خبرگزاری تسنیم |
1 ماه پیش

افشای شکنجه های غیرانسانی اسرائیل علیه کارمندان آنروا تسنیم


افشای شکنجه‌های غیرانسانی اسرائیل علیه کارمندان آنروا

آژانس امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی اعلام کرد که اسرائیل کارمندان این آژانس را به بدترین شکل ممکن شکنجه کرده تا از آنها درباره همکاری با حماس اعتراف اجباری بگیرد.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌المللخبرگزاری تسنیم، در شرایطی که با تحریم «آنروا» (آژانس امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی) از جانب بیش از 10 کشور از جمله آمریکا و متحدانش بنا به اتهامات واهی و هدفمندی که رژیم صهیونیستی علیه این آژانس و کارمندان آن مطرح کرده، بحران قحطی و گرسنگی در نوار غزه عمیق‌تر شده است، آژانس آنروا دیروز در بیانیه‌ای اسرائیل را به شکنجه تعدادی از کارمندان این آژانس در نوار غزه متهم کرد.

آنروا با صدور بیانیه‌ای در این زمینه اعلام کرد که کارمندان آن درباره حوادث وحشتناکی که برای آنها هنگام بازداشت و بازجویی توسط اسرائیلی‌ها رخ داده است صحبت کردند و این گزارش‌ها شامل شکنجه، بدرفتاری شدید، تجاوز و آزار و اذیت جنسی است.

در ادامه این بیانیه آمده است که تعدادی از کارمندان آنروا اطلاع دادند که تحت شکنجه شدید در جریان بازجویی اسرائیلی‌ها از آنها درباره حمله حماس در 7 اکتبر، مجبور به اعتراف اجباری شدند. این اعترافات اجباری در نتیجه شکنجه توسط مقامات اسرائیلی برای انتشار اطلاعات گمراه کننده بیشتر علیه آنروا است تا در نهایت این آژانس را منحل کنند.

آنروا هشدار داد که این امر، کارمندان ما در غزه را در خطر قرار می‌دهد و پیامدهای خطرناکی برای عملیات‌های امدادی ما در غزه و منطقه دارد.

آژانس امداد و کار سازمان ملل اعلام کرد که اعتراض کتبی خود را به اسرائیل درباره بازداشت کارمندان این آژانس ارائه داده اما هیچ پاسخی دریافت نکرده است.

از سوی دیگر شبکه سی ان ان اعلام کرد که نسخه‌ای از گزارش منتشر نشده آژانس آنروا را به دست آورده؛ گزارشی که در آن تاکید شده اسرائیل مرتکب تجاوزات جسمی و روانی گسترده علیه فلسطینیان بازداشت شده از غزه در طول جنگ شده است.

دیده‌بان حقوق بشر: تحریم‌کنندگان آنروا در فاجعه قحطی در غزه شریکند
آنروا: غزه در معرض فاجعه‌ای بدتر از فاجعه سال 1948 قرار دارد
تحریم «آنروا» برای نجات اسرائیل از باتلاق غزه

به گزارش سی ان ان، این گزارش که هنوز منتشر نشده عمدتا بر اساس شهادت بازداشت شدگان غزه در زندان‌های اسرائیلی است که بعدا آزاد شده و دوباره به نوار غزه برگشتند.

روزنامه نیویورک تایمز هم به گزارش آژانس آنروا اشاره و اعلام کرد که اطلاعات زیادی درباره ضرب و شتم و شکنجه و تجاوز و آزارو اذیت‌های جنسی علیه بازداشت شدگان فلسطینی و محرومیت آنها از درمان در زندان‌های اسرائیلی وجود دارد.

در تحقیقی که کارشناسان سازمان ملل آماده کرده‌اند آمده است که اسرائیل هزاران فلسطینی را از غزه بازداشت کرده و حدود 3 هزار نفر از آنها هنوز در زندان هستند و به بدترین شکل تحت شکنجه قرار دارند.

به گزارش تسنیم، درحالی که سازمان «آنروا» (نهاد امدادرسانی به آوارگان فلسطینی در سازمان ملل) از ابتدای جنگ غزه تاکنون همانند دیگر نهادهای بین‌المللی نتوانسته عملکرد قابل قبولی در کمک به مردم غزه در سایه تجاوزات وحشیانه رژیم صهیونیستی و محاصره سنگین علیه این منطقه ارائه دهد، ماه قبل صهیونیست‌ها مدعی شدند تعدادی از کارکنان آنروا در جریان عملیات مقاومت فلسطین تحت عنوان «طوفان الاقصی» در 7 اکتبر 2023 مشارکت داشته‌اند.

در شرایطی که هیچ مدرک و شاهدی که تایید کننده این ادعا باشد وجود ندارد، کشورهایی همچون آمریکا و انگلیس و ایتالیا و چند کشور دیگر که از حامیان جنایات اشغالگران صهیونیست در غزه محسوب می‌شوند در بیانیه مشترکی اعلام کردند که کمک‌های سالانه خود به آنروا را قطع می‌کنند. آمریکا، کانادا، استرالیا، ایتالیا، انگلیس، فنلاند، هلند، آلمان، فرانسه، ژاپن و سوئیس کشورهایی هستند که به اتهام واهی مذکور کمک‌های مالی خود را به آنروا متوقف کرده‌اند.

روشن است که نمی‌توان این اقدام آمریکا و غرب که آنروا را از بیش از 80 درصد بودجه خود محروم می‌کند، از جنگ ویرانگری که علیه بزرگترین اردوگاه آوارگان فلسطینی یعنی نوار غزه به راه افتاده جدا کرد. به این معنا که تصمیم کشورهای مذکور در چارچوب تقویت اقدامات جنگی اسرائیل و تشدید محاصره علیه فلسطینیان است؛ زیرا کمک‌های وارد شده به غزه در جریان این جنگ ویرانگر توسط آنروا توزیع می‌شود.

به عبارت دیگر تحریم آنروا به معنای کاهش شدید کمک‌ها به نوار غزه در طول جنگ است که کاملا با تبلیغات و ادعاهای دروغین آمریکایی‌ها مغایرت دارد. البته این اولین تناقض در ادعاهای آمریکا با عملکرد واقعی آن در جنگ غزه نیست و موارد زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد آمریکایی‌ها کاملا برخلاف مانورها و ادعاهای حقوق بشری خود در غزه عمل کرده‌اند.

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

به گفته وزیر اقتصاد علت کاهش درآمدهای مالیاتی در بخش دوم لایحه بودجه سال 1403 کاهش 5 درصدی نرخ مالیات بر تولید بوده است و مقرر شده تا این کاهش از طریق منابع درآمدی دیگر جایگزین شود.

یک ربع پیش

رئیس دانشکده رسانه دانشگاه آزاد با بیان اینکه باید جنایات رژیم اسرائیل را به درستی تبیین کنیم تا حقانیت و اقتدار ایران مشخص شود، گفت: جمهوری اسلامی ایران به دنبال صلح، ثبات و آرامش در جغرافیای منطقه و توقف جنایات رژیم صهیونیستی است.

یک ربع پیش

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: ما خواستار توسعه تنش در منطقه نیستیم اما اگر با تعدی صهیونیست ها مواجه شویم قویتر و گسترده تر پاسخ خواهیم داد.

یک ربع پیش

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: همه ما قدردان زحمات ارزشمند شما هستیم، صهیونیست‌ها در این مدت هفتاد و اندی سال هیچ وقت این گونه سیلی نخورده بودند.

یک ربع پیش

سه هزارمین واحد مسکن روستایی شهرستان بوشهر از محل تسهیلات طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی ویژه مددجویان افتتاح شد.

یک ربع پیش

سرمربی تیم ملی والیبال ایران از 39 بازیکن برای حضور در دومین اردوی آماده‌سازی این تیم دعوت کرد.

یک ربع پیش

در چهارمین روز از مسابقات قهرمانی فدراسیون جهانی و سهمیه المپیک در برزیل، نمایندگان کشورمان در تفنگ 10 متر آقایان در خط آتش ایستادند.

یک ربع پیش

برای اولین بار در نظام بانکی، افراد بالای 65 سال سن در شعب بانک ملت بدون صف و با اولویت در سامانه نوبت دهی خدمات دریافت می کنند.

یک ربع پیش

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در تشریح نشست امروز این کمیسیون با حضور وزیر کار گفت: براساس گفته‌های آقای مرتضوی، با لایحه‌ای که قرار است وزارت کار و دولت به مجلس ارائه دهند، مجلس هم در بحث تعیین دستمزد کارگران دخیل خواهد بود.

یک ربع پیش

بیشتر...