ایران آنلاین |
۲ هفته پیش

نگرانی ناتو از همکاری فزاینده روسیه با چین ایران آنلاین

نگرانی ناتو از همکاری فزاینده روسیه با چین

دبیرکل ناتو با نگرانی از همکاری های فزاینده روسیه و چین و اینکه این همکاری چالشی جدی برای این ائتلاف نظامی است، گفت که مسکو و پکن اغلب اقدامات خود را در نهادهای جهانی مانند سازمان ملل متحد، هماهنگ می کنند.

ینس استولتنبرگ دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی "ناتو"به روزنامه "ولت ام سونتاگ" آلمان گفت کههمکاری های روسیه و چیننزدیک تر شده و بُعدی تازه و چالشی جدی برای این نهاد به شمار می رود.

او افزود: ما به تازگی شاهد نزدیک تر شدن همکاری های سیاسی و نظامی روسیه و چین مانند برگزاری رزمایش های مشترک، پروازهای دوربرد هواپیمای جنگی و عملیات دریایی و همچنین مبادله فعال تجربیاتشان در حوزه کاربرد سامانه های نظامی و نظارت و رصد اینترنت، هستیم.

استولتنبرگ افزود: در نشست بعدی ناتو در بروکسل در باره برنامه توسعه آتی ناتو تا ۲۰۳۰ با هدف تقویت این ائتلاف و یافتن پاسخی برای تغییرات همیشگی موازنه قدرت و چالش های تازه در حوزه سیاست امنیتی مانند تبدیلچینبه قدرت نظامی متکی به خود، افزایش تجاوزهای روسیه، اشکال وحشیانه تازه تروریسم بین المللی، افزایش حملات سایبری و گسترش تسلیحات هسته ای، تصمیم گیری خواهد شد.

به گفته دبیرکل ناتو، این سازمان در حوزه روابط با روسیه به راهبرد مهار و گفت و گو پایبند خواهد بود، زیرا باید در زمان های دشوار و چالش برانگیز، تماس با روسیه را به عنوان همسایه مان، در باره مسائل مهار و کنترل تسلحیات و دیگر چالش های نظامی و سیاسی حفظ کنیم. در صورت خودداری ما از گفت گو، نخواهیم توانست اختلافاتمان را از بین ببریم و یا درک و تفاهم دوجانبه را بهبود بخشیم.

استولتنبرگ در باره چین نیز گفت کهکشورهای عضو ناتوباید در پی تقویت همکاری با کشورهای منطقه اقیانوس آرام (اقیانوسیه) باشند، زیرا سربرداشتن چین، نشانگر تغییر بنیادین در موازنه جهانی قدرت هاست.ایرنا 


 #‌اخبار منبع: ایران آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

باشگاه استقلال تمایلی برای تمدید قرارداد هرویه میلیچ ندارد و به نظر می‌رسد بعد از پایان فصل بیستم شاهد جدایی قطعی این بازیکن از استقلال خواهیم بود.

12 دقیقه پیش

با توجه به شیوع کرونا امسال حدود 60 هزار ساکن عربستان به حج تمتع مشرف می‌شوند که عربستان با توجه به کاهش تعداد زوار و لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، هزینه حج تمتع را افزایش داد.

نیم ساعت پیش

کیهان نوشت: آقای روحانی در حالی از کارنامه درخشان دولت در زمینه اقتصادی سخن می‌گوید که قیمت اغلب کالاهای خوراک در یک سال گذشته 50 تا 100 درصد افزایش داشته است.

نیم ساعت پیش

سرمربی تیم ملی فوتبال فرانسه از شب سخت اما زیبای تیمش در دیدار برابر پرتغال سخن گفت.

نیم ساعت پیش

یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه ای اظهارات اخیر مطرح شده از سوی رئیس دفتر رئیس جمهوری ایران درباره موافقت حاصل شده در مذاکرات وین پیرامون لغو برخی تحریم ها را رد کرد.

نیم ساعت پیش

حدود ۲۰۰ نفر از نوجوانان ورزشکار کشور و ۲۵ داور و ناظر در این مسابقات حضور دارند که تمامی زمینه های لازم به‌ویژه تامین خوابگاه مورد نیاز باید برای این تعداد ورزشکار مهیا شود.

نیم ساعت پیش

بازار فال و فال‌گیری همیشه گرم‌ بوده و حتی کرونا هم از گرمی این بازار کم نکرده است، فقط با کمی تفاوت سیستم‌های نوبت‌دهی دستخوش تغییر شده‌اند.

نیم ساعت پیش

یک مقام دولت فرانسه با هشدار درخصوص اتمام زمان مذاکرات هسته‌ای ایران در وین گفت، در صورت عدم پیشرفت در مذاکرات، نیاز به اتخاذ تصمیمات دشوار است.

نیم ساعت پیش

کنفدراسیون فوتبال آسیا این اجازه را به النصر عربستان و استقلال ایران داده که کشور میزبان خود را برای مرحله پیش روی لیگ قهرمانان آسیا انتخاب کنند.

نیم ساعت پیش

رئیس ستاد انتخابات کشور، از نتایج تکمیلی انتخابات ریاست جمهوری خبر داد که مطابق آن، آرای سیدابراهیم رئیسی از مرز 18 میلیون عبور کرد.

نیم ساعت پیش

یکی از مسئولان باشگاه استقلال در این رابطه به خبرورزشی گفت: شاید در داخل استقلال اختلاف نظر یا سلیقه‌های متفاوت وجود داشته باشد ولی این مسائل داخلی بوده و وقتی پای منافع باشگاه به میان می‌آید، همه باید کنار همدیگر قرار بگیریم.

نیم ساعت پیش

باشگاه استقلال نسبت به خبر منتشره مبنی بر غیبت فرهاد مجیدی در تمرینات دیروز واکنش نشان داد.

نیم ساعت پیش

ایران خودرو، برنامه پیش فروش دو محصول خود را از امروز پنجشنبه سوم تیرماه به مدت سه روز به اجرا می گذارد.

نیم ساعت پیش

یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه ای اظهارات اخیر مطرح شده از سوی رئیس دفتر رئیس جمهوری ایران درباره موافقت حاصل شده در مذاکرات وین پیرامون لغو برخی تحریم ها را رد کرد.

نیم ساعت پیش

برخلاف اعلام رادوشویچ، پرسپولیس امیدوار به بازگشت اوست.

نیم ساعت پیش

بیشتر...