خبرگزاری رضوی |
۳ هفته پیش

شمخانی برای امضای سند همکاری امنیتی به عراق سفر می کند رضوی

وزیر امورخارجه:
شمخانی برای امضای سند همکاری امنیتی به عراق سفر می‌کند
به گزارشخبرگزاری رضوی،حسین امیرعبداللهیان، در دیدار روز پنجشنبه با قاسم الاعرجی مشاور امنیت ملی عراق، موضوعات دوجانبه و منطقه ای را با طرف عراقی مورد بررسی قرار داد.
وزیر امور خارجه در این دیدار از تلاشهای الاعرجی جهت مدیریت موضوعات امنیتی در مرزهای دو کشور، تشکر کرد.
وی ضمن اعلام حمایت همیشگی ایران از عراق پیشرفته و با ثبات، از اینکه دو کشور موفق به تشکیل کمیته عالی امنیتی جهت رفع برخی نگرانی‌های موجود در اقلیم کردستان عراق شدند، ابراز خرسندی نکرد و از سفر قریب الوقوع دبیر شورای عالی امنیت ملی به عراق جهت امضا سند همکاری امنیتی با عراق خبر داد.
امیرعبداللهیان، حضور هرگونه جریانات ضدانقلاب و جدایی طلب در اقلیم کردستان را غیرقابل قبول دانسته و این مساله را موجب ایجاد تهدیدات علیه کشورمان، عراق و حتی اقلیم کردستان اعلام کرد.
وزیر خارجه ضمن تشریح تعاملات منطقه ای ایران، آخرین وضعیت مذاکرات برجام و سایر موضوعات منطقه ای را به اطلاع طرف عراقی رساند.
قاسم الاعرجی، مشاور امنیت ملی عراق نیز در این دیدار، ضمن تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، برخی توطئه‌های اخیر جهت ضربه به نظام جمهوری اسلامی ایران را توهم خواند.
الاعرجی در بیان اهمیت تعاملات منطقه ای تاکید کرد که اگر تعاملات بین کشورهای منطقه به شکل گسترده وجود داشته باشد، جایی برای حضور بیگانگان در منطقه باقی نمی‌ماند.
مشاور امنیت ملی عراق، وجود هر گونه تهدید علیه جمهوری اسلامی ایران از داخل عراق را غیر قابل قبول و مردود دانست و ضمن پاسداشت یاد سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس، بر ضرورت نهایی شدن پرونده ترور غیرانسانی این شهدا تاکید کرد.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...