تیتر برتر |
2 ماه پیش

شرایط جدید دریافت وام خودرو جانبازان در مرداد 1400 سایت تیتربرتر TitreBartar com

شرایط جدید دریافت وام خودرو جانبازان در مرداد 1400

به گزارشتیتربرتر؛به گفته معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران: درقانون بودجه سال ۱۴۰۰احکام بسیار و بودجه خوبی برای بنیاد شهید و امور ایثارگران منظور شده که به دنبال اجرای آن هستیم، لذا آنچه در قانون ۱۴۰۰ آمده با قدرت دنبال خواهیم کرد.

وام خودرو جانبازان به کجا رسید؟

محمود پاکدل معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت:تسهیلاتدر نظر گرفته شده در رابطه با خودروی جانبازان در حال پیگیری است.

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران ، در خصوص تسهیلات در نظر گرفته شده برای واگذاری خودرو بهجانبازاناظهار کرد: به اطلاع می‌رساند تفاهم نامه ای با وزارت صمت در رابطه با خودرو جانبازان ۷۰ % در دست پیگیری است که با فراهم شدن ساز و کار تقسیط آن، به استان‌ها اطلاع رسانی خواهد شد و جانبازان واجد شرایط می‌توانند از امتیاز مورد نظر بهره‌مند شوند.

آخرین خبر درباره تامین مسکن جانبازان

محمود پاکدل روز شنبه ۲۶ تیرماه با اشاره به تأکید رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران مبنی بر تأمین مسکن و اینکه امسال سال نهضت ساخت مسکن برای ایثارگران نام‌گذاری شده است، افزود: شرایط جدید برای مسکن ملی فراهم‌شده است و امتیازات ایثارگری در طرح مسکن ملی منظور می‌شود که این امر گام مؤثری برای مسکن دار شدن ایثارگران است.

به گفته وی، بر اساس قانون بودجه سال جاری تسهیلات مسکن در مرکز استان‌ها از ۱۲۰ و ۱۶۰ میلیون تومان به ۳۰۰ میلیون تومان، در شهرستان‌ها از ۱۰۰ میلیون به ۲۵۰ میلیون و در روستاها از ۶۰ میلیون تومان به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش داشته است و ایثارگران از پرداخت هزینه انشعاب و پروانه ساخت معاف هستند.

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه همه آئین‌نامه‌های مرتبط با بودجه سال جاری در ابتدای سال تنظیم‌ شده است، گفت: مهم‌ترین نکته بند «د» تبصره ۲۰ در خصوص تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران است که در این راستا، کارگروهی با حضور مشاوران وزرا و روسای دستگاه‌ها تشکیل‌شده که مشکلات دستگاه‌ها شناسایی شود و بنیاد شهید و امور ایثارگران به‌عنوان ناظر بر اجرایی شدن و یا نشدن این قانون نظارت دارد.

پاکدل اظهار داشت: مشمولان تبصره یک قانون حالت اشتغال نیز از افزایش حقوق بهره‌مند شدند و این افزایش از ماه جاری اجرایی خواهد شد.

به گفته وی، در راستای رفع مشکلات معیشت جامعه ایثارگری نیز اقداماتی در دست اجراست که برای مشمولان تبصره یک و معوقاتی که مشمولان ماده ۳۸ دارند، در پایان مردادماه اقدام می‌شود.

پاکدل همچنین به افزایش تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال برای جامعه ایثارگری کشور اشاره کرد و گفت: تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال از ۵۰ میلیون تومان به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است و برای نخستین بار یک هزار میلیارد تومان منابع قرض‌الحسنه بانک‌ها برای اشتغال ایثارگران در نظر گرفته‌شده است.

پاکدل همچنین در دیدار با جعفر مردانی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری هدف از این دیدار را پیگیری تا حصول نتیجه تفاهم‌نامه اشتغال ۱۲۰۰ نفر از ایثارگران عنوان کرد و گفت: همه باید پیگیر اجرایی شدن تفاهم‌نامه اشتغال باشیم تا دغدغه ایثارگران در این زمینه را کم کنیم.

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران در سفر به استان چهارمحال و بختیاری با حضور در جمع جانبازان دارای ضایعه نخاعی از این طلایه داران صبر و استقامت در جامعه دلجویی کرد.

وی همچنین در دیدار با مادر شهیدان «سید احمد و سید کمال فاضل دهکردی»، گفت و گو با خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران را روحیه‌بخش دانست و اظهار کرد: زندگی شهدا و سبک و سیره خانواده‌های آنان همواره برای جامعه درس است.

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران، حرکت در مسیر شهدا را توفیق الهی دانست و تصریح کرد: شهدا در وصیت‌نامه‌های خود تأکید بسیار زیادی در حمایت از امام (ره) و رهبری داشتند.

پاکدل، بابیان اینکه شهدا مقام شفاعت دارند، خاطرنشان کرد: قطعاً والدین شهدا اولین کسانی هستند که شهدا آنان را شفاعت خواهند کرد و لذا امیدواریم جامعه از معنویت خانواده‌های شهدا بهره‌مند شود.

وام مسکن جانبازان در سال 1400 افزایش می یابد؟

«محمود پاکدل» معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران درباره اعطای وام مسکن به جانبازان و ایثارگران و کافی نبودن میزان وام مسکن گفت: ما هم قبول داریم که مبلغ وام نسبت به سبد تامین مسکن کمتر است. اما امسال نسبت به سال گذشته میزان وام ها افزایش خوبی داشته است.

وی ادامه داد: همچنین از سال گذشته بانامه نگاری هایی که با استانداری ها داشتیم قرار شد زمین ساخت مسکن را نیز بنیاد شهید برای جامعه هدف تامین کند.

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: همچنین امسال مبلغ وام مسکن افزایش خوبی داشت. به طور مثال وام مسکن روستایی که مبلغ ۶۰ میلیون تومان بود به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است همچنین وام مسکن در شهرهای کوچک از ۱۰۰ میلیون تومان به ۲۵۰ میلیون تومان و در کلانشهرها از ۱۶۰ میلیون تومان به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

پاکدل خاطرنشان کرد: اگر جانباز هم آورده ای داشته باشد با توجه به اینکه زمین هم از طریق بنیاد شهید در اختیار آنها قرار می گیرد و با افزایشی که در مبلغ وام ها صورت گرفته می توان امیدوار بود که ایثارگران بتوانند صاحب خانه شوند.

به گفته وی آنچه که بنیاد شهید موظف به انجام آن است بحث قوانینی است که حاکم بوده و براساس این قوانین اعطای یک وام و همچنین زمین به جانبازان و ایثارگران پیشنهاد شده است.

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران در پاسخ به این سوال که آیا برآوردی از ایثارگرانی که فاقد منزل هستند و می توانند از این تسهیلات استفاده کنند شده است، گفت: برای ما سالانه واگذاری ۷۰ هزار وام و زمین پیش بینی شده است. معمولا عملکرد سالانه ما نیز حدود ۵۰ هزار نفر است که از این تسهیلات استفاده می کنند.

پاکدل خاطرنشان کرد: همچنین پیش بینی شده است که افرادی که در گذشته از این تسهیلات استفاده کرده و وام مسکن تا سقف ۲۵ میلیون تومان دریافت کرده و اقساط آن را پرداخت کرده اند می توانند برای تبدیل منزل به احسن از این تسهیلات استفاده کنند یعنی می توانند منزل خودشان را فروخته و از این تسهیلات برای تغییر منزل شان استفاده کنند.

وی ادامه داد: ضمن اینکه در طرح ساخت و ساز ایثارگران زمین به مبلغ سال ۶۹ است همچنین از عوارض ساخت و شعبات معاف هستند.

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران در پاسخ به این سوال که در تهران این زمین ها در کجا قرار دارد، گفت: در تهران فقط یک مورد در پرند بوده است. اما در ۷۲ هزار نقطه از ۳۰ استان تفاهم اولیه با وزارت راه و شهرسازی منعقد شده است.

پاکدل با بیان اینکه میزان وام و نوع پرداخت تسهیلات با توجه به میزان درصد جانبازی افراد متفاوت است، گفت: برخی از افراد هم مشمول وام و همین زمین می شوند اما برخی از ایثارگران مانند جانبازان کمتر از ۲۵ درصد فقط مشمول دریافت وام می شوند همچنین برای مشمولین دریافت زمین از ۵۰۵ هزار نفر واجد شرایط تا به امروز برای ۱۸۰ هزار نفر واگذاری صورت گرفته است و مابقی باید در طی امسال و سال های آتی انجام شود.

وی درباره پرداختتسهیلات وام و زمین مسکنبه شهدای مدافع حرم و فاطمیون گفت: این تسهیلات شامل همه افراد ایثارگر خواهد شد اما در خصوص شهدای مدافع حرم افرادی که دارای تابعیت ایرانی شده اند می توانند از این تسهیلات استفاده کنند اما برای مابقی افراد که تابعیت آنها هنوز برطرف نشده با مشکل سند مواجه هستیم. انشالله پیگیر تابعیت این افراد هستیم تا برطرف شود. با ستاد اجرایی فرمان حضرت امام و بنیاد مستضعفان هماهنگی هایی شده که تا بتوانیم خدماتی را نیز برای این افراد در نظر بگیریم.

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امورایثارگرانهمچنین در بخش دیگری از صحبت های خود درباره تشکیل پرونده برای افرادی بومی مناطق جنگی که به دلیل برخورد با مین دچار مصدومیت و مجروحیت می شوند گفت: این افراد می توانند به فرمانداری ها مراجعه کرده و براساس قانون برای آنها تشکیل پرونده شده و در بنیاد بررسی شده و تحت پوشش قرار می گیرند.

گردآرونده:علی اکبر رضایی#‌اقتصاد منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

2 دقیقه پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

2 دقیقه پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

3 دقیقه پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

4 دقیقه پیش

آیت‌ا... جوادی آملی، مفسّر برجسته قرآن کریم و از مراجع عظام تقلید در پیامی خصایص آن مرحوم پرداخته است.پیرامون رحلت جانگداز علامه حسن‌زاده‌آملی به بیانی کم نظیر از خصائل و خصایص آن مرحوم پرداخته است.

10 دقیقه پیش

خودروهای آلمانی به عنوان بهترین خودروهای مهندسی که می توانید بخرید، به ویژه در بخش خودروهای لوکس شهرت یافته اند.

11 دقیقه پیش

قیمت دلار در بازار آزاد عصر امروز وارد کانال ۲۸ هزار تومانی شد.

12 دقیقه پیش

قیمت انواع ارز‌های شاخص دیجیتالی امروز در روند معاملات در بازار‌های تجارت دیجیتال بین‌المللی تغییراتی را تجربه کرد.

12 دقیقه پیش

نحوه بازیابی و حذف رمز کارت سوخت برای مالکان خودرو‌ها و موتورسیکلت‌هایی که رمز کارت سوخت خود را فراموش کرده اند، در این گزارش بیان شده است.

13 دقیقه پیش

در راستای رفع مشکلات توزیع گاز مایع در سیستان وبلوچستان و پیشگیری از بروز اختلالات سال‌های قبل، چهار مرکز تاسیسات جدید گاز مایع در در استان بهره برداری خواهد رسید.

یک ربع پیش

تشدید مواضع و اقدامات آمریکا علیه ایران، در کنار اظهارات صدام در فروردین‌ماه سال ۱۳۵۹و سپس قطع رابطه آمریکا با ایران و محاصره اقتصادی ایران، نشانه آشکار تلاقی منافع آمریکا و نقطه آغاز، تجاوز عراق به ایران بود.

یک ربع پیش

۹۰ درصد از ریه‌های عزت‌الله مهرآوران درگیر کرونا شده و این بازیگر در آی سی یو تحت درمان است.

یک ربع پیش

چهره محبوب قرمزها واکنش جالبی درباره حضورش در هیات مدیره این باشگاه داشت.

یک ربع پیش

آزادسازی قیمت‌ها در بازار خودرو زمانی منطقی به نظر می‌رسد که واردات هم آزاد باشد و دست مشتری برای انتخابِ منصفانه از میان مدل‌های مختلف خودرو با قیمت‌های مختلف، باز باشد. در غیر این صورت، بازار خودرو «همین آش و همین کاسه» را شاهد خواهد بود، جایی که خودروساز از تولید متضرر می‌شود و مشتری هم ناچار به خرید در یک بازار انحصاری خواهد بود.

نیم ساعت پیش

مدیر کل زندانهای استان البرز اعلام کرد که اولیای دم یک مقتول همزمان با ورود پرچم مبارک ثامن الحجج (ع) و پیکر شهید والامقام و گمنام دفاع مقدس به ندامتگاه فردیس از قصاص قاتل فرزند خود گذشتند.

نیم ساعت پیش

بیشتر...