خبرگزاری رضوی |
۲ هفته پیش

دشمن با فیک نیوز ها به دنبال ناآرامی ذهنی در حوزه اقتصاد است رضوی

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی:
دشمن با فیک نیوز ها به دنبال ناآرامی ذهنی در حوزه اقتصاد است
به گزارشخبرگزاری رضوی،از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، وزیر فرهنگ لبنان عصر امروز با حضور درسازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامیبا حجت‌الاسلام والمسلمینمحمدمهدی ایمانی‌پور،رئیس این سازمان دیدار و در خصوص راهکارهای گسترش روابط فرهنگی بین دو کشور، گفت وگو کرد.
حجت‌الاسلام والمسلمین ایمانی‌پور در این دیدار ضمن خوشامدگویی به وزیر فرهنگ لبنان از دعوت رسمی ایشان به لبنان تشکر کرد .
رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: در خصوص دعوت به لبنان هم ما منتظر یک فرصت هستیم تا بتوانیم به منظور برپایی هفته فرهنگی به لبنان سفر کنیم.
وی اظهار داشت: ما امروز درگیر یک جنگ طلبی هستیم ما بعد از اینکه بحران اختصاصات را پشت سر گذاشتیم امروز خود را درگیر یک جنگ اقتصادی می‌بینیم.
حجت‌الاسلام والمسلمین ایمانی‌پور افزود امروز دشمن با فیک نیوز ها به دنبال ناآرامی ذهنی در حوزه اقتصاد است.
رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت از نگاه ما این تلاش ها به دشمن انفعالی است که آنها در برابر پیشرفت های ایران دارند. امروز ما با وجود این که نفت بیشتری می‌فروشیم اما دشمن در تلاش است آن را به عکس جلوه دهد.
وی با تاکید بر اینکه امروز مقاومت تبدیل به یک جریان جهانی شده است افزود در خصوص جریان مقاومت مقاومت اسلامی از بقیه جریان ها شاخص تر است.
حجت‌الاسلام والمسلمین ایمانی‌پور ادامه داد خوشبختانه لبنان تجارب موفق ای در مقاومت داشته است ما علاوه بر بزرگداشت شهدای رسانه مقاومت باید در دیگر زمینه‌های مقاومت نیز همکاری داشته باشیم.
وی گفت در سفر اخیرم به روسیه من به همتای روسی خودم که پیشنهاد دادم تا یک هفته فیلم مقاومت را داشته باشیم و در این باره با لبنان نیز می توانیم یک برنامه ی مشترک را برنامه ریزی کنیم .
حجت الاسلام والمسلمین ایمانی پور گفت: اگر بتوانیم افکار عمومی را روشن کنیم مقاومت به صورت طبیعی شکل می‌گیرد اما این موضوع نیازمند هنر تبلیغ است و مقام معظم رهبری نیز در این خصوص اعلام جهاد تبیین کرده اند و ما باید با همفکری هم کاری کنیم که جریان مقاومت هر روز قوی تر شود.
محمد وسام مرتضی، وزیر فرهنگ لبنان گفت دلیل حضور من در ایران برای شرکت در یادواره شهدای رسانه محور مقاومت، با عنوان «راویان مقاومت» است. ما در وزارت فرهنگ لبنان ،تلاش می کنیم در برابر تحرکات فرهنگی و تبلیغاتی دشمن مقابله کنیم. ما باید در این چالش مشترک با یکدیگر در زمینه رسانه های همکاری کنیم.
وی گفت : دشمن در مورد ما به این نتیجه رسیده است که زبان خشونت و سلاح نتیجه ندارد.
وزیر فرهنگ لبنان با اشاره به جنگ ۳۳ روزه در سال ۲۰۰۶ و پیروزی مقاومت لبنان افزود صهیونیست ها در این جنگ به دنبال تصرف لبنان نبودند بلکه به دنبال طرح کلی خود در رابطه با خاورمیانه جدید بودند که آن طرح نیز شکست آنها بعد از شکست خود به تاسیس گروه های افراط گرا مبادرت کردند که در آن نقش نیز شکست خوردند و ادامه داد آنها در حال حاضر دو جنگ را به طور همزمان دنبال می‌کنند یکی جنگ اقتصادی و دیگر جنگ رسانه ای .
وی اذعان کرد: آنها در جنگ رسانه‌ای می‌خواهند بگویند مقاومت باعث این وضعیت اقتصادی است و ما در حال حاضر شاهد هستیم که اسرائیلی‌ها به دنبال ایجاد وحشت و ترس در حوزه اقتصادی در مردم هستند.
وزیر فرهنگ لبنان افزود ما جنگ بزرگی که باید خود را برای آن آماده کنیم همان جنگ آگاهی و گسترش آگاهی میان مردم است و این نیازمند یک همکاری خوب بین ایران و لبنان در این زمینه می باشد.
وی با تقدیر فعالیت های فرهنگی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان گفت ایشان فعالیت‌های گسترده‌ای در لبنان دارد و ما نیز ارتباطات بسیار خوبی را با ایشان داریم.
وزیر فرهنگ لبنان گفت : زلزله اخیر صورت گرفته در ترکیه و سوریه چهره واقعی غرب در خصوص رفتار دوگانه آنها را به ما نشان داد، کسانی که به دنبال آزادی مردم سوریه بودند اما حاضر به نجات آنها از زیر آوار و آزادی آنها از مشکلات پس از زلزله نبودند.
در پایان دو طرف در خصوص هماهنگی‌های لازم برای برپایی هفته ی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان گفت وگو کردند.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...