عصر ایران |
۱ هفته پیش

رییس پلیس تهران: هیچ نقطه ناامنی در تهران نداریم بر جغرافیای جرم تسلط داریم

رییس پلیس تهران بزرگ ادامه داد: ما به صورت لحظه ای بازار ارز را توسط همکارانمان در پلیس امنیت اقتصادی رصد می کنیم.

رییس پلیس تهران بزرگ با تاکید بر اینکه هیچ نقطه ناامنی در تهران نداریم، گفت: وجود نقاط ناامن اعلام شده از سوی شورای شهر صحت ندارد.

سردار حسین رحیمی، رییس پلیس تهران بزرگ در گفت‌وگو با ایلنا درباره بازار ارز و معاملات فردایی گفت: در حال حاضر بازار ارز، یک وضعیت بسیار خوبی رد و طبیعتا در این ایام دلالان و سوداگران اقدامات و فعالیت‌شان کمتر شده است. 

رییس پلیس تهران بزرگ ادامه داد: ما به صورت لحظه ای بازار ارز را توسط همکارانمان در پلیس امنیت اقتصادی رصد می کنیم.

وی در واکنش به اظهارات یکی از نمایندگان شورای شهر مبنی بر شناسایی ۲۶ هزار نقطه بی دفاع و ناامن در تهران گفت: ما این موضوع را تایید نمی کنیم و این موضوع کاملا کذب است. چنین چیزی وجود ندارد. من نمی دانم ایشان از کجا این رقم را آورده اند. 

سردار رحیمی تصریح کرد: ما هیچ نقطه ناامنی نداریم. وقوع جرائم در یک جامعه ۱۳ الی ۱۴ میلیونی طبیعی است و مختص کشور ما هم فقط نیست و در همه دنیا به این صورت است، اما اینگونه که ایشان گفته‌اند و باعث تشویش اذهان شدند و ناامنی ایجاد کرده‌اند، کاملا کذب است و تایید نمی شود. 

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به کمبود کلانتری در تهران و اعلام مکرر این موضوع از سوی پلیس، شورای شهر چه کمکی می تواند در این زمینه داشته باشد، گفت: قول هایی در این زمینه از سوی دوستان شورای شهر به ما داده اند تا در بودجه سال آتی مبلغی را اختصاص دهند. من در جلسات مکررا عرض کرده ام که از اعتبارات شهرداری، یک درصد آن را برای بحث امنیت و آرامش اختصاص دهیم و در این صورت قطعا اتفاقات خوبی خواهد افتاد.

رییس پلیس تهران بزرگ خاطرنشان کرد: در دو دهه گذشته این اتفاق نیفتاده است و من امیدوارم در بودجه سال آتی نگاه ویژه‌ای به این موضوع شود. 

وی همچنین درباره وضعیت کیف قاپی و موبایل قاپی گفت: تقریبا وضعیت ثابتی داریم البته در برخی از مقاطع نیز کاهش داشته ایم، اما از نظر ما همین هم خوب نیست. زمانی وضعیت بدی در زمینه موبایل قاپی داشتیم اما در حال حاضر با اجرای پی درپی طرح ها وضعیت در مقاطعی کاهش داشته است.

رییس پلیس تهران بزرگ خاطرنشان کرد: ما بر جغرافیای جرم کاملا تسلط داریم و براساس آن نفرات و گشتی ها و نیروها را چینش می کنیم تا این مناطق را تحت رصد بیشتری داشته باشیم.

سردار رحیمی در بخش دیگری از صحبت های خود درباره وضعیت معیشت نیروهای پلیس گفت: در مقاطع مختلف فرماندهی کل انتظامی جمهوری اسلامی اقداماتی در این زمینه داشته اند اما آنقدر عقب ماندگی تاریخی در این زمینه داریم و معیشت و حقوق پرسنل پایین است که این کمک هایی هم که می شود با توجه به تورم مشکلی را حل نمی شود. 

وی ادامه داد: پرسنل خادم، مجاهد و سرباز این نظام در انتظامی کشور با حداقل حقوق به آحاد جامعه خدمت می کنند و امیدوارم مسئولان ذیربط در دولت و دستگاه‌های مختلف به فکر مجموعه نیروی انتظامی باشند. ما صادقانه و بدون ادعا وظیفه خودمان را انجام می دهیم امیدوارم مسئولان هم به فکر سربازان خودشان در پلیس باشند. چراکه ما دائم در حال تلاش هستیم و برعکس خیلی از دستگاههای مختلف نه شب دارد و نه روز و نه تعطیلی و دائم در حال خدمت هستیم. #‌اخبار منبع: عصر ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

برگزیدگان جشنواره سراسری گوهر فاطمی در رشته های "عکاسی، خوشنویسی، شعر و داستان، طراحی، مقاله و پژوهش، نماهنگ و موشن گرافیک، نقاشی کودکان و نمایشگاه آب و آیینه" معرفی و تجلیل شدند.

نیم ساعت پیش

مردم به دلیل انحصاری بودن خودرو در کشور راهی جز اقبال به سمت محصولات داخلی ندارند از این رو قیمت انواع خودرو همواره برای مشتریان از اهمیت زیادی برخوردار است.

1 ساعت پیش

ركورد ۳ ساله فروش ماهانه شکسته شد؛ شرکت لعابیران در دی ماه ۱۴۰۰ موفق شد، ۹۲۰ تن از محصولات خود را به فروش رساند.

1 ساعت پیش

دکتر اخلاقی فیض آثار مدیر عامل بانک تجارت از اعطای تسهیلات مرابحه در قالب کارت اعتباری تا سقف یک میلیارد ریال بر اساس اعتبارسنجی و بدون ضامن برای تمامی حقوق بگیران از این بانک خبر داد.

1 ساعت پیش

پیشتر گمانه‌زنی‌هایی درباره برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام و پایان دور هشتم مذاکرات مطرح بود اما پیگیری‌های به عمل‌آمده حاکیست که این موضوع فعلا در دستور کار اتحادیه اروپا به عنوان هماهنگ کننده کمیسیون مشترک نیست.

2 ساعت پیش

هم‌وطنان عزیز توجه داشته باشند در صورت دریافت این چنین پیامک‌هایی، عجولانه عمل نکرده و اقدام به ثبت‌نام و ارسال اطلاعات هویتی خود نکنند."

2 ساعت پیش

خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که دیپلمات های ایرانی پس از شش سال وقفه در نشست سازمان همکاری اسلامی در عربستان شرکت می کنند.

3 ساعت پیش

پاپ در سخنرانی و دعای هفتگی خود در میدان سنت پیتر خواستار انجام مذاکره برای خاموش کردن آتش بحران اوکراین شد.

3 ساعت پیش

با اینکه مشکلاتی در حوزه اقتصادی داریم که البته مسبب آن آمریکا است اما، این دلیل نمی‌شود که برخی با شیطنت بخواهند مردم را ناامید کنند زیرا این کار خیانت محسوب می‌شود.

3 ساعت پیش

متخصصان اظهار داشتند که باید برای تسریع روند واکسیناسیون در زنان باردار که میزان واکسیناسیون در میان آنها بسیار کمتر از عموم زنان است، اقدامات بیشتری انجام شود.

4 ساعت پیش

به نظر می‌رسد دلار آمریکا نمی‌تواند ذخیره‌ای مطمئن برای کشور‌ها باشد و روز به روز از نقش آن در بین کشور‌های دیگر کاسته می‌شود، از این رو کشور‌های مختلف میل به افزایش ذخیره طلا پیدا کرده اند.

4 ساعت پیش

وزیر صمت در جریان بررسی کلیات طرح حمایت از کارخانجات و واحد‌های صنعتی و تولیدی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ثروت یک کشور کسب و کار‌های فعال آن کشور هستند، گفت: خطای مدیران و شرایط اقتصادی نباید به کسب و کار‌ها و واحد‌های تولیدی آسیب بزند.

4 ساعت پیش

نامزدهایی نهایی اسکار ۲۰۲۲ روز ۸ فوریه ۲۰۲۲ (۱۹ بهمن) معرفی می‌شوند و مراسم اسکار نیز ۲۷ مارس ۲۰۲۲ (۷ فروردین) برگزار می‌شود.

5 ساعت پیش

شیدا حیدری - دانشجوی دکتری مدیریت گردشگری

5 ساعت پیش

رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: در حال حاضر مذاکره و بحث‌ها انجام شده است امیدواریم به نتیجه برسیم که از فرصت تجارت آزاد اوراسیا با حضور قطری‌ها استفاده کنیم تا تولید محصول مشترک و صادرات به کشور‌های مختلف را داشته باشیم.

5 ساعت پیش

بیشتر...