خبرگزاری ایسنا |
3 روز پیش

امضای تفاهم نامه دفتر تعاملات علم فناوری ایران شانگهای چین ایسنا

امضای تفاهم نامه دفتر تعاملات علم و فناوری ایران و شانگهای چین<br>

ایسنا/آذربایجان شرقیتفاهم‌نامه همکاری مشترک بین پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی و شهرک همکاری‌های اقتصادی و تجاری سازمان همکاری شانگهای چین توسط نمایندگان دو سازمان امضا شد.

بر اساس این تفاهم‌نامه دفتر تعاملات علم و فناوری ایران و شهرک همکاری‌های اقتصادی و تجاری سازمان همکاری شانگهای چین در شهر چینگ‌دائو فعالیت خود را آغاز کرده و فعالیت‌های فناورانه و تجاری مابین شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان ایرانی و کشورهای عضو پیمان شانگهای چین گسترش خواهد یافت.

طرفین توافق کردند شهرک همکاری شانگهای در فاز اول فضایی به مساحت ۱۲۵۰ مترمربع در محل این شهرک واقع در شهر چینگدائو در استان شاندونگ، برای استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی در اختیار پارک آذربایجان شرقی قرار دهد و تا پایان سال میلادی جاری نیز یک ساختمان چهار طبقه برای این منظور اختصاص یابد.

شهردار چینگدائودر آیین امضای تفاهم‌نامه مشترک بین پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی و شهرک همکاری شانگهای چین و هفت قرارداد بزرگ با کشورهای عضو و سومین اجلاس سران شرکت‌های چندملیتی، سمینار تجارت و سرمایه‌گذاری کشورهای عضو گفت: چینگدائو شهر اصلی کریدور اقتصادی و پلی بین‌قاره‌ای و نقطه اتکای استراتژیک همکاری‌های دریایی است.

وی افزود: دولت مرکزی چین به چینگدائو مأموریت بزرگی داده است تا بستر جدیدی برای همکاری بین‌المللی در امتداد " ابتکار کمربند و جاده " ایجاد کند که ما آن را به‌عنوان یک انتخاب استراتژیک برای توسعه شهری در نظر گرفته‌ایم و فعالانه برای توسعه شهرک همکاری‌های اقتصادی و تجاری سازمان همکاری شانگهای تلاش می‌کنیم.

ژانگ ابراز امیدواری کرد تا زمینه‌های همکاری، ارتباطات و تعمیق تبادلات در عرصه‌های مختلف بین شهر چینگ‌دائو و کشورهای دوست چین در آینده بیش‌ازپیش فراهم شود.

دفتر تعاملات علم و فناوری ایران و شهرک همکاری‌های اقتصادی و تجاری سازمان همکاری شانگهای چین خردادماه سال جاری توسط معاون فناوری و نوآوری وزارت عتف و قائم‌مقام وزیر در امور بین‌الملل و رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی افتتاح شد و پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی به‌عنوان هاب ارتباطی همه پارک‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان کشور به نمایندگی از وزارت علوم و تحقیقات و فناوری برای ارتباط با شهرک همکاری‌های اقتصادی و تجاری سازمان همکاری شانگهای چین فعالیت خواهد کرد.

شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در این دفتر می‌توانند ضمن ارتباط با شرکت‌های چینی با دیگر شرکت‌های دانش‌بنیان عضو سازمان همکاری‌های شانگهای نیز ارتباط فناورانه و تجاری داشته باشند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی، سومین اجلاس سران شرکت‌های چندملیتی، سمینار تجارت و سرمایه‌گذاری کشورهای عضو « ابتکار یک کمربند و یک جاده» با موضوع "مسیرهای هموار، گسترش تجارت و ارتقای همکاری "، با حضور مسئولان دولتی، نمایندگان حزب مرکزی حاکم، رئیس و معاونین کمیته مدیریتی شهرک همکاری‌های اقتصادی و تجاری سازمان همکاری شانگهای، نمایندگانی از ۵۰۰ کمپانی برتر جهان و صاحبان ۵۰۰ شرکت برتر چین، رهبران صنعتی، روسای شرکت‌های سرمایه‌گذاری خارجی و نمایندگان انجمن‌های تجاری در محل هتل Haitian شهر چینگدائو استان شاندونگ برگزار شد.

انتهای پیام #‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

به نظر می‌رسد مدافع استقلال راهی تیم سپاهان شده است.

5 ساعت پیش

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 4 از اجرای طرح پیشگیری و کنترل آفت سفید بالک خبر داد و گفت: در این طرح پایش و کنترل آفت سفید بالک در دستور کار قرار گرفت.

7 ساعت پیش

عضو کمیسیون صنایع اظهار داشت: وزیر صمت در بحث کنترل قیمت کالاهای صنعتی هم عملکرد قابل قبولی نداشته است و امروز در این حوزه هم گرانی بیداد می‌کند و بازار آن بی‌سرو سامان مانده و از کنترل خارج شده است.

5 ساعت پیش

شرکت خودروسازی پورشه اعلام کرد ساخت نمونه اولیه اسپورت ۹۶۳ را به پایان رسانده است که از سال آینده از این خودروبرای کسب بیستمین پیروزی کلی در مسابقات ۲۴ ساعته Le Mans استفاده خواهد کرد.

5 ساعت پیش

بنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته ۳۵۲ بیمار جدید کرونایی در کشور شناسایی شد.

6 ساعت پیش

برشی از فیلم گربه سیاه با بازی ترلان پرونه را در ادامه مشاهده می کنید

5 ساعت پیش

در این خبر به بررسی قیمت انواع مرغ در بازار پرداختیم.

5 ساعت پیش

بیشتر...