خبرگزاری ایسنا |
2 ماه پیش

اردوغان: دنیای عادلانه ممکن است، اما نه با وجود آمریکا ایسنا

اردوغان: دنیای عادلانه ممکن است، اما نه با وجود آمریکا

اردوغان معتقد است اسلام هراسی و بیگانه هراسی که جوامع غربی را مانند پیچک سمی احاطه کرده در راس تهدیدهای حقوق‌بشری قرار دارد.

به گزارش ایسنا، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در برنامه «چهره بشریت؛ روز جهانی حقوق بشر» که توسط مرکز حقوق بشر حزب عدالت و توسعه در مرکز کنگره هالیچ برگزار می‌شود، گفت: گروهی که بیشترین قربانیان اعمال بیگانه هراسی، نژادپرستی، تبعیض و اقدامات فاشیستی هستند، بدون شک مسلمانان هستند که اکثریت مهاجران را تشکیل می‌دهند.

اردوغان افزود: کشورهای غربی اقدامات ضد اسلامی را به بهانه آزادی اندیشه مشروع، تایید و تشویق کردند. امروز جایی که اعلامیه جهانی حقوق بشر سازمان ملل به طور آشکار نقض می شود غزه و سرزمین‌های اشغالی فلسطین است.

او تاکید کرد: ما نمونه‌های خشونت آمیز فزاینده بربریت و بلند شدن فریادهای بیگناهان را نشانه هایی از نزدیک شدن به نقطه عطف می‌بینیم. در اروپا که به عنوان مهد حقوق بشر به جهان معرفی می‌شود، نزدیک به ۵۰۰ حمله صورت گرفته است که در آن قرآن کریم به آتش کشیده شده است. این حملات شرورانه تحت حفاظت پلیس انجام شد.

اردوغان تصریح کرد: دنیای عادلانه ممکن است، اما نه با ایالات متحده زیرا آمریکا در کنار اسرائیل است. چگونه ایالات متحده پاسخگو خواهد بود؟ متأسفانه آتش بس در غزه تنها با وتوی آمریکا در سازمان ملل رد شد. تنها توسط ایالات متحده آیا این عدالت است؟ امید و انتظارمان از شورای امنیت سازمان ملل را از دست داده‌ایم. به دلیل وتوی آمریکا، تصمیمی در مورد آتش بس در غزه گرفته نشد. اصلاح شورای امنیت سازمان ملل ضروری است.شورای امنیت سازمان ملل متحد از ۷ اکتبر به شورای حفاظت از اسرائیل تبدیل شده است. قصابان غزه باید در دادگاه‌های بین المللی پاسخگوی جنایات خود علیه بشریت باشند. انشاءالله در نهایت پاسخگو خواهند بود.

وی تاکید کرد: متأسفانه آتش بس از سوی ۵ عضو دائم و اعضای موقت شورای امنیت سازمان ملل تنها با رای رد آمریکا رد شد، آیا به تنهایی می‌توان چنین عدالتی را محقق کرد؟ دولت اسرائیل که از حمایت بی حد و حصر کشورهای غربی برخوردار است در غزه جنایات و کشتارهای مرگباری انجام می دهد که همه بشریت را آشفته می‌کند. وتوی آمریکا علیه آتش بس بار دیگر نشان می دهد که جهان بزرگتر از پنج عضو دائم شورای امنیت است.

ادامه دارد#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

جمهوری خواهان پنسیلوانیا خواستار شرکت رای دهندگان این ایالت در سیستم رای گیری پستی برخلاف انتقادات دونالد ترامپ نامزد پیشتاز حزب خود هستند.

6 دقیقه پیش

تیم‌ میکس کامپوند ایران در فینال مسابقات تیراندازی با کمان کاپ آسیایی بغداد، مقابل هند شکست خورد و به مدال نقره رسید.

7 دقیقه پیش

رئیس پلیس پیشگیری استان سمنان با بیان اینکه صاحبان خودرو باید از وسایل نقلیه خود نگهداری اصولی داشته باشند، گفت: باید توجه کرد که گاهی شتاب در نحوه و مکان پارک خودرو برای انجام کاری زمینه برای سرقت فراهم می‌کند.

نیم ساعت پیش

مدیرکل پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم بر لزوم به‌روزشدن کانون‌های دانشجویی تاکید کرد.

8 دقیقه پیش

مدیرکل بحران مازندران، گفت: با توجه به عبور سامانه بارشی با خطر سیلابی شدن رودخانه‌ها در مازندران مواجهیم و مسافران و کشاورزان جوانب احتیاط را رعایت کنند.

6 دقیقه پیش

معاون وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به استخدام ۱۰ هزار معلم تربیت‌بدنی در آزمون استخدامی فروردین ۱۴۰۳ گفت:دانش‌آموزان قهرمان رشته‌های ورزشی بدون کنکور وارد دانشگاه فرهنگیان می‌شوند.

نیم ساعت پیش

دبیر ستاد انتخابات استان خراسان جنوبی گفت: 96 درصد کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی خراسان جنوبی مرد هستند.

7 دقیقه پیش

3 کتاب «آقا شیره کجا رفت؟» نوشته جعفر توزنده‌جانی به همراه ترجمه «این‌ که فقط یکی است!» نوشته تریسی کُردرُی و «هایدی حشره‌ ترکه‌ای» نوشته اُرا پارکِر منتشر شد.

یک ربع پیش

چلسی با معرفی بلیتی که گمان می‌رود گران‌ترین بلیت بازی در تاریخ لیگ برتر باشد، جنجال به پا کرده است.

یک ربع پیش

بیشتر...