بیتوته |
۲ هفته پیش

بیوگرافی عکس های مینو شریفی بازیگر ایرانیمینو شریفی بازیگر, فیلم های مینو شریفی, مینو شریفی و همسرش

مینو شریفی بازیگر ایرانی اهل سنندج 

 

بیوگرافی مینو شریفی بازیگر از شروع تا شهرت با عکس

مینو شریفیمتولد 21 آذر 1366 در شهر سنندج واقع در کردستان می باشد. وی فارغ التحصیل رشته مهندسی عمران با مدرک فوق لیسانس است. مینو شریفی به عنوان بازیگر تازه وارد در قاب صدا و سیما شناخته شده است. این چهره در فیلم کوتاه آینه های پریده رنگ ، دم صبح، فیلم سینمایی درخت گردو به کارگردانی محمد حسین مهدویان و سریال خسوف به ایفای نقش پرداخته است. 

چکیده ای از بیوگرافی مینو شریفی

نام اصلی: مینو شریفی پور

تاریخ تولد: 21 آذر 1366

محل تولد: سنندج در کردستان 

وضعیت تأهل: مجرد

پیشه یا حرفه : بازیگر سینما و تلویزیون 

 

بیوگرافی کامل مینو شریفی

 

مینو شریفی بازیگر جوان, جوایز مینو شریفی, مینو شریفی

مینو شریفی در عرصه ی هنر بازیگری در قاب سینما و تلویزیون فعالیت دارد

 

مینو شریفیزاده ی 21 آذر 1366 در شهر سنندج واقع در کردستان می باشد. وی فارغ التحصیل رشته مهندسی عمران با مدرک فوق لیسانس می باشد. 

مینو شریفی در عرصه ی هنر بازیگری در قاب سینما و تلویزیون فعالیت دارد. 

 

مینو شریفی به موجب هنر نمایی در فیلم کوتاه "آینه های پریده رنگ " موفق به دریافت افتخار بهترین بازیگر زن از جشنواره منطقه ای سینما جوان شد. وی همچنین در سال 1394 نامزد بهترین بازیگر جشنواره فیلم کوتاه تهران بوده است. 

از سری نقش های برجسته ی مینو شریفی می توان به ایفای نقش در فیلم درخت گردو و خسوف در نقش های مریم و آتیه اشاره کرد. 

 

آغاز فعالیت مینو شریفی

 

 مینو شریفی, بیوگرافی مینو شریفی, عکس های مینو شریفی

از سری نقش های برجسته ی مینو شریفی ایفای نقش در فیلم درخت گردو است

 

مینو شریفی در سال 1394 پس از اتمام دوره فیلم سازی انجمن سینمای جوان با ایفای نقش در فیلم کوتاه "آینه های پریده رنگ" تحت کارگردانی سالم صلواتی وارد عرصه بازیگری شد. وی با حضور در این فیلم 16 دقیقه ای مورد توجه مخاطبان و کارگردانان واقع شد. 

 

حدود سه سال پس از کسب تجربه نخستین فعالیت، مینو شریفی با حضور در فیلم کوتاه "دم صبح" به شهرت فراوانی دست یافت. وی در راستای تولید این فیلم کوتاه نقش یک دختر به نام "شیلان" را بر عهده داشت و جایزه نقره ای بهترین بازیگر را از جشنواره فیلم دهوک عراق دریافت کرد. 

 

نخستین تجربه هنر نمایی در عرصه سینما مینو شرفی به ایفای نقش در فیلم "درخت گردو" اختصاص دارد. این فیلم محصول سال 1398 می باشد و به کارگردانی محمد حسین مهدویان و تهیه کنندگی سید مصطفی احمدی به تولید رسیده است. 

 

مینو شریفی در فیلم درخت گردو، در نقش مریم حضور یافته است و با بازیگران مشهور ایرانی اعم از مهران مدیری، مینا ساداتی و پیمان معادی به همکاری پرداخته است. وی به موجب هنر نمایی موفق در این فیلم نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن جشنواره فیلم فجر شده است. 

 

یکی دیگر از نقش های برجسته مینو شریفی در عرصه بازیگری به هنر نمایی در سریال "خسوف" اختصاص دارد. وی در این مجموعه، نقش یک دختر به نام آتیه را به عنوان یک دانشجو عاشق بر عهده دارد. 

 

سریال خسوف در سال 1400 و تحت کارگردانی مازیار میری به تولید رسیده است. در این مجموعه تلویزیونی بازیگر هایی اعم از علی عمرانی، شهره سلطانی، مسعود کرامتی، المیرا دهقانی، امین تارخ و پوریان رحیمی سام حضور یافته اند. 

 

مینو شریفی, بیوگرافی مینو شریفی, عکس های مینو شریفی

مینو شریفی در سریال خسوف نقش آفرینی کرده است

 

وضعیت تأهل و ازدواج مینو شریفی

مینو شریفی، بازیگر پرنبوغ ایرانی تاکنون ازدواج نکرده است و مجرد می باشد. 

 

گفت و گو با مینو شریفی

 

عکس اینستاگرام مینو شریفی, مینو شریفی بازیگر جوان, جوایز مینو شریفی

مینو شریفی با حضور در فیلم کوتاه "دم صبح" به شهرت فراوانی دست یافت

 

مینو شریفی بازیگر خوش ذوق سینما و تلویزیون ایران، سابقه بازی در فیلم های محمد حسین مهدویان را دارد. وی همچنین با آقای مهران مدیری در راستای تولید فیلم "درخت گردو" همکاری داشته است. 

 

به موجب سابقه درخشان مینو شریفی در عرصه صدا و سیمای ایران، گفت و گو هایی با این بازیگر خوش چهره صورت گرفته است. در ادامه بخشی از مصاحبه های مینو شریفی را عنوان می کنیم:

"جناب آقای مهدویان با مشاهده ی فعالیت های قبلی من در تئاتر خواستار حضورم در فیلم "درخت گردو" شدند. وی خواهان یافتن یک بازیگر با اصالت کورد بودند تا بتواند کاراکتر مریم را به خوبی اجرا کند. 

 

زمانی که جناب مهدویان از من درخواست بازی در فیلم درخت گردو را کردند، من با کمال میل و به صورت مشتاقانه آماده حضور در نقش مریم شدم. 

بنظرم تجربه حضور در فیلم درخت گردو، یکی از نقش های ارزشمند و مهمی است که من توانستم در کنار آقای مهران مدیری و پیمان معادی کسب کنم.

 

من در این بازه زمانی توانایی های هنری را به چالش کشیدم و از تجربه های آقای مدیری بهره مند شدم. علاوه بر این، من فکر می کنم جناب آقای پیمان معادی یک بازیگر باهوش و مجرب است.

من اصالتا کرد هستم و در سنندج به دنیا آمده ام. من به صورت ملموسی تاثیر جنگ را در ادبیات، فرهنگ، تاریخ و اقتصاد کردستان احساس می کنم."

 

جوایز و افتخارات مینو شریفی پور 

 

 عکس اینستاگرام مینو شریفی, مینو شریفی بازیگر جوان, جوایز مینو شریفی

عکس مینو شریفی 

 

• کسب جایزه نقره به عنوان بهترین بازیگر زن هفتمین جشنواره بین المللی فیلم دهوک عراق به موجب حضور در فیلم دم صبح 

• دریافت دیپلم افتخار بهترین بازیگر زن در پنجاه و چهارمین جشنواره منطقه ای سینما جوان به موجب ایفای نقش در آینه های پریده رنگ 

• نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر به موجب حضور در فیلم درخت گردو 

• کاندید بهترین بازیگر زن در سی و سومین جشنواره بین الملی فیلم کوتاه تهران به موجب حضور در فیلم آینه های پریده رنگ 

 

فیلم شناسی مینو شریفی

آینه های پریده رنگ (1394) 

دم صبح (1397)

درخت گردو (1398)

خسوف (1400)

 

آلبوم عکس های مینو شریفی

 

فیلم های مینو شریفی, مینو شریفی و همسرش, عکس اینستاگرام مینو شریفی

مینو شریفی موفق به کسب جایزه نقره ای بهترین بازیگر زن شده است

 

عکس اینستاگرام مینو شریفی, مینو شریفی بازیگر جوان, جوایز مینو شریفی

مینو شریفی در جشنواره بین المللی فیلم کوتاه کاندید بهترین بازیگر زن شده است

 

مینو شریفی بازیگر جوان, جوایز مینو شریفی, مینو شریفی

مینو شریفی در فیلم درخت گردو در نقش مریم حضور یافته است

 

مینو شریفی بازیگر جوان, جوایز مینو شریفی, مینو شریفی

عکس اینستاگرام مینو شریفی

 

گردآوری:بخش دنیای بازیگران بیتوته 

 #‌بازیگران منبع: بیتوته

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رامبد شکرابی،حدیث فولادوند و رامبد شکرابی،عکس رامبد شکرابی،حدیث فولادوند و همسرش رامبد شکرابی،رامبد شکرابی و همسرش،کارهای رامبد شکرابی،رامبد شکرآبی،رامبد شکرآبی و همسرش حدیث فولادوند،همسر رامبد شکرآبی،عکس های رامبد شکرآبی،کارنامه ی هنری رامبد شکرآبی،تصاویر رامبد شکرابی،رامبد شکرآبی و ماجرای طلاق،رامبد شکرآبی و همسر،رامبد شکرآبی و جدایی از همسرش،رامبد شکرآبی و طلاق آن ها

6 روز پیش

مارتین فورد ، بیوگرافی مارتین فورد ، زندگی نامه مارتین فورد ،مارتین فورد و همسرش ، عکس های مارتین فورد ، فیلم های مارتین فورد ، مشخصات مارتین فورد ، بدنسازی مارتین فورد ، مبارزات مارتین فورد ، دختر مارتین فورد ،

۱ هفته پیش

سارا باقری، بیوگرافی سارا باقری ، عکس های سارا باقری ، فیلم های سارا باقری ، نقش های برجسته سارا باقری ، زندگینامه سارا باقری ، سارا باقری و همسرش ، بازیگری سارا باقری ، سارا باقری در هیولا ، همسر سارا باقری ، قد سارا باقری ،

۱ هفته پیش

آرین محمودی،بیوگرافی آرین محمودی،آشنایی با آرین محمودی،درباره ی آرین محمودی،آرین محمودی در نقش کامبوزیا در نیسان آبی،کامبوزیا در نیسان آبی،بیوگرافی کامبوزیا در نیسان آبی،تصاویر آرین محمودی،تصاویر کامبوزیا در نیسان آبی،درباره ی کامبوزیا در نیسان آبی،زندگی آرین محمودی،آرین محمودی در نیسان آبی،آشنایی با آرین محمودی در نیسان آبی

۱ هفته پیش

نسرین جواد زاده ، بیوگرافی نسرین جواد زاده ، عکس های نسرین جواد زاده ، نسرین جواد زاده و همسرش ، عکس نسرین جواد زاده ،نسرین جواد زاده در سریال حریم سلطان ، بیوگرافی نسرین جوادزاده و همسرش ، نامزد نسرین جواد زاده،فیلم های نسرین جواد زاده ، عکس اینستاگرام نسرین جواد زاده ،

۱ هفته پیش

الیزابت امینی ، زندگی نامه الیزابت امینی،عکس الیزابت امینی،بیوگرافی الیزابت امینی،عکس های الیزابت امینی،الیزابت امینی و همسرش،عکس و بیوگرافی الیزابت امینی،ماجرای تصادف الیزابت امینی،الیزابت امینی در نیش و زنبور،عکس های جدید الیزابت امینی ،

۱ هفته پیش

بیشتر...