شما نیوز |
۱ هفته پیش

حمایت بانک صادرات ایران از کتاب نشان داد اقتصاد از کتاب دانش فرهنگی دور نیست

حمایت بانک صادرات ایران از کتاب نشان داد اقتصاد از کتاب و دانش فرهنگی دور نیست

به گزارش شمانیوز، عفت شریعتی با بیان این مطلب افزود: تاثیر حمایت بانک صادرات ایران از حوزه کتاب و فرهنگ، فرصتی بزرگ و ارائه طریقی برای سایر بانک‌ها است.

وی با بیان اهمیت فرهنگ کتاب و کتابخوانی در تعالی و رشد. نوجوانان و‌ جوانان، اظهار داشت: با کتاب بزرگ شده‌ایم و کتاب در زندگی من نقش اول را بازی می‌کند و محال است که روزانه به مطالعه کتاب نپردازم. کتابخانه مأمن آرامش است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نظرات ارزشمند مقام معظم رهبری در خصوص کتاب، ابراز کرد: متاسفانه کتاب‌خوانی در جامعه قدری کم رنگ شده است و از این رو باید تقویت بنیان فرهنگی بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد تا دانش‌آموزان، دانشجویان  و جوانان ارتباط قوی‌تری با کتاب پیدا کنند.

وی با اشاره به اهمیت تاثیر گذاری فرهنگی در  رشد و تعالی دوران دانش‌آموزی، یادآور شد: در دوران دانش‌آموزی اگر یک معلم ریاضی در خصوص مبانی دینی و فرهنگی صحبت کند، خیلی بیشتر به دل می‌نشیند، تا اینکه یک عارف بیاید در این زمینه صحبت کند. از این رو بانک صادرات ایران که در این زمینه ورود کرده و تاثیرگذاری خود را در این زمینه عیان کرده، فرصت بزرگی است و حتی ارائه طریقی برای سایر بانک‌ها است. چرا که کشور ما از دیرباز بر اساس مبانی فرهنگی شکل گرفته و این مبانی فرهنگی باید روز به روز تقویت شود.

نماینده مردم زرند و کوهبنان با استقبال و ابراز خوشحالی از حمایت بانک صادرات ایران از نمایشگاه قرآن کریم در ماه مبارک رمضان، ابراز کرد: مبانی اقتصاد در قرآن در ابعاد مختلف ذکر شده است.

وی  اظهار امیدواری کرد: ارتباط تنگاتنگ بانک صادرات ایران با جایگاه‌های اصیل معنوی و فرهنگی در پیشبرد اهداف فرهنگی بیانجامد.

شریعتی همچنین از تلاش‌های بانک صادرات ایران در  حمایت از اهل قلم  با استفاده از طرح‌های نوین اعتباری قدردانی کرد و پیشنهاد کرد در نشستی با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس، راهکارهای بانک صادرات ایران برای حمایت از حوزه کتاب و بخش‌های فرهنگی کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد.

وی افزود: سال ۱۴۰۱  تدابیر خاص اقتصادی به ویژه در عرصه بانکداری همچنان در دستور کار است و بانک صادرات ایران به عنوان یک بانک با قدمت می‌تواند پیشنهادات خود را برای حمایت از توسعه فرهنگی کشور در کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح و پیگیری کند.

روابط‌عمومی بانک صادرات ایران#‌اخبار منبع: شما نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رییس مجلس یادآور شد: مجلس بر این اعتقاد است که باید خنثی سازی تحریم‌ها، راهبرد اصلی برای اقتصاد کشور باشد، به همین دلیل همّت اصلی مجلس توجه به این امر مهم است.

8 ساعت پیش

یک مؤسسه انگلیسی رده‌بندی قوی‌ترین و ارزشمندترین برندهای فوتبال باشگاهی دنیا را منتشر کرده است که باشگاه رئال مادرید در صدر آن قرار دارد.

7 ساعت پیش

کاردار یونان در پی توقیف محموله کشتی تحت پرچم جمهوری اسلامی ایران در آب‌های یونان به وزارت امور خارجه کشورمان احضار شد.

8 ساعت پیش

مشهد-مراسم تشییع پیکر مرحوم «حمیدرضا جعفری» از خادمان رسانه‌ای حرم مطهر رضوی در صحن کوثر برگزار شد.

8 ساعت پیش

تهران-سرپرست به حجاج ایرانی قاریان اعزامی حج 1401 توصیه کرد: فرصت به دست آمده را غنیمت شمارند و از لحظه لحظه آن به بهترین شکل بهره ببرند.

8 ساعت پیش

تهران- رییس سازمان حفاظت محیط زیست در نامه‌ای به رییس جمهور، پیرامون نخستین پروژه تکثیر یوزپلنگ آسیایی در اسارت، روند نگهداری از توله یوز و برنامه‌های این سازمان برای حفظ ژنوم این گونه ارزشمند توضیحاتی ارائه کرد.

8 ساعت پیش

سخنگوی شورای نگهبان به مناسبت فرا رسیدن روز چهارم خرداد روز دزفول یادداشتی ارائه کرد.

8 ساعت پیش

مدال سرمربی تیم فوتبال میلان در رقابت‌های سری A که در روز جشن قهرمانی این تیم از او به سرقت رفته بود، به وی برگردانده شد.

8 ساعت پیش

نظامیان رژیم صهیونیستی به محل سکونت خانواده‌ای فلسطینی در شهرک بیت صفافا در جنوب شرق قدس اشغالی حمله کردند.

8 ساعت پیش

بیشتر...