خبرگزاری تسنیم |
1 ماه پیش

3130 پروانه چاه مجاز کشاورزی در استان اصفهان اصلاح تعدیل شد تسنیم


3130 پروانه چاه مجاز کشاورزی در استان اصفهان اصلاح و تعدیل شد

رئیس گروه احیا و تعادل بخشی آب‌های زیرزمینی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان از اصلاح و تعدیل بیش از ۳۱۳۰ پروانه بهره‌برداری چاه‌های مجاز کشاورزی در سال جاری خبر داد.

- اخبار استانها -

به گزارشخبرگزاری تسنیمازاصفهان، ابوذر حنیف‌زادهبا بیان این که در سال 1402، 3 هزار و 130 پروانه بهره‌برداری چاه‌های مجاز کشاورزی اصلاح و تعدیل شد، اظهار داشت: حجم آب صرفه‌جویی شده از محل اصلاح و تعدیل پروانه‌ها بیش از181 میلیون مترمکعب است.

وی تصریح کرد: مهمترین اقدام جهت مقابله با تداوم افت سطح آب زیرزمینی اجرای پروژه‌های طرح احیا و تعادل بخشی است که توسط دفتر حفاظتمنابع آب زیرزمینی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان اجرا و پیگیری می­‌شود.

رئیس گروه احیاو تعادل بخشی آب‌های زیرزمینی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان، خاطرنشان کرد: به منظور کنترل برداشت چاه‌های مجاز، 2500 ابزار اندازه‌گیری هوشمند روی چاه‌های بهره‌برداری در استان اصفهان نصب و بهره‌برداری شده است.

وی افزود: در راستای چاره‌اندیشی برای کنترل عملیات حفاری در استان اصفهان، تجهیزات مکان‌یاب (GPS) روی همه دستگاه‌های حفاری استان اصفهان نصب شده است و نظارت بر این دستگاه‌های حفاری به صورت مستمر انجام می‌شود.

حنیف‌زاده یادآور شد: در سال جاری 858 حلقه چاه غیرمجاز در استان اصفهان پر و مسلوب المنفعه شده که حجم صرفه‌جویی شده از محل پر و مسلوب المنفعه کردن چاه‌های غیرمجاز بیش از 6 میلیون متر مکعب است.

انتهای پیام/163/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مدیر سامانه هوشمند سوخت گفت: تجهیزات تولید کارت سوخت در حال به روزرسانی است.

نیم ساعت پیش

ناصر علیزاده به مدال طلای وزن ۸۷ کیلوگرم کشتی فرنگی قهرمانی آسیا دست یافت. ایمان محمدی هم در وزن ۶۳ کیلوگرم به مدال برنز رسید اما امیر عبدی در ۷۷ کیلوگرم از رسیدن به مدال بازماند.

نیم ساعت پیش

نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی یا بیان اینکه سیلی ایران اسلامی به رژیم غاصب صهیونیستی تن دشمنان را لرزاند، گفت: این سیلی یک عید بزرگ است‌.

نیم ساعت پیش

پرسپولیس در حالی به استقبال دیدار هفته بیست و چهارم می‌رود که این تیم در دیدار رفت مقابل صنعت نفت با نتیجه ۲ بر ۲ مساوی شد.

یک ربع پیش

عکس جلد روزنامه خبرورزشی در تاریخ ۷ فروردین سال ۱۳۹۳ را ملاحظه می‌کنید.

نیم ساعت پیش

رئیس مرکز فناوری اطلاعات سازمان بیمه سلامت ایران، دلیل اختلال اخیر در سامانه نسخه‌نویسی الکترونیک را بروزرسانی نرم‌افزاری این سامانه اعلام کرد.

نیم ساعت پیش

تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران از کسب سهمیه بازی‌های پارالمپیک 2024 پاریس باز ماند.

نیم ساعت پیش

در عملیات وعده صادق، انبوهی از پهپادها و موشک‌های کروز در موج اول به‌سمت سرزمین‌های اشغالی پرتاب شدند و در موج‌های بعدی، تعداد زیادی از موشک‌های بالستیک دوربرد ایرانی به‌سمت اهداف شلیک شدند.

نیم ساعت پیش

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: بهره‌برداری از مرحله یک خط 3 یکی از مهمترین تاکیدات شوراست و با جبران عقب‌ماندگی‌ها، باید این پروژه تا مرداد به بهره‌برداری برسد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...