اکونا پرس |
۲ هفته پیش

حضور مستمر مسئول فنی ایمنی در معادن از الزامات عملیاتی است

حضور مستمر مسئول فنی و ایمنی در معادن از الزامات عملیاتی است

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حضور مستمر مسئول فنی و ایمنی در معدن در هنگام معدنکاری از الزامات عملیاتی است و بهره برداران معادن باید به آن توجه کنند.

 حضور مستمر مسئول فنی و ایمنی در معادن از الزامات عملیاتی است
به گزارشاکونا پرس،

به نقل از مرکزروابط عمومیو اطلاع رسانی وزارت تعاونکار و رفاهاجتماعی، "حاتم شاکرمی"معاونروابط کار و رئیس شورای عالی حفاظت فنی در یکصد و شصت و هشتمین نشست این شورا با اشاره به حوادث ناشی از کار به وقوع پیوسته در ماه‌های اخیر خاطر نشان کرد: در خصوص علل وقوع حادثهمعدنگزارش هایی که از حوادث معادن دریافت شده عمدتاً بی‌توجهی ناظرین فنی معادن را متذکر شده‌اند. 

شاکرمی با تاکید بر جدی تر بودن وظایف نظارتی مسئولین ایمنی  به ویژه ناظرین فنی خاطر نشان کرد: مسئولین فنی معادن، مسئولیت بررسی محل عملیات را دارند و باید در هر شیفت کاری قبل از استقرار و شروع به کار، کارگران جبهه کار را بررسی کنند.

معاون روابط کار وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعیبا اشاره به واگذاری بهره‌برداری از معادن جدید به پیمانکاران جدید خاطر نشان کرد : اگر در این واگذاری ها بحث نظارت فنی و ایمنی در معادن جدی گرفته نشود، احتمال اینکه در آینده شاهد چنین حوادثی در معادن باشیم وجود دارد.

 وی تاکید کرد : از معاونت مربوطه دروزارتصنعت معدنو تجارتو به خصوص انتظار داریم موضوعات نظارت فنی در معادن و تأمین تجهیزات مناسب و مورد نیاز در بهره‌برداری معادن را جدی‌تر پیگیری و نظارت کند.‌

 شاکرمی به مشکلاتی که درمناطق آزادتجاری و مناطق ویژه اقتصادی به خصوص منطقه ویژه عسلویه وجود دارد گفت: در این منطقه بر اساس گزارش های دریافتی پیمانکاران فاقد صلاحیت ایمنی فعالیت می‌کنند که این امرسلامتکارگران را به طور جدی تهدید می کند.

وی با اشاره به اقدامات انجام گرفته برای الحاقجمهوری اسلامیایران به چند مقاوله نامه‌ سازمان بین المللی کار خاطر نشان کرد:لایحههای الحاقجمهوری اسلامی ایرانبه دو مقاوله نامه ۸۱ (بازرسی کار) و مقاوله نامه ایمنی و بهداشت شغلی، پس از تصویب درهیئت دولتوکمیسیون امور اجتماعی مجلس، منتظر طرح در صحن مجلس هستند.

 وی تاکید کرد : لایحه مقاوله نامه ایمنی و بهداشت در معادن که دردولتبه تأیید رسیده نیز تقدیممجلس شورای اسلامیشده و امیدواریم پس از تصویب در کمیسیون مربوطه به صحن مجلس برود.

شاکرمی افزود: در این صورت با تصویب الحاق کشور به ۳ مقاوله نامه فنی و حاکمیتی سازمان بین المللی کار، معادل چهل سال گذشته، الحاق به مقاوله نامه های فنی سازمان بین المللی کار را شاهد خواهیم بود.

وی گفت: امیدواریم با نهایی شدن الحاق جمهوریاسلامی ایرانبه این  مقاوله‌نامه‌ها، وضعیت و شرایط برای استفاده از ظرفیت‌های فنی و مشاوره ای سازمان بین المللی کار بیشتر از گذشته فراهم شود و انطباق با شرایط و مقررات مقاوله نامه ها به ارتقای سلامت کارگران و بهره ورینیروی کارکمک کند. 

 " علی مظفری" دبیر شورای‌ عالی حفاظت فنی و مدیر کل بازرسی کار در این نشست با ارائه توضیحاتی در خصوص حادثه به وقوع پیوسته در منطقه ویژه عسلویه، گفت: بخشی ازمشکلاتدر این زمینه به دلیل محدودیت های ورود ماشین آلات و تجهیزات مناسب و ایمن به کشور است که باید از طریق ظرفیت داخلی جبران شود.

 

 

معاون روابط کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با حضور در منطقه معدنی پروده و شرکت معدنجو از نزدیک به بررسی موانع و…

رئیس هیات عامل ایمیدرو ضمن اشاره به تلاش ایمیدرو در افزایش سطح رقابت پذیری بین بنگاه ها در "بهره وری"، اعلام کرد: به…#‌اخبار منبع: اکونا پرس

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

چرا شی جی پینگ رئیس جمهور چین به سید ابراهیم رئیسی پیروز انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران تبریک نمی گوید؟

5 دقیقه پیش

جعفر سمیعی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس از مدل عکس گرفتن مهدی شیری تعجب کرد، در حالی که حرکت کریم باقری و بردن جام برای سیامک نعمتیِ مصدوم، باعث تحسین همه شد.

5 دقیقه پیش

مهدی خمر گفت: برخورد مرگبار پژو ۴۰۵ با وانت تویوتا در محور "زاهدان - خاش " چهار کشته و ۲ مجروح برجای گذاشت.

11 دقیقه پیش

به مناسبت فرارسیدن هفته قوه قضاییه پایگاه‌های مشاوره حقوقی در ایستگاه‌های های تجریش، امام خمینی(ره)، دروازه دولت، دروازه شمیران، تئاتر شهر، میدان حضرت ولی‌عصر‌ (عج)، میدان انقلاب اسلامی و طالقانی برگزار می‌شود.

یک ربع پیش

سیزدهم خرداد ماه تولد سرمربی استقلال بود.

نیم ساعت پیش

فرهاد اینالویی معاون فناوری اطلاعات بانک ایران‌زمین در تشریح نقطه نظرات خود از بانکداری دیجیتال می‌گوید: «وجه تمایز بانکداری دیجیتال با اشکال دیگر بانکداری تمرکز آن بر نیازهای مشتری و داده‌محور بودن آن است، این داده‌محور بودن است که کلان داده‌ای از مشتری به سیستم بانکی می‌دهد و این کلان‌داده‌ها هستند که تشخیص می‌دهند چه تسهیلاتی می‌تواند در اختیار مشتری قرار دهد.»

نیم ساعت پیش

همزمان با سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی اجرای طرح تحول اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم آغاز شد

نیم ساعت پیش

برگزاری مجمع سالانه آب نیروی پتروشیمی بندرامام با تفسیر و تشریح موفقیت‌ها و دستاوردهای این مدیریت در سال گذشته همراه شد.

نیم ساعت پیش

بسیاری از بیماری‌ها ریشه در کم‌خوابی و کاهش ساعت خواب دارند.

نیم ساعت پیش

کرباسیان عنوان کرد: حوزه معدن در ایران از عنایت‌های خداوندی است و با اکتشاف درست جزو ۸ کشور برتر دنیا خواهیم بود. ما در حوزه گاز در دنیا نخست و در حوزه نفت ذخایر بسیار خوبی داریم و بیش از ۳ میلیون تن ذخایر زغال‌سنگ پیش‌بینی‌شده داریم.

1 ساعت پیش

بر اساس نص صریح قانون، سوءاستفاده از لباس و نشان نظامی جرم بوده و برای آن مجازات تعیین شده است.

1 ساعت پیش

قرارداد EPCطرح کریستال ملامین لردگان امروز با حضور رسول اشرف‌زاده مدیرعامل پترول، حسین بامیری نماینده لردگان در مجلس شورای اسلامی، نادر جداری مدیرعامل شرکت پتروآرمندلردگان و شرکت پناه صنعت پارت امضا شد.

1 ساعت پیش

وزارت برق عراق اعلام کرد پس از توافق با ایران در مورد نحوه پرداخت بدهی به تهران، این کشور امیدوار به از سر گیری کامل واردات گاز از ایران است.

1 ساعت پیش

سرمربی تیم ملی اسکاتلند از حذف زودهنگام شاگردانش از یورو 2020 پس از کسب تنها یک امتیاز در این رقابت‌ها ابراز تأسف کرد.

1 ساعت پیش

سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره شرایط آبی پوشان توضیحاتی را بیان کرد.

1 ساعت پیش

بیشتر...