خبرگزاری ایسنا |
۲ هفته پیش

جزئیات اولین رویداد بین المللی چالش نوآوری در شهرهای آسیایی ایسنا

جزئیات اولین رویداد بین المللی چالش نوآوری در شهرهای آسیایی

اولین رویداد بین المللی چالش نوآوری در شهرهای آسیایی با همکاری صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، با همکاری صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق این رویداد با هدف بکار گیری خلاقیت و نوآوری شهروندان در حل مشکلات و چالش های شهری سراسر قاره آسیا توسط پلتفرم incity در مجمع شهرداران آسیایی برنامه ریزی شده و با جمع آوری صدها چالش حقیقی از این شهرها، شهروندان علاقه مند را برای حل این چالش ها در قالب کسب و کارهای نوآورانه گرد هم می آورد.

این رویداد بین المللی توسط مجمع شهرداران آسیایی و طی روزهای ۵ تا 7 اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ در تهران برگزار می‌شود و علاقه‌مندان تا 31 فروردین برای نام نویسی مهلت دارند.

شرکت کنندگان این رویداد استارتاپ ها و کسب و کارهای نوپا در حوزه شهری ، دانشجویان و یا فارغ التحصیلان صاحب ایده در رشته های مدیریت شهری و کارآفرینان مشغول به فعالیت در سازمان های مدیریت شهری هستند.

محورهای کلی همایش شامل: کاهش آلودگی های شهری، مدیریت بلایای طبیعی و پیشگیری از بحران ها ، کاهش اثرات تغییرات اقلیمی مدیریت و حفاظت منابع طبیعی در محیط شهری مدیریت پسماند و کاهش مصرف حفظ فضای سبز و زیست بوم های شهری بهینه سازی مصرف انرژی و استفاده از انرژی های پاک، بازسازی فضاهای عمومی و مرمت ابنیه تاریخی بازیابی معماری و هویت شهری احیا میراث فرهنگی شهری احیا بافت فرسوده ساماندهی اسکان غیر رسمی است.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رئیس پلیس راهور فراجا از مرگ ۱۰۶۵ نفر در حوادث رانندگی ایام نوروز خبر داد و گفت که این آمار در مقایسه با نوروز سال گذشته، ۹.۴ درصد کاهش داشته است.

نیم ساعت پیش

تیم فوتبال العین امارات با عبور از سد الهلال عربستان جواز حضور در دیدار فینال لیگ قهرمانان 24-2023 را به دست آورد.

نیم ساعت پیش

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) به دولت عراق درباره ادامه حملات علیه نیروهایش هشدار داد و تهدید کرد «پاسخ خواهد داد».

نیم ساعت پیش

یک نویسنده اسرائیلی اعلام کرد، رویکردی که نتانیاهو در پیش گرفته منجر به نابودی اسرائیل خواهد شد.

نیم ساعت پیش

نظامیان آمریکایی ۴۴ سال قبل یعنی پنجم اردیبهشت سال ۱۳۵۹ برای آزادی جاسوسان خود که در سفارت سابق این کشور در تهران نگهداری می‌شدند، قصد داشتند با استقرار نیروها و هواپیماهای خود در صحرای طبس عملیات پنجه عقاب را اجرا کنند که اسیر طوفان شن شدند.

نیم ساعت پیش

مربی پیشین پرسپولیس با جدایی از کادر فنی تیم‌ملی تا حل شدن مشکل گل‌محمدی، هدایت تراکتور را برعهده گرفت.

نیم ساعت پیش

دبیر اجرایی جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) در نشست خبری گفت: حضور استان‌ها و‌ مشارکت آنها در اجرای برنامه‌های فرهنگی امسال بیش از گذشته است و‌ کمتر استانی است که در برنامه‌های رضوی حضور نداشته باشند.

نیم ساعت پیش

فلاحت‌پیشه گفت: موضوع گرفتن غرامت جنگی از عراق یک خواسته عمومی است. به طور ویژه، خواسته آسیب دیدگان از جنگ، دریافت غرامت است؛ خواه شهرها و خواه افرادی که از وقوع جنگ آسیب دیده اند. اما اخیرا اقداماتی در این زمینه صورت گرفته که به اعتقاد من مشکوک است و باید مورد توجه قرار گیرد.

نیم ساعت پیش

کارشناس فوتسال ژاپن در مورد حذف مدافع عنوان قهرمانی جام ملت‌های آسیا از این رقابت‌ها، سامورایی آبی را به یک کشتیِ در حال غرق شدن تشبیه کرد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...