا ویژگی «نوبت دهی» خبر داد.

15 ساعت پیش

بیشتر...