سلامت نیوز |
۱ هفته پیش

اجرای برنامه غربالگری پیشگیری از تنبلی چشم کودکان در مراکز مثبت زندگی پیشگیری مراقبت سلامت نیوز

اجرای برنامه غربالگری پیشگیری از تنبلی چشم کودکان در مراکز مثبت زندگی

سلامت نیوز:۱۰۹۰مرکز مثبت زندگی به پایگاه غربالگری اختلالات بینایی مجهز شده اند که با رعایت پروتکلهای بهداشتی و مطابق با دستورالعمل جامع پیشگیری از تنبلی چشم در این زمینه فعالیت می کنند.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا ، فاطمه رضوان مدنی رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور با اعلام این خبر گفت:برنامه کشوری پیشگیری ازتنبلی چشم در کودکان ۳ تا ۶ سال با هدف ارتقای سطح بینایی وکاهش شیوع و بروز آمبلیوپی و سایر اختلالات بینایی در کودکان ۶ – ۳ ساله در سراسر کشور، افزایش میزان دسترسی کودکان به خدمات غربالگری بینایی به ویژه در مناطق محروم و صعب العبور و افزایش میزان آگاهی آحاد جامعه از بیماریهای چشمی و راههای پیشگیری از آن هر ساله در سراسر کشور اجرا می شود.


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بهزیستی،وی با اشاره به سابقه ۲۵ ساله این برنامه گفت: برنامه کشوری پیشگیری از تنبلی چشم کودکان ۳ تا ۶ سال از سال ۱۳۷۵ توسط سازمان بهزیستی انجام می شود و با توجه به راه اندازی۲۵۲۷مرکز مثبت زندگی تحت نظارت سازمان بهزیستی در سراسر کشور، تا کنون ۱۰۹۰مرکز مثبت زندگی به پایگاه غربالگری اختلالات بینایی مجهز شده اند که با رعایت پروتکل های بهداشتی و مطابق با دستورالعمل جامع پیشگیری از تنبلی چشم به عنوان دستور العمل مرجع در این زمینه فعالیت می کنند.


وی افزود:همچنین این مراکز با تاکید بر آموزش غربالگران، اخذگواهی و فراهم نمودن تجهیزات جهت اجرای برنامه شامل E چارت لامپی، دستگاه غربالگری عیوب انکساری (در موارد خاص) ودرنظر گرفتن شرایط استاندارد اتاق غربال آماده ارائه خدمات هستند.


رضوان مدنی گفت: با توجه به اینکه پراکندگی جغرافیایی مراکز مثبت زندگی به گونه ای در نظر گرفته شده که در هر محله یک مرکز وجود داشته باشد، دسترسی خانواده ها به خدمات غربالگری اختلالات بینایی در کنار سایر خدمات بهزیستی تسهیل شده است.#‌اخبار_سلامتی منبع: سلامت نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

افزایش وزن ممکن است به محض ورود به سال های میانی اجتناب ناپذیر باشد اما حقیقت این است که می توان با آن مقابله کرد. تغییرات طبیعی هورمونی به این معنی است که ممکن است علایم یائسگی مانند گرگرفتگی، تعریق شبانه و نوسانات خلقی را مشاهده کنید اما نیازی نیست که بی خیال شوید و بپذیرید که نمی توان کاری برای چربی شکم در یائسگی کرد.

1 ساعت پیش

سیاست ما این بود که تنها در دو حالت واکسن خارجی وارد می‌کنیم؛ یکی اینکه این واکسن مورد تایید سازمان های بین‌المللی باشد و فاز سوم را تکمیل کرده باشد و دوم به صورت انتقال تکنولوژی به کشور وارد شود. کاری به درست یا نادرست بودن این سیاست ندارم. افرادی خارج از چارچوب وزارت بهداشت در این باره تصمیم گرفتند.

1 ساعت پیش

نتایج تحقیق جدید نشان می‌دهد، خودکنترلی با کندتر شدن سن مرتبط است.

1 ساعت پیش

کرونا همچنان در حال تاختن است و هر روز تعداد فوتی‌ها و مبتلایانش را بیشتر می‌کند. بیش از 16 ماه است که ایرانیان، در کنار مردم دنیا، با این ویروس در نبردند و هر روز ابعاد جدیدی از آسیب‌های آن گریبانشان را می‌گیرد.

3 ساعت پیش

ماسک چشمی که ظرف 15 دقیقه چروک‌ها را کاهش می‌دهدبا بالاتر رفتن سن چین و چروک نواحی اطراف چشم طبیعی است و معمولا برای از بین بردن این خطوط از روش‌های متفاوتی استفاده می‌شود. یکی از این روش‌ها بوتاکس است که با فلج کردن عضله این نواحی باعث می‌شود شما نتوانید عضلات صورت خود را حرکت دهید و در نتیجه عمق این خطوط و چروک‌ها کمتر خواهد شد.

3 ساعت پیش

تیمی از دانشمندان استرالیایی در تازه‌ترین مطالعات خود دریافتند گیاه رازیانه تاثیر قابل توجهی در درمان عفونت ناشی از کووید-۱۹ دارد.

3 ساعت پیش

یک داروساز در مورد بازار سیاه داروهای بیماران کرونایی می گوید: همیشه اصل مسلمی وجود دارد که وقتی در هر زمینه ای کمبود باشد مردمی که سو استفاده گر هستند و همه جا و در همه رده ها هستند کار را به آن سمت می برند. در مورد داروهای کرونا مواد اولیه ای وجود دارد و باید با خارج مراوده داشته باشیم که این مراوده امروز زیر صفر است و این نمی شود و اشکال همین است. ولی این مساله در مورد سرم صادق نیست.

4 ساعت پیش

معاون فنی مرکز اهدای خون استان قم گفت: افرادی که واکسن کرونا دریافت کردند معمولاً ۳ تا ۴ هفته (البته در خصوص انواع واکسن‌ها این مدت زمان متفاوت است) از انتقال خون معاف هستند، لذا بعد از اتمام این دوره و در صورتی که علائم دریافت واکسن در آن‌ها بروز پیدا نکند می‌توانند بدون هیچ مشکلی به امر مشغول شوند.

4 ساعت پیش

مقامات بهداشتی آمریکا به مادران باردار و شیرده توصیه می کنند که در برابر بیماری کووید-۱۹ واکسینه شوند.

4 ساعت پیش

سخنگوی سازمان غذاو دارو گفت: یک میلیون و ۸۵۰ هزار دز واکسن کووبرکت تحویل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شده است.

5 ساعت پیش

بار دیگر نیروهای داوطلب در آتش سوزی جنگل های زاگرس جان دادند؛ آنهم درست در روزهایی که ایران هواپیماهای آب پاش به ترکیه اعزام کرده است.

5 ساعت پیش

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به معاونت بهداشتی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور دستورالعمل تزریق واکسن کرونا به بهبودیافتگان را ابلاغ کرد.

5 ساعت پیش

نوجوانی و جوانی دوران مهمی از زندگی به‌شمار می‌آیند چرا که در این دوران نیازها، ارتباطات و حتی چالش‌های پیش روی انسان رنگ و بویی تازه می‌گیرد و دریچه‌ای جدید از زندگی به روی فرد گشوده می‌شود.

6 ساعت پیش

فوق تخصص بیماری های عفونی با اشاره به اینکه در بحران کرونا چیزی به اسم سرماخوردگی نداریم، گفت: متاسفانه در سطح جامعه روزانه افراد زیادی حتی با داشتن علائم در حال تردد هستند.

6 ساعت پیش

دبیر کمیته علمی کشوری کووید‌۱۹ ضمن هشدار نسبت به افزایش مرگ‌های کرونایی در صورت عدم‌رعایت پروتکل‌های بهداشتی، گفت: اگر مراقب نباشیم و پروتکل‌ها را رعایت نکنیم، لامبدا می‌تواند موج بعدی ما باشد.

6 ساعت پیش

بیشتر...