رضایی: رسانه ها سند راهبردی ایران چین را برای مردم بازخوانی کنند ایسنا

رضایی: رسانه ها سند راهبردی ایران و چین را برای مردم بازخوانی کنند

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سند راهبردی ایران و چین مورد هجمه زیادی قرار گرفته گفت که رسانه‌های داخلی و انقلابی سند ۲۵ ساله راهبردی ایران و چین را به صورت دقیق برای مردم باز خوانی و تبیین کنند .

ابراهیم رضایی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به سند راهبردی ۲۵ ساله ایران و چین گفت: متأسفانه ما در تعامل با دولت ها یک نگاه فصلی و سیاست زده ای داریم که برای رفع چنین نگاهی، ایجاد روابط راهبردی با همسایگان و دیگر دولت ها ضروری است. چنین روابط راهبردی علاوه بر داشتن برنامه ریزی منسجم و مشخص، با تعویض دولتها و دولتمردان هم آسیب نمی بیند.

وی ادامه داد: از طرفی چین هم به عنوان یک قدرت بزرگ جهانی توانمندی‌های بسیاری دارد که می توان برای رسیدن به اهدافمان از آن استفاده کنیم. چینی ها هم می توانند در این تعامل دو جانبه از توانایی‌ های ژئواکونومیک، ژئواستراتژیک، منابع انرژی و غیره ما استفاده کنند لذا معتقدم که چنین سندی باید در سال‌های گذشته و نه فقط با دولت چین بلکه با بسیاری از همسایگان و دولت‌های بزرگ و نوظهوری مانند روسیه، هند، ترکیه، برزیل و سایر دول نوظهور بسته می‌شد تا با استفاده از آن بتوانیم به یک انسجام در روابط بین الملل برسیم.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: در این بین متاسفانه به علت پروپاگاندای رسانه‌ای جریان غرب گرا و برخی رسانه‌های ضد انقلاب سند راهبردی ایران و چین مورد هجمه زیادی قرار گرفته است که نیازمند محتوا سازی در این حوزه هستیم. باید رسانه‌های داخلی و انقلابی سند ۲۵ ساله راهبردی ایران و چین را به صورت دقیق برای مردم باز خوانی و تبیین کنند تا اگر شبهه هایی نیز پیرامون آن  وجود داشته باشد برطرف شود.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وقتی از رابطه آلرژی‌ها و مواد غذایی صحبت می‌کنیم، بیشتر افراد به ممنوعیت‌های غذایی فکر می‌کنند اما این رابطه می‌تواند جنبه دیگری هم داشته باشد. درواقع، خوراکی‌های خاصی هم وجود دارند که می‌توانند علائم ناشی از آلرژی بهاری را کاهش دهند و فواید دیگری هم در دوران آلرژی فصلی برای شما داشته باشند، ازجمله کاهش التهابات بدنی و تقویت سیستم ایمنی بدن.

یک ربع پیش

یکی از نگرانی‌های همگانی مرتبط با سلامت پوست که خصوصا در یک سال اخیر بسیار فراگیر شده است، ماسکنه نام دارد. ماسکنه همان آکنه‌ای است که به‌علت قرارگیری طولانی‌مدت ماسک روی صورت و به‌واسطه ذرات تعریق، چربی و باکتری‌ها به‌وجود می‌آید.

یک ربع پیش

مرحله حضوری جشنواره هنر قرآنی دانش ویژه دانش آموزان پسر در رشته های آوایی در آموزش و پرورش ناحیه دو برگزار شد.

یک ربع پیش

آمار ثبت شده در دیدار یکشنبه شب رئال مادرید - بارسلونا برتری تیم میهمان را در ال‌کلاسیکوی برگشت فصل ۲۱-۲۰۲۰ لالیگا نشان می‌دهد.

نیم ساعت پیش

بیانات مقام معظم رهبری در فروردین ماه ۹۸: امروز در دنیا آن کشورهایی که جمعیّت‌های زیادی دارند، به برکت آن، به خیلی امکانات دست یافته‌اند؛ چین یک نمونه‌ است، هند یک نمونه‌ است؛ اینکه من تکرار می‌کنم، تأکید می‌کنم، به خاطر این است.

نیم ساعت پیش

اعضای تیم پرسپولیس امروز وارد خاک گوا شدند.

نیم ساعت پیش

پلیس فرانسه از بازداشت مدیر یک رستوران به اتهام پذیرایی مخفیانه از مشتریان به رغم مقررات قرنطینه خبر داده است.

نیم ساعت پیش

پلیس هند روز شنبه ۱۰ آوریل (۱۹ فروردین) دو مرد را که به کمک میمون‌ها در خیابان‌های پایتخت، دهلی نو دزدی کرده بودند، بازداشت کردند.

نیم ساعت پیش

سرمریی بارسا در نشست خبری پس از ال کلاسیکو معتقد بود داور به ضرر بارسا سوت زده است.

نیم ساعت پیش

سرمربی استقلال درنهایت نام محمد دانشگر را از لیست خود خط زد.

نیم ساعت پیش

دانشمندان موفق شده‌اند با استفاده از بقایای جمجمه یک زن که به بیش از ۴۵ هزار سال پیش بازمی‌گردد قدیمی‌ترین ژنوم انسان مدرن، موسوم به انسان خردمند، را که تاکنون به دست آمده بازسازی کنند.

نیم ساعت پیش

دنیله دروسی به ویروس کرونا مبتلا شده است.

نیم ساعت پیش

چند روز پس از آنکه باشگاه زووله اعلام کرد تمایلی به تمدید قرارداد رضا قوچان‌نژاد ندارد، خبر پیشنهاد باشگاه اینتر میامی آمریکا به این بازیکن، روی خروجی چند رسانه هلندی قرار گرفت.

نیم ساعت پیش

فیلم سینمایی «گودزیلا در برابر کونگ» رکورد بیشترین فروش در گیشه داخلی آمریکا را از آن خود کرد.

نیم ساعت پیش

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا گفت: در ۱۲ استان شیب بسیار تند بیماری کرونا را داریم ودر ۱۱ استان دیگر شیب تند است اما به شدت ۱۲ استان دیگر نیست.

نیم ساعت پیش

بیشتر...