خبرگزاری رضوی |
۳ هفته پیش

تکمیل عملیات اجرایی مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب تبریز تا خرداد۱۴۰۲ رضوی

استاندار آذربایجان شرقی خبرداد؛
تکمیل عملیات اجرایی مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب تبریز تا خرداد۱۴۰۲
به گزارشخبرگزاری رضوی،عابدین خرم در جمع خبرنگاران با اشاره به افتتاح تونل انتقال آب از سد کانی‌سیب به سمت دریاچه ارومیه توسط رئیس جمهور، گفت: بهره‌برداری از این طرح عظیم زیست‌محیطی، تحقق یکی از وعده‌های دولت مردمی و گام بلندی برای احیای نگین فیروزه‌ای آذربایجان است.

خرّم اظهار داشت: عملیات احداث تونل ۳۶ کیلومتری انتقال آب به دریاچه ارومیه از سال ۱۳۹۴ آغاز شده بود، اما روند اجرا و رفع نواقص آن در دولت سیزدهم با سرعت دنبال شد.
وی با اشاره به اینکه در فاز نخست این طرح، سالانه ۳۰۰ میلیون مترمکعب آب وارد دریاچه ارومیه می‌شود، افزود: این تونل قابلیت انتقال ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیون متر مکعب آب در سال را به دریاچه ارومیه فراهم کرده است که با تکمیل سایر پروژه‌های بالادست، عملیاتی خواهد شد.

استاندار آذربایجان شرقی اجرای این پروژه عظیم را نماد توانمندی و دانش متخصصان کشورمان دانست و گفت: نگاه و توجه ویژه دولت سیزدهم و اهتمام جدی همه دست‌اندرکاران، مهندسان و کارگران ایرانی، این کار بزرگ را به سرانجام رساند.

وی با بیان اینکه حفاظت از محیط زیست از اولویت‌های اصلی دولت سیزدهم است، افزود: انتقال آب به دریاچه ارومیه نیز در همین راستا اجرا شده و دولت این اطمینان را به مردم منطقه و پیرامون دریاچه ارومیه می‌دهد که در مسیر احیای دریاچه، به معیشت آنها و رونق بخش کشاورزی نیز توجه ویژه خواهد داشت.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...