بیتوته |
1 ماه پیش

بیوگرافی پروین ملکی به همراه تصاویر پروین ملکیپروین ملکی بازیگر, پروین ملکی درگذشت, زندگی نامه پروین ملکی

پروین ملکی بازیگر سینما، تلویزیون و سینما

 

بیوگرافی و عکس های پروین ملکی

پروین ملکیبازیگر سینما،تئاتر و تلویزیون است و در سال 1326 و در تهران متولد شده است. مهم ترین و محبوب ترین آثار او سریال ها شهرزاد، ترش و شیرین، متهم گریخت و من یک مستاجرم است. اولین تجربه بازیگری در سریالپروین ملکیدر سال 1383 بوده است.

چکیده ای از بیوگرافی پروین ملکی

نام اصلی : پروین ملکی

تاریخ تولد : 1326

محل تولد : تهران 

زمینه فعالیت : سینما، تئاتر و تلویزیون

پیشه : بازیگر

 

شروع فعالیت پروین ملکی در تلویزیون

 

پروین ملکی به همراه پسرش, عکس های پروین ملکی, پروین ملکی و همسرش

پروین ملکی نیز مانند اغلب بازیگران به واسطه تئاتر با دنیای بازیگری آشنا شده است

 

خانم ملکی برای اولین بار در سال 1383 و در سریال من یک مستاجرم به کارگردانی پریسا بخت آور در تلویزیون حضور یافت. گرچه موفقیت این اثر کمتر از دیگر آثار خانم ملکی بود اما تجربه خوبی در کنار بازیگرانی همچون سروش خلیلی، بهاره رهنما، محسن قاضی‌مرادی و مجید شهریاری کسب کرد.

 

ازدواج و تشکیل خانواده پروین ملکی 

پروین ملکیاز همان دوران کودکی در بازیگری استعداد داشت. و در آن دوران تبحر خاصی در درآوردن ادای این و آن و تقلید لهجه و صدا داشت، اما در سن کم ازدواج کرد و صاحب فرزند شد. همسر او یک بیمار بود که همسر و فرزندان خود را کتک میزد.

چندی نگذشته بود که همسرش بر اثر بیماری فوت کرد و پروین ملکی توانست به عرصه بازیگری وارد شود. او پنج فرزند دارد که یکی از آن ها بعد از فوت شوهرش از دنیا رفت.

 

 فیلم های پروین ملکی, تصاویر پروین ملکی, پروین ملکی و همسرش

پروین ملکی به همراه پسرش

 

آغاز شهرت پروین ملکی

 

پروین ملکی و همسرش, بیوگرافی پروین ملکی, پروین ملکی به همراه پسرش

پروین ملکی و جمعی از بازیگران

 

پروین ملکی در سال 94 در 3 سریال نقش آفرینی کرد که شهرت و موفقیت او را چندین برابر کرد. این سریال ها شامل سریال نفس گرم به کارگردانی محمد مهدی عسگرپور، سریال کیمیا به کارگردانی جواد افشار و سریال شهرزاد 1 به کارگردانی حسن فتحی است.

از مهم ترین نقش آفرینی های او می توان به سریال شهرزاد 1 اشاره کرد. او با بازی در این سریال تجارب ارزشمندی را برای خود رقم زد و در کنار هنرمندانی مانند علی نصیریان، ترانه علیدوستی، سید شهاب حسینی و مصطفی زمانی نقش آفرینی کرد.

 

همچنین بازی او در کنار هنرمندانی نظیر شهره سلطانی، حمید لولایی، رضا عطاران، مجید صالحی، مریم امیر جلالی و رضا شفیعی‌جم و به کارگردانی رضا عطاران در سریال ترش و شیرین در سال 85 از موفقیت های درخشان او بود.

در این سال ها مهرداد ضیایی با 5 مرتبه، فتح‌الله طاهری با 4 مرتبه، محمد فرزانه با 4 مرتبه، فلور نظری با 4 مرتبه و گلاره عباسی با 4 مرتبه بیشترین همکاری را با پروین ملکی داشته‌اند.

 

بیوگرافی پروین ملکی, پروین ملکی به همراه پسرش, عکس های پروین ملکی

پروین ملکی در فیلم سینمایی آخرین پاییز

 

پروین ملکی دورگه است

به گفته خود پروین ملکی، او از مادری لبنانی و پدری ایرانی است. او به خاطر همین قضیه توانست راحت تر سمنانی و ترکی را یاد بگیرد. او می گوید که در کودکی سه بچه یتیم در کنار خانه آن ها زندگی می کرده و اغلب نون و گوجه و پیاز می خوردند و من اکثر اوقات به مادرم می گفتم عزیز غذا بده تا برای آن ها هم ببرم.

 

این بچه ها ترک بودند وتعامل من با آن ها باعث شد تا ترکی را در کودکی یاد بگیرم. همچنین دوستان اهل سمنان هم داشتم که با لهجه صحبت می کردند معارشرت با آن ها هم باعث شد من لهجه سمنانی را به خوبی یاد بگیرم. من از این آموخته هایم به خوبی در فیلم ها و سریال ها استفاده کردم. حافظه خوبی دارم و به راحتی یاد می گیرم به طوری که من هنوز هم دیالوگ هایم را حفظ میکنم.

 

حتی یادم است در حین ساخت فیلم به خاطر پونه من پیش پسرم در آلمان بودم، زمانی که برگشتم اقای هاتف علیمردانی گفت که برای آمدنتان صبر کردم؛ چون می دانستم فقط شما به درد این نقش می خورید.

 

زندگی نامه پروین ملکی, فیلم های پروین ملکی, تصاویر پروین ملکی

پروین ملکی و مینو نوبهاری در پشت صحنه سریال تلویزیونی دیوار شیشه ای

 

توصیه پروین ملکی

پروین ملکی در یکی از گفت و گو هایش می گوید: در این روز‌ها برخی سعی دارند با روابط نادرست و غیراخلاقی وارد این عرصه شوند. اینکه برخی از زنان حاضر در سینما با پیشنهادات بی‌شرمانه روبرو می‌شوند کاملاً درست است و به نحوی دیگر عادی شده!

اما به نظرم بازیگر خوب و با استعداد می‌تواند بدون توجه به این گونه پیشنهادات راه خود را پیدا کرده و موفق شود. این حرکات ناشایست را نباید جدی گرفت و باید تنها به بازیگری فکر کرد. وضعیت موجود در سینمای ایران بسیار برای زنان دشوار است.

 

کلاً بازیگری اتفاق سختی است و این پدیده برای خانم‌ها سخت‌تر است. در حال حاضر بازیگران زن بسیار خوب و توانایی داریم که در خانه نشسته و بیکار هستند و فرصت دوباره ای برای ایفای نقش ندارند، اما برخی افراد تازه به سینما معرفی می‌شوند و زیاد هم کار می‌کنند اما به هیچ وجه توانایی و استعداد بازیگران خانه نشین ما را ندارند.

 

 عکس های پروین ملکی, پروین ملکی و همسرش, پروین ملکی

پروین ملکی به همراه پژمان چشمیی در فیلم سینمایی جلوی چشم

 

حواشی پروین ملکی

پروین ملکی بازیگر سینما و تلویزیون درخصوص حذف سکانس‌های خود در فیلم “زرد” گفت : فیلم زرد در ابتدا به نظرم اتفاق جالب و خوبی بود و بازی در آن را پذیرفتم. وقتی جلوی دوربین رفتم، بازی من در یکی از سکانس ها، همه را تحت تاثیر قرار داد و حتی برادر آقای مجیدی که تهیه‌ کننده بود دقایقی گریه کرد به طوری که دلداری‌اش دادند.

 

اما بعد‌ها و در افتتاح این فیلم فهمیدم که من اصلاً در این فیلم نیستم و سکانس هایی که من در آن حضور داشتم کاملا حذف شده اند. با این که اسم من در لیست بازیگران بود اما اثری از سکانس های مربوط به من نبود. من حتی برخلاف بهرام رادان که دستمزدش را کامل نگرفت، دستمزدم را به طور کامل دریافت کردم. اما فکر میکنم که اقای تقی زاده از فیلمبردار تازه کاری استفاده کرده بود و فیلم بازی من به کلی حذف شده است.

 

یکی دیگر از حواشی این بازیگر راجع به فرزند او است. اخیرا برخی از سایت ها به غلط اطلاعاتی را درباره او منتشر کردند، مثلا گفته شد که پانته آ بهرام دختر اوست اما این اطلاعات غلط است و مادر پانته آ بهرام در سال97 از دنیا رفت، که حتی با رخ دادن این اتفاق شایعه هایی مبنی بر مرگ پروین ملکی پخش شد.  

 

 فیلم های پروین ملکی, تصاویر پروین ملکی, پروین ملکی و همسرش

پانته آ بهرام و مادرش

 

حال و احوال پروین ملکی در این روزها

پروین ملکی بازیگر کهنسال سینما و تلویزیون، درباره حال و احوال این روزهای خود می‌گوید: پیرزن‌های خوب سینما رفته‌اند و من جزو معدود زنانی هستم که کارهای مختلفی به من پیشنهاد می‌شود. خدا خانم‌ها میکده و خیرآبادی را بیامرزد که بازیگران بسیار خوبی بودند.

 

پروین ملکی بازیگر, پروین ملکی , زندگی نامه پروین ملکی

پروین ملکی به همراه پسرش

 

همه افراد خانواده ام از جمله فرزندان و خواهرانم از ایران رفته اند و در کشور های دیگری زندگی می کنند اما من ایران را دوست دارم و عاشق کارم هستم، برای همین ایران را ترک نکرده‌ام.

تلویزیون هم بهترین سرگرمی است؛ من هم گیرنده دیجیتال دارم و شبکه‌های مستند و سلامت و نسیم و غیره را می‌بینم. اما سریال‌های شبکه‌های ماهواره‌ای مثل آثار ترکیه‌ ای که همه در آن به هم خیانت می‌کنند، حالم را بد و اعصابم را خرد می‌کنند.

 

آثار سینمایی پروین ملکی

 احتمال باران اسیدی 1393فرار سرباز شایان 1393 فرید بهاری 1393  
خواب زده ها1392  مردن به وقت شهریور 1392 رژیم طلایی 1391  
 بلوک 9 خروجی 1391دهلیز 1391 

 

سریال های تلویزیونی پروین ملکی

 بوی باران 1398ستارخان 1396 محکومین 1396 
 پریا 1395 نفس گرم 1394کیمیا  1394 
 شهرزاد 1  1394بچه های نسبتاً بد  1392 چمدان 1391 
تکیه بر باد  1391 پنج کیلومتر تا بهشت 1390 سپیده 1390 
 راه شب 1390 ای دوست مرا به خاطر آور 1387سایه 1387 
 شهریار 1385 ترش و شیرین 1385متهم گریخت 1384 
 من یک مستاجرم 1383 پشت کنکوری ها 1381آژانس دوستی  1378 

 

گردآوری:بخش بازیگران بیتوته

 #‌بازیگران منبع: بیتوته

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

شکیلا سماواتی ، بیوگرافی شکیلا سماواتی ، عکس های شکیلا سماواتی ، فیلم های شکیلا سماواتی ، شکیلا سماواتی بازیگر ، شکیلا سماواتی در دراکولا ، شکیلا سماواتی اینستاگرام ، شکیلا سماواتی و همسرش ، زندگی نامه شکیلا سماواتی ، عکس های جدید شکیلا سماواتی ،

3 روز پیش

فرنوش صمدی،بیوگرافی فرنوش صمدی،درباره ی فرنوش صمدی،معرفی فیلم های فرنوش صمدی،جوایز فرنوش صمدی،زندگی نامه فرنوش صمدی،فرنوش صمدی کیست،فرنوش صمدی که بود،زندگینامه فرنوش صمدی،فعالیت فرنوش صمدی،تصاویری از فرنوش صمدی،فیلم های فرنوش صمدی

3 روز پیش

بیوگرافی دریا مرادی ، بیوگرافی دریا مرادی دشت،عکس های دریا مرادی دشت،دریا مرادی دشت،دریا مرادی،دریا مرادی دشت بیوگرافی،عکس جدید دریا مرادی دشت،عکس هایی از دریا مرادی دشت ، دریا مرادی و همسرش ، مدلینگ دریا مرادی ، دریا مرادی و همسرش ،

5 روز پیش

آمیتاب باچان ، بیوگرافی آمیتاب باچان ، آمیتاب باچان،آمیتاب باچان و همسرش، عکس های آمیتاب باچان،محل زندگی آمیتاب باچان،عکس آمیتاب باچان ، آمیتاب باچان بازیگر هندی ، همسر آمیتاب باچان ، جوایز آمیتاب باچان ، فیلم های آمیتاب باچان ،

۱ هفته پیش

آدام سندلر ، بیوگرافی آدام سندلر ، فیلمهای آدام سندلر ، عکس های آدام سندلر، آدام سندلر و همسرش ، عکس آدام سندلر و همسرش ، زندگینامه آدام سندلر ، آدام سندلر فیلم کمدی ، آدام سندلر بازیگر ، آدام سندلر قد ،

۱ هفته پیش

مایکل داگلاس ، بیوگرافی مایکل داگلاس ، مایکل داگلاس و کاترین زتا جونز ، فیلم شناسی مایکل داگلاس ، عکسهای مایکل داگلاس ، مایکل داگلاس و همسرش ، زندگینامه مایکل داگلاس ، افتخارات مایکل داگلاس ، بیماری مایکل داگلاس ، همسر مایکل داگلاس ، جوایز مایکل داگلاس ،

۱ هفته پیش

بیشتر...