خبرگزاری ایسنا |
۲ هفته پیش

اختصاص ۵۰ هکتار زمین برای نهضت ملی مسکن شهرستان بهار ایسنا

اختصاص ۵۰ هکتار زمین برای نهضت ملی مسکن شهرستان بهار

ایسنا/همدانفرماندار شهرستان بهار از اختصاص ۵۰ هکتار زمین برای طرح نهضت ملی این شهرستان خبر داد.

مجتبی فیض‌اللهی سه‌شنبه ۲۴ بهمن در حاشیه بازدید از روند پیشرفت فیزیکی مسکن ۱۲۰ واحدی بنیاد ساخت در قالب نهضت ملی مسکن شهرستان بهار در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: از مجموع ۵۰ هکتار زمین توافق و مذاکره شده و اختصاص یافته برای نهضت ملی مسکن این شهرستان، تاکنون در شهر بهار ۲۱ هکتار و در شهر لالجین پنج هکتار آن سند زده شده و پنج هکتار شهر لالجین در حال پیگیری کمیسیون ماده ۵ است که در اختیار متقاضیان قرار گیرد.

وی افزود: در شهر بهار بیش از ۱۶۰۰ نفر و در شهر لالجین ۴۳۰ نفر متقاضی تأیید شده مسکن داریم که این میزان زمین سند زده شده می‌تواند این تعداد از متقاضیان را پوشش دهد.

فیض‌اللهی ادامه داد: در رابطه با شهر صالح آباد نیز به صورت گروه ساخت زمین لازم به متقاضیان واگذار شده و برخی از این متقاضیان نسبت به ساخت و ساز اقدام کرده‌اند و برخی دیگر را نیز مهلت داده‌ایم که ساخت و ساز خود را شروع کنند.

وی بیان کرد: در شهر مهاجران نیز از سوی منابع طبیعی زمین لازم در نظر گرفته شده و این زمین‌ها برای احداث در قالب نهضت ملی مسکن به متقاضیان واگذار شده است.

فرماندار شهرستان بهار با بیان اینکه در سطح شهرستان ۵۰ هکتار زمین برای طرح نهضت ملی مسکن در نظر گرفته شده و سند به نام راه و شهرسازی زده شده است، گفت: شهرستان بهار به لحاظ تأمین زمین مورد نیاز برای طرح نهضت ملی مسکن خوشبختانه دارای حداقل معارضان بود.

وی با اشاره به پروژه ۱۲۰ واحدی بنیاد ساخت شهرستان بهار اظهار کرد: این پروژه با پیشرفت فیزیکی ۲۰ درصد عملیات آن شروع شده و در مرحله بتن ریزی ستون طبقه اول بوده و براساس پیش بینی این پروژه تا پایان سال آینده قابل افتتاح و بهره برداری است.

فیض‌اللهی در ادامه با اشاره به اینکه یکی از موضوعات اصلی در بحث مسکن شهرستان، تأمین مسکن برای کسانی بود که سال‌ها پیش برای مسکن ثبت نام کرده و مبالغ خود را واریز کرده بودند، گفت: تمام کسانی‌که برای مسکن در سالیان گذشته ثبت نام و مبالغ خود را واریز کرده بودند، در طرح نهضت‌ملی مسکن برای آنها زمین لازم پیش بینی و تملک شده و پیگیر هستیم به صورت گروه ساخت این زمین‌ها واگذار و در اولین فرصت این مطالبه آنها محقق شود.

وی بیان کرد: از اوایل سال‌جاری نسبت به موضوع نهضت ملی مسکن و تأمین زمین مورد نیاز ورود پیدا کردیم و در فازهای مختلف، طرح نهضت ملی مسکن در شهرستان مورد پیگیری قرار گرفته و در حال اجراست.

فیض‌اللهی مطرح کرد: مسکن ۱۲۰ واحدی بنیاد ساخت یکی از پروژه‌هایی بود که حدود ۱۰ سال پیش فونداسیون این پروژه به صورت غیرفنس و غیراصولی انجام شده بود که در قالب طرح نهضت ملی مسکن فونداسیون قبل آن برچیده و عملیات اجرایی طرح مجدد توسط بنیاد مسکن آغاز شده و بنیاد مسکن تلاش دارد در اولین فرصت ممکن این پروژه را تکمیل کند و در اختیار متقاضیان قرار دهد ضمن اینکه اجرای روند پیشرفت فیزیکی پروژه توسط بنیاد مسکن قابل تقدیر است.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان بهار هم گفت: بحث تأمین زمین لازم برای طرح نهضت ملی مسکن در شهرستان بهار به علت موانع مختلف دولتی و نیز معارضان حاد بود که خوشبختانه با پیگیری مجدانه فرماندار این مشکل به نحو مطلوبی مرتفع شد و قراردادها به صورت کامل با مالکان بسته شده و در حال حاضر هیچ گونه معارض در بحث طرح نهضت ملی مسکن شهرستان نداریم چرا که همه مالکان اصلی دارای سند و نسق هستند.

رشیدی افزود: برای طرح نهضت ملی مسکن شهرستان بهار در حال حاضر زمین بیش از اندازه ظرفیت متقاضیان تأمین شده است و هیچ گونه دغدغه‌ای وجود ندارد.

مدیر بنیاد مسکن شهرستان بهار هم اظهار کرد: پروژه ۱۲۰ واحدی بنیاد ساخت شهرستان بهار در سه بلوک با پیشرفت ۲۰ درصدی با پیشرفت و سرعت بسیار خوبی در حال اجراست و هم اکنون در حال بتن‌ریزی ستون‌های طبقه اول آن هستیم و سعی بر آن است تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن این واحدها تحویل متقاضیان شود.

امیر خسروی‌بهمند اضافه کرد: در شهر لالجین نیز برای طرح نهضت ملی مسکن پنج هکتار زمین تملک و انتقال سند انجام شده و با انجام شدن کمیسیون ماده ۵ آن، خیلی زود زمین‌ها برای تحویل آماده سازی خواهد شد.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

فرمانده کل انتظامی با بیان اینکه جرایم رانندگی اکنون بازدارندگی ندارند، گفت: از دولت تقاضا داریم تا مبلغ تمامی جرائم رانندگی افزایش پیدا کند.

1 دقیقه پیش

کارگروه شرکت های خودرویی و سرمایه گذاری استان قزوین در 25 اطلاعیه رسمی خود از پرداخت مطالبات 504 نفر از مالباختگان شرکت رضایت خودرو طراوت نوین خبر داد.

1 دقیقه پیش

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: مازوت سوزی در نیروگاه شهید منتظری اصفهان در چند روز اخیر بر اساس تصمیمات ملی شروع و در نتیجه آلودگی هوای اصفهان تشدید شده است.

لحظاتی پیش

یک پسر اهل ترکیه که شباهتی به کریس رونالدو دارد با لباس النصر به تماشای بازی کریستیانو نشست.

6 دقیقه پیش

علی‌رغم اینکه جلسه علنی روز گذشته مجلس شورای اسلامی به‌دلیل غیبت تعداد زیادی از نمایندگان لغو شد، هیئت رئیسه تنها اسامی 62 نفر از آنها را اعلام کرد و عضو دیگر هیئت رئیسه نیز به خبرنگار تسنیم گفت که مابقی افراد مرخصی استعلاجی گرفته بودند.

لحظاتی پیش

آژانس امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی اعلام کرد که اسرائیل کارمندان این آژانس را به بدترین شکل ممکن شکنجه کرده تا از آنها درباره همکاری با حماس اعتراف اجباری بگیرد.

1 دقیقه پیش

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همزمان با روز درختکاری سه اصله نهال کاشتند و پس از آن با اشاره به انتخابات اخیر فرمودند: حضور مردم در انتخابات 11 اسفند یک جهاد بود.

1 دقیقه پیش

یک کارمند غیرنظامی ارتش آمریکا به اتهام افشای اطلاعات طبقه بندی شده دفاعی در یک سایت دستگیر شد.

1 دقیقه پیش

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس: جامعه ما همواره با تهدیدات بسیار زیادی از طرف مستکبرین جهان مواجه بوده است و ایستادگی و جهاد تبیین توسط خانواده‌های شهدا باطل‌السحر تهدیدات و توطئه‌های دشمن است.

1 دقیقه پیش

بیشتر...