ایران آنلاین |
1 ماه پیش

انهدام باند نفره موبایل قاپان ایران آنلاین

انهدام باند 6 نفره موبایل قاپان

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری و انهدام باند 6 نفره سرقت تلفن همراه به شیوه قاپ زنی و کشف بیش از 115 فقره سرقت به ارزش تقریبی یک میلیارد تومان خبر داد.

به گزارش ایران آنلاین ، سرهنگ کارآگاه "علی کنجوریان" اظهار داشت: با توجه به تعدد وقوع سرقت خصوصاسرقت گوشی تلفن همراهبعضا توسط افراد با سنین پایین در سطح شهر تهران و محدوده پایگاه ششم پلیس آگاهی وبه دلیل حساسیت موضوع، کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت های خاص این پایگاه، برای بررسی ویژه و دقیق تر موضوع، وارد عمل شدند.
وی افزود: براساس بررسی های صورت گرفته و آنالیز سرقت ها مشخص شد چندین فقرهسرقت قاپزنی گوشی تلفن همراه به صورت سریالی و با شیوه و شگرد مشابه و با استفاده از دو دستگاه موتورسیکلت در جنوب شرق تهران به وقوع پیوسته که با تحقیقات میدانی و بررسی دوربین های مداربسته، تصاویر چند نفر از سارقان در بعضی از صحنه ها به دست آمد، در نهایت با بهره گیری از شیوه های نوین کشف جرم،  هویت یکی ازسارقان سابقه دارو حرفه ای به نام «میثم» شناسایی شد.
رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی اظهار داشت: با توجه به شناسایی یکی ازسارقانو اینکه این فرد سابقه دار نیز بوده و با کمک همدستان خود به صورت باندی و گسترده اقدام به سرقت می کردند، محل اختفای آنان شناسایی و با هماهنگی با مرجع قضائی، نهایتا همه اعضای باند دستگیر می شوند.
این مقام انتظامی تصریح کرد: به همراه 6 نفر اعضای باند و در بازرسی از مخفیگاه آنان 7 دستگاه گوشی تلفن همراه مسروقه، سه قبضه سلاح سرد (چاقو) و یک عدد گاز اشک آور، 3 دستگاه موتور سیکلت که در سرقت ها و جرایم ارتکابی از آنها استفاده می کردند نیز کشف و ضبط شد.
کنجوریان افزود: طی استعلام صورت گرفته مشخص شد یک دستگاه از موتورسیکلت های توقیفی دارایسابقه سرقتاز حوزهکلانتری 121 "سلیمانیه"بوده که با دعوت از مال باختگان (صاحب موتورسیکلت و گوشی های مسروقه مکشوفه) ضمن تحویل موتورسیکلت و اموال، اظهارات و شکایت آنان نیز ضمیمه پرونده شد.
وی ادامه داد: متهمان در تحقیقات اولیه متهمان منکر جرایم صورت گرفته بودند اما در تحقیقات تکمیلی با توجه به دلایل، مدارک و مستندات چاره ای جز بیان حقیقت نداشته و ضمن اعتراف و اقرار به سرقت های متعدد عنوان کردند که گوشی ها را پس ازسرقت برای تامین مایحتاجخود به افراد عبوری، رهگذر (عمدتاً اتباع بیگانه) به فروش رسانده و در حال حاضر قادر به معرفی مالخران نیستند.
رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی در پایان با بیان اینکه با تلاش کارآگاهان از افرادی که دارای پرونده وقوعسرقت گوشی قاپیدر این یگان بوده اند دعوت شده که بیش از 115 نفر از مال باختگان موفق شدند متهمان را به عنوان سارقان اموال خود شناسایی کنند؛ اضافه کرد: ارزش ریالیاموال مسروقهبنا به اعلام کارشناسان یک میلیارد تومان برآورد شده است#‌اخبار منبع: ایران آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

از آن‌جا که هشدار هرچه زودتر حمله یا سکته قلبی در افراد اهمیت زیادی دارد، محققان پچ پوستی ساخته‌اند که با ارسال پالس‌های فراصوت بروز چنین خطراتی را هشدار می‌دهد.

4 روز پیش

پاسخ رهبر معظم انقلاب به استفتائاتی درباره احکام معاملات، وام، صندوق‌های قرض‌الحسنه خانگی و غسل منتشر شد.

4 روز پیش

فهرست مشاغل مجاز به فعالیت در تهران و البرز از امروز (شنبه) اعلام شد.

4 روز پیش

فروغی به فینال تیراندازی در ماده تپانچه 10 متر بازی های المپیک توکیو 2020 راه یافت.

4 روز پیش

مدیر گروه مطالعات اندیشه‌ورزان در یادداشتی، جشنواره انتخاب کتاب سال دفاع مقدس را عاملی مؤثر برای ورود پژوهش‌محور محققان و اندیشمندان دانشگاهی به این حوزه دانست.

4 روز پیش

با وجود اعلام قبلی معاون گردشگری برای بازگشایی مرزها به روی گردشگران خارجی از نیمه تیرماه، اما نماینده وزارت امور خارجه می‌گوید: ویزای توریستی به دستور ستاد ملی کرونا همچنان صادر نمی‌شود و متوقف است.

4 روز پیش

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: همزمان با تعطیلات عید سعید قربان 28 گشت ویژه راهداری و ترابری استان به منظور تشدید نظارت ها در شبکه راههای استان خدمات ارائه دادند.

4 روز پیش

لبنان از دستگیری یک تبعه آمریکایی که اقدام به جاسوسی برای رژیم صهیونیستی می‌کرده خبر داد. وی در فرودگاه بیروت دستگیر شده است. 

4 روز پیش

دختر نوجوانی که در جریان یک درگیری دخترانه در یکی از بوستان‌های اصفهان قمه‌کشی کرده بود ضمن تعهد به تکرار نکردن این رفتار باید دوره‌های آموزشی و تربیتی را بگذراند.

4 روز پیش

دسترسی به اینترنت پرسرعت و شبکه ملی اطلاعات این روزها به یک نیاز تبدیل شده و محدود به شهرها نیست، کارنامه دولت تدبیر و امید در توسعه فناوری اطلاعات با پوشش صد درصدی روستاهای بالای ۲۰ خانوار یزد و افزایش ۴۸ برابری پهنای باند اینترنت استان بیانگر اقدامات موثر دولت در این زمینه است.

4 روز پیش

زن جوان که به‌دنبال اختلاف خانوادگی دچار افسردگی و اعتیاد شده بود خودش را از پشت‌بام خانه به پایین پرت کرد. به‌گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، چند روز قبل ساکنان یک ساختمان با شنیدن صدای مهیبی به کوچه دویدند و ناگهان با پیکر در هم شکسته و خونین زن جوان همسایه رو به رو شدند که روی زمین افتاده بود. با اعلام ماجرا به امدادگران اورژانس و مأموران پلیس دقایقی بعد تیم جنایی در محل حاضر شد، امدادگران اورژانس مرگ وی را تأیید کردند و بدین ترتیب تحقیقات آغاز شد.

4 روز پیش

طبق زمان‌بندی اعلام شده قاعدتا باید حقوق همه‌ی گروه‌های بازنشستگی واریز شده باشد و تا چند روز آینده نیز باید وام ۱۰ میلیون تومانی برای بیش از ۲۰ هزار بازنشسته پرداخت شود.

4 روز پیش

هر روز بر میزان استفاده از روبات‌ها در جنبه‌های مختلف زندگی بشر افزوده می‌شود. حالا دیگر روبات‌ها در صنایع، کشاورزی، ساخت‌وساز، مراقبت‌های پزشکی، جراحی و... مورد استفاده قرار می گیرند و هرچند تلاش می‌شود تا روبات‌های ساخت بشر ارتباط نزدیکی با انسان‌ها داشته باشند اما هنوز هم به‌نظر می‌رسد تا رسیدن به این مرحله راه درازی در پیش باشد.

4 روز پیش

دو دختر 60 و 65 ساله پدر سرطانی خود را به قتل رساندند.

4 روز پیش

شهید باقری در بحبوحه عملیات رمضان با اشاره به واقعه‌ای منحصربه فرد در تاریخ اسلام گفت: کجا سابقه داشته در یک امتی یا یک شهری ۲۰۰ شهید ببرند و یک روزه تشییع جنازه کنند و ۳۰ کیلومتر طول تشییع‌کننده‌ها باشد.

4 روز پیش

بیشتر...