راهبرد معاصر |
۲ هفته پیش

پادشاه اردن خواستار توقف جنگ غزه شد راهبرد معاصر

پادشاه اردن در دیدار با وزیر خارجه آمریکا بر لزوم پایان دادن به جنگ غزه و حفاظت از ساکنان آن تاکید کرد.

به گزارش راهبرد معاصر؛ دفتر پادشاهی اردن اعلام کرد «عبدالله دوم» پادشاه این کشور در دیدار با «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا بر لزوم پایان دادن به جنگ غزه و حفظ ساکنان آن در برابر وضعیت وخیم انسانی تاکید کرد.

وی گفت جامعه جهانی و کشور‌های قدرتمند باید برای ممانعت از گسترش دایره درگیری در منطقه وارد عمل شوند.

عبدالله دوم بار درگیر بر مخالفت کشورش با هرگونه تلاش برای آواره کردن فلسطینی‌ها، یا اشغال مجدد بخش‌هایی از غزه، یا ایجاد مناطق حائل در آنجا، یا جدا کردن آن از کرانه باختری تاکید کرد.

وی تصریح کرد تداوم گسترش عملیات رژیم صهیونیستی در نوار غزه مخصوصا در این شرایط بحرانی انسانی، تبعات انسانی و امنیتی شدیدی خواهد داشت.

پادشاه اردن همچنین نسبت به تبعات عملیات زمینی احتمالی رژیم صهیونیستی در رفح غزه هشدار داد جایی که در آن حدود یک میلیون و نیم تن از ساکنان غزه حضور دارند.

وی تاکید کرد راه‌حل سیاسی برای دستیابی به صلح عادلانه و فراگیر هیچ جایگزینی ندارد.

دیدار بلینکن با پادشاه اردن به عنوان بخشی از تور خارجی عبدالله دوم است که از روز پنجشنبه و با هدف بسیج حمایت بین المللی برای آتش‌بس در غزه آغاز کرده است و شامل ایالات متحده، کانادا، فرانسه و آلمان می‌شود.

پادشاه اردن روز پنجشنبه هم با رئیس جمهور آمریکا دیدار کرده و جنگ غزه را یکی از مخرب‌ترین جنگ‌های تاریخ معاصر توصیف کرد. / ایسنا#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همزمان با روز درختکاری سه اصله نهال کاشتند و پس از آن با اشاره به انتخابات اخیر فرمودند: حضور مردم در انتخابات 11 اسفند یک جهاد بود.

11 دقیقه پیش

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: مازوت سوزی در نیروگاه شهید منتظری اصفهان در چند روز اخیر بر اساس تصمیمات ملی شروع و در نتیجه آلودگی هوای اصفهان تشدید شده است.

10 دقیقه پیش

علی‌رغم اینکه جلسه علنی روز گذشته مجلس شورای اسلامی به‌دلیل غیبت تعداد زیادی از نمایندگان لغو شد، هیئت رئیسه تنها اسامی 62 نفر از آنها را اعلام کرد و عضو دیگر هیئت رئیسه نیز به خبرنگار تسنیم گفت که مابقی افراد مرخصی استعلاجی گرفته بودند.

10 دقیقه پیش

کارت شرکت در آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش (ویژه رشته شغلی آموزگاری) سال 1403 از امروز از طریق سایت سازمان سنجش قابل دریافت است.

10 دقیقه پیش

استاندار بوشهر از توسعه طرح‌های راهسازی در محورهای مختلف مواصلاتی استان خبر داد و گفت: طول باند دوم محور دالکی به کنارتخته 18 کیلومتر است که با تکمیل این باند، مسیر 29 کیلومتری کنونی 10 کیلومتر کوتاه‌تر می‌‌شود.

9 دقیقه پیش

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس: جامعه ما همواره با تهدیدات بسیار زیادی از طرف مستکبرین جهان مواجه بوده است و ایستادگی و جهاد تبیین توسط خانواده‌های شهدا باطل‌السحر تهدیدات و توطئه‌های دشمن است.

11 دقیقه پیش

آژانس امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی اعلام کرد که اسرائیل کارمندان این آژانس را به بدترین شکل ممکن شکنجه کرده تا از آنها درباره همکاری با حماس اعتراف اجباری بگیرد.

11 دقیقه پیش

در نشست کنگره ملی چین این کشور بودجه نظامی خود را افزایش داده و همچنان با استقلال تایوان مخالفت کرد.

3 دقیقه پیش

فرمانده کل انتظامی با بیان اینکه جرایم رانندگی اکنون بازدارندگی ندارند، گفت: از دولت تقاضا داریم تا مبلغ تمامی جرائم رانندگی افزایش پیدا کند.

11 دقیقه پیش

بیشتر...