5 روز پیش
2 بازدید

سرریز فاضلاب خانگی به کوچه و خیابان‌های آبادان/480 کیلومتر فاظلاب بازساری می‌خواهد

در سه هفته گذشته با تلاش کارگران و ماموران خدماتی آبفا آبادان، اقداماتی در راستای رفع سرریز فاضلاب در معابر شهری انجام شد و میزان سرریز فاضلاب نسبت به ماه گذشته کاهش ۵۰ درصدی داشته است.

وضع نابسامان و بوی بد فاضلاب در کوچه و پس کوچه‌های شهر، زندگی مردم آبادان را در وضعیت کنونی کرونایی به خطر انداخته است.

آبادان که روزی به عروس شهرهای ایران شهره داشت، امروز پیکری زخم‌ خورده از مشکلات دارد که یکی از مهمترین آنان معضل فاضلاب است.

معضل فاضلاب شهر آبادان به گونه‌ای شده که در رتبه نخست مشکلات این شهر قرار گرفته و کمتر محله و منطقه‌ای از این شهر وجود دارد که دست به گریبان فاضلاب و مشکلات آن نباشد.

سرریز فاضلاب در برخی خیابان‌های شهر، خطرات زیست محیطی و آلودگی محیط زیست را برای شهروندان به ارمغان آورده و چهره شهر را در برخی مناطق نازیبا کرده است.

بیشتر مناطق آبادان با معضل گرفتگی معابر و سرریز فاضلاب در خیابان‌ها روبه‌رو هستند و مردم سال‌ها است با مشکلات عدیده‌ای همچون نامناسب بودن شبکه آبرسانی، برق، فاضلاب و گاز دست و پنجه نرم می‌کنند و با وجود گذشت زمان زیادی از جنگ تحمیلی هنوز این معضلات برطرف نشده است.

با توجه به افزایش ساخت و سازها و رشد جمعیت در شهرستان آبادان، پایین بودن آب‌های سطحی و نبود سامانه فاضلاب شهری، سلامت مردم این شهر در معرض تهدید قرار گرفته و زندگی شهروندان را با مشکلات زیادی روبه رو کرده است.

آلودگی زیست‌ محیطی از طریق سرریز شدن فاضلاب منازل مسکونی و تجاری و انتشار بوی نامطبوع در کوی و برزن این شهر، تهدید جدی برای سلامت شهروندان است.

یکی از شهروندان ساکن کوی احمدآباد آبادان به ایرنا گفت: چند سال است که مشکل سرریز شدن فاضلاب در این منطقه حاد و غیرقابل تحمل است و اهالی را آزار می‌دهد.

رضا اخوان با اشاره به تجمع آب فاضلاب سرریز شده از منازل و نیزارهای سبز شده در کنار آنها، افزود: گویی هیچ کس به فکر سلامتی مردم نیست و این درحالیست که مردم بارها به این معضل اعتراض کرده‌اند.

وی بیان کرد: سلامتی شهروندان به خاطر سرریز شدن فاضلاب در خطر است و مسوولان مربوطه تاکنون فقط وعده رفع مشکل را دادند.

یکی دیگر از شهروندان ساکن جمشیدآباد آبادان نیز گفت: سیستم دفع فاضلاب بیشتر کوچه پس کوچه‌های این منطقه مشکل دارد و فاضلاب به محیط زندگی سرریز می‌شود.
شهناز مبینی با بیان اینکه اینجا محل کسب و کار است، افزود: چه کسی برای خرید به کوچه‌های پر از فاضلاب می‌آید؟ لازم است ماموران بهداشت در وهله نخست این معضل را بررسی کرده و برای رفع آن با کمک دیگر مسوولان تلاش کنند.

وی افزود: با گذشت چندین سال از وعده‌های مسوولان استانی و شهرستانی در اجرای سیستم فاضلاب شهری هنوز از مشکل سیستم فاضلاب رنج می‌بریم.

فرماندار ویژه آبادان در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: مشکل سیستم فاضلاب شهری را بارها با وزارت نیرو و نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی مطرح کردیم.

سید زین‌العابدین موسوی بیان کرد: در سفر اخیر رییس مجلس شورای اسلامی به آبادان بودجه‌ای برای بهسازی و ایجاد شبکه‌ جدید فاضلاب درنظر گرفته شدکه امیدواریم این اعتبار به زودی اختصاص یابد.

وی افزود: چندی پیش با استفاده از ماشین آلات و تجهیزاتی که از سطح خوزستان در اختیار داشتیم مانور یک هفته‌ای برگزار شد و در برخی مناطق شهری مشکل سرریز شدن فاضلاب در معابر برطرف شد.

فرماندار ویژه آبادان گفت: برخی نقاط آبادان همانند سلیچ غربی، فیه و ذوالفقاری فاقد شبکه جمع‌آوری فاضلاب است و شهرداری باید طبق قانون برای دفع آب‌های سطحی به شهروندان خدمت‌رسانی کند.

مدیر آبفا منطقه آبادان نیز با بیان اینکه آبادان دارای یکهزار و ۱۴۰ کیلومتر شبکه گذاری فاضلاب است به خبرنگار ایرنا گفت: ۴۸۰ کیلومتر از این شبکه به بازسازی و نوسازی نیاز دارد.

مصطفی مهرانفر عمده مشکلات شبکه فاضلاب آبادان را مربوط به ۴۸۰ کیلومتر باقی طرح بازسازی شبکه فاضلاب شهری بیان کرد و افزود:مشکلات موجود در بحث فاضلاب آبادان قابل رفع است و در این خصوص برنامه ریزی لازم انجام شده است.

وی ادامه داد:در سه هفته گذشته با تلاش کارگران و ماموران خدماتی آبفا آبادان، اقداماتی در راستای رفع سرریز فاضلاب در معابر شهری انجام شد و میزان سرریز فاضلاب نسبت به ماه گذشته کاهش ۵۰ درصدی داشته است.

کل شبکه فاضلاب آبادان پیش از آغاز جنگ تحمیلی ۱۴۵ کیلومتر شبکه شرکتی و ۱۴۵ کیلومتر شبکه شهری بود که از سال ۷۰ تا ۹۲ با اجرای پروژه‌های فاضلاب ۴۳۳ کیلومتر به شبکه فاضلاب آبادان اضافه شده است#‌اخبار
منبع: عصر ایران


مطالب پیشنهادی

پیشنهاد عضو شورای عالی اصلاح‌طلبان: ناطق‌نوری و امامی کاشانی بین ما و حاکمیت واسطه شوند

حسن رسولی، عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان و چهره نزدیک به عارف می‌گوید:با کمال تاسف مرز اجرا و نظارت اصلا وجود خارجی ندارد و روز به روز میزان دخالت حوزه نظارت در بخش اجرایی تحت تاثیر قانون نظارت استصوابی که انتظار داشتیم مجلس دهم این قانون را لغو بکند، بیشتر توسعه پیدا کرده است. 

پاسخ‌های کرونایی عباس عبدی به چند سوال اصلاح‌طلبانه و انتخاباتی

عباس عبدی تحلیلگر سیاسی اصلاح طلب می گوید: کنشگری در فرایندهای سیاسی موجود را حتی پیش از کرونا ناممکن و نامفید می‌دانستم.

علت چسبیدن ته دیگ پلوپز | علت چسبیدن ته دیگ پلوپز و درست کردن آن

علت چسبیدن ته دیگ پلوپز و علت چسبیدن ته دیگ پلوپز چیست و طرز تهیه یک ته دیگ برشته و خوشمزه و نکات درست کردن ته دیگ را در پرشین وی بخوانید

دعوای کرونایی سیاسیون به قیمت جان مردم /یا کمک کنید یا سکوت /زمان حمله به دولت است یا حمایت؟ /توصیه‌ها و تلنگرها به سیاستمداران

کاربران خبرآنلاین درباره دعواهای سیاسی کرونازده نظر دادند و به سیاسیون در این رابطه توصیه‌هایی کردند.

پخت کیک و شیرینی | نکات مهم پیرامون پخت کیک و شیرینی و پف کردن آن

پخت کیک و شیرینی و نکات مهم پیرامون پخت کیک و شیرینی و پف کردن آن و نکات لازم برای پف کردن کیک و شیرینی و روش پخت کیک را در پرشین وی بخوانید

رهبر انقلاب به سخنان کدام مقام آمریکایی در سخنرانی امروز خود اشاره کردند؟

تسنیم نوشت: مقام معظم رهبری در سخنرانی تلویزیونی امروز به مصاحبه فرماندار ایالت ایلینوی آمریکا اشاره کردند که از زنده شدن غرب وحشی بعد از شیوع کرونا در آمریکا سخن گفته بود.

گرفتن بوی گوشت | روش های کاربردی برای گرفتن بوی گوشت مرغ و گوشت قرمز

گرفتن بوی گوشت و روش های کاربردی برای گرفتن بوی گوشت مرغ و رفع بوی گوشت قرمز و نکات مزه دار کردن انواع گوشت قرمز و سفید را در پرشین وی بخوانید

روایتی از جلسات ویژه شمخانی با اصولگرایان و اصلاح‌طلبان

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز می گوید:نگاه رهبری معظم انقلاب هم این نیست که دولت باید برود و رئیس جمهور باید استیضاح شود یا استعفا بدهد. نگاه رهبری این است که رئیس جمهور باید تا روز آخر بایستد و کار خودش را انجام دهد.

به روغن انداختن خورش | نکات به روغن انداختن خورش و ترفندهای آشپزی

به روغن انداختن خورش و نکات به روغن انداختن خورش و ترفندهای آشپزی و جا انداختن خورشت فسنجان و روش سرخ کردن سیب زمینی رستورانی را در پرشین وی بخوانید

نکات تهیه بستنی | هر آنچه را که باید در مورد نکات تهیه بستنی و خوردن ان بدانید

نکات تهیه بستنی و آشنایی با نکات تهیه بستنی و خواص بستنی و نحوه درست کردن بستنی و چگونه بستنی درست کنیم را در پرشین وی بخوانید

پختن غذا در فویل | نکات و کاربرد پختن غذا در فویل و کاربردهای مختلف فویل

پختن غذا در فویل و و روش پختن غذا در فویل و کاربردهای مختلف فویل و کاربرد فویل در اشپزی و کاربرد فویل در اشپزخانه را در پرشین وی بخوانید

رییس مجلس ترکیه جویای حال علی لاریجانی بعد از ابتلا به کرونا

ایسنا نوشت: مصطفی شنتوپ، رئیس مجلس ملی ترکیه طی تماس تلفنی با علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، ضمن آرزوی بهبودی برای وی درباره اقدامات مشترک دو کشور برای مهار کرونا گفت وگو کرد.

انتقاد توئیتری آقای نماینده از عدم رعایت پروتکل ضدکرونایی در صحن مجلس /صحنه هایی خلاف موازین بهداشتی به دنیا مخابره شد

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از نحوه برگزاری جلسات علنی مجلس و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی ستاد مقابله با کرونا انتقاد کرد.

این زیردریایی ارتش قابل رهگیری و کشف نیست + عکس

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: زیردریایی کلاس غدیر که در مراحل اورهال قرارداشت صبح امروز چهارشنبه ٢٠ فروردین به آب انداخته شد.

موفقیت حقوقی و مهم ایران در از بین بردن توقیف ۱.۶ میلیارد دلار /رسیدگی روند درخواست از صندوق بین‌المللی پول از سوی رئیس جمهور

رئیس جمهور درگفت وگو با رئیس کل بانک مرکزی به بررسی روند درخواست وام از صندوق بین المللی پول، پرداخت.

بخاطر کرونا، دین و علم را مقابل هم قرار ندهید

متاسفانه چند هفته ای می‌شود که کشور درگیر ویروسی شده که مداس و دانشگاه ها، مراسمات مذهبی چون نمازجمعه و اعتکاف و کسب و کارها را به تعطیلی کشانیده است.

از بین بردن چربی خورشت | راه کاری موثر برای از بین بردن چربی خورشت

از بین بردن چربی خورشت و راه از بین بردن چربی خورشت و چگونه چربی خورشت را از بین ببریم و چرب شدن زیاد خورشت را در پرشین وی بخوانید

عباس عبدی به اصلاح‌طلبان: اصرار نکنید به هر قیمتی در قدرت باشید

عباس عبدی درباره ادعای اصولگرایان درباره جذب آرای خاکستری در انتخابات گفت: آخر در تهران با حدود ۲۲ درصد مشارکت چه چیزی را باید پیروزی نامید؟ اصولگرایان شکست فاحشی را در این انتخابات خوردند، نه فقط اصولگرایان، چون در این شکست مهم نیستند، که ساختار دچار خسران شد.

خداحافظی با مردِ «شماره یک» مجلس / روزگار پساپارلمانی لاریجانی

روزگار پسا پارلمانی علی لاریجانی چگونه خواهد گذشت؟ آیا او رخت سیاست را از تن بدر خواهد کرد و به گوشه دنج سیاست می رود یا استراحتی کوتاه کرده و برای ۱۴۰۰ آماده می شود یا...

تقابل کودکانه با دولت را کنار بگذارید

با معرفی منتخبان حاضر در مجلس یازهم و ترکیب نمایندگان، یکی از نگرانی‌هایی که در ارتباط با مجلس وجود دارد، این است که در شرایط تحریمی و فشارهایی که به کشور وارد می‌شود برخی تندروی پیشه کنند و تقابل با دولت را جزو برنامه‌های مجلس آینده قرار دهند.

مطالب مرتبط