خبرگزاری ایسنا |
3 روز پیش

بهار ۱۴۰۰ بهار افتتاح پروژه های تعالی بخش در شیراز است ایسنا

بهار ۱۴۰۰ بهار افتتاح پروژه‌های تعالی‌بخش در شیراز است
عکس آرشیوی است.

ایسنا/فارسشهردار شیراز گفت: فصل بهار امسال، بهار افتتاح پروژه‌هایی با رویکرد تعالی بخشی در شیراز است تا پاسخگوی روح متعالی مردم این کلانشهر باشند.

حیدر اسکندرپور جمعه ٢٠ فروردین در حاشیه بازدید از پروژه پیاده راه سلامت استاد شجریان در جمع خبرنگاران بیان کرد: برخی این چنین پروژه‌هایی را فانتزی تلقی می‌کنند، در حالی که پروژه‌هایی که به فضای بصری شهر مربوط می‌شوند، با هدف تعالی بخشی و ایجاد روحیه شاداب در شهروندان اجرایی شده است.

او با اشاره به این که کیفیت بخشی به فضاهای عمومی شهر جزو وظایف شهرداری است، افزود: ممکن است پروژه‌های عمرانی زیادی در شهر اجرا شود اما کیفیت بخشی به فضای عمومی شهر انجام نشود.

شهردار شیراز در پاسخ به این سئوال که چرا در کلانشهرها نیازمند چنین فضاهایی هستیم؟ گفت: با اجرای پروژه‌هایی که به فضای عمومی شهر کیفیت می‌بخشند، به شهروندان حس خوب منتقل می‌شود.

اسکندرپور با بیان اینکه اجرای چنین پروژه‌هایی در ١١ منطقه شهرداری در دستور کار قرار دارد، گفت: برخی مطرح کرده‌اند که نورپردازی هزینه برای شهر ایجاد می‌کند و هم کاری فانتزی است، در حالی که از شیراز به عنوان شهری گردشگری به نام شهر خاموش و مرده نام برده می‌شد و امروز با نورپردازی تقاطع و میادین در آغاز راه تغییر این نگاه قرار داریم.

شهردار شیراز با بیان اینکه هم‌اینک نورپردازی میدان الله تا میدان نمازی در دستور کار قرار گرفته و نورپردازی پل ولیعصر نیز تا دو هفته آینده تقریبا به اتمام می‌رسد؛ ادامه داد: تلاش ما حرکت به سمت تعریف منظر شب در شیراز است تا کاملا هویت داشته باشد.

اسکندرپور به دو استراتژی توسعه‌ای و تعالی بخشی به عنوان دو رویکرد مهم در شهرداری شیراز برای اجرای پروژه‌ها اشاره و عنوان کرد: باید دید که آیا نگاه توسعه‌ای به کیفیت زندگی هم الزاما منجر می‌شود؟ به همین دلیل برای اینکه ما در شیراز از فضاهای موجود استفاده کنیم باید کیفیت خیابان‌ها، پارک‌ها و میادین به لحاظ طراحی و اجرا را تعالی ببخشیم.

او تصریح کرد: برخلاف تصور برخی از افراد اما پشت این پروژه‌ها ایده تعالی بخشی و کیفیت بخشی به فضاهای عمومی شهر وجود دارد.

شهردار شیراز همچنین با اشاره به پروژه پیاده راه سلامت استاد شجریان با سه کیلومتر مسیر پیاده روی، گفت: طراحی این پروژه در فاز یک و دو حدود یک سال و نیم به طول انجامید.

اسکندرپور با بیان اینکه یکی از اقدامات خوب مدیریت شهری در دوره فعلی اعتماد به جوانان بود، خاطرنشان کرد: طراحی و اجرای این پروژه نیز حاصل کار سه جوان است. 

شهردار شیراز گفت: طراحان پیاده راه سلامت استاد شجریان معتقدند که با اجرای کامل و نورپردازی پیاده راه، پروژه حتما جایزه بین‌المللی را به خود اختصاص می‌دهد.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که کوید روی سطوح یا اجسام برای مدت طولانی زنده نمی‌ماند، اما هنگامی که در هوا قرار گرفت، ویروس می‌تواند معلق بماند و مانند دود در اطراف شناور باشد.

10 دقیقه پیش

یک متخصص تغذیه درباره وزن کشی افراد توضیح داد.

نیم ساعت پیش

تحقیقات جدید نشان داده‌اند که روز نمونه‌گیری نیز در نتیجه صحیح تست کرونا مؤثر است.

نیم ساعت پیش

مخالفان بازی ای را شروع کرده بودند، بدون اینکه کوچکترین پیشرفتی حاصل کنند و این در یک حکومت دیکتاتوری، هرگز نمی‌توانست خبر خوبی باشد. اما این واقعیت که در یک دست از بازی موفقیتی حاصل نشده بود، با وجود ناامیدی ما، به این معنی نبود که ما کل بازی را باخته‌ایم.

نیم ساعت پیش

سیدحسن خمینی بعد از مشورت با رهبر انقلاب تکلیف خود با انتخابات 1400 را روشن کرد و قرار نیست کاندیدای ریاست جمهوری شود.

نیم ساعت پیش

در پی تیراندازی در مقابل بیمارستانی در پاریس، پایتخت فرانسه دست‌کم یک نفر کشته شد. به گزارش رسانه‌های محلی یک تن نیز در این حمله زخمی شده است. مهاجم از صحنه فرار کرده است و نیروهای امنیتی در جستجوی او هستند.

نیم ساعت پیش

رئیس شورای عالی سیاسی یمن روز دوشنبه، ائتلاف متجاوز عربی به رهبری عربستان را به صلح دعوت کرده و هشدار داد: هرگونه تنش نظامی با تنش بزرگ تر پاسخ داده خواهد شد.

نیم ساعت پیش

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور: افراد مشمول مالیات خودروها و منازل لوکس تا خرداد شناسایی و این موضوع به آنان ابلاغ می‌شود.

نیم ساعت پیش

شبکه الجزیره در گزارشی به حمله اخیر به تاسیسات هسته‌ای ایران در نطنز و دست داشتن رژیم اشغالگر در این حمله پرداخت.

نیم ساعت پیش

بسیاری از فقیرترین کشورهای جهان با تهدید بازیابی ضعیف و عقب ماندگی از مسیر توسعه خود مواجه هستند.

1 ساعت پیش

فارس نوشت: نماینده ولی‌فقیه در سپاه با تأکید بر اینکه نیروهای مسلح به هیچ وجه وارد دسته‌بندی‌های سیاسی نمی‌شوند گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بعنوان نهاد پاسدار انقلاب و ارزش‌ها و دستاوردهای آن، در حفاظت از انقلاب و نظام اسلامی از هیچ کوششی دریغ نمی‌کند و دشمنان بدانند که فضاسازی‌های آنها باعث انفعال ما نخواهد شد.

1 ساعت پیش

مهاجم اسبق استقلال بعد از 23 ماه بار دیگر پایش به گلزنی باز شد تا طلسم بزرگ خود را به این شکل بشکند.

1 ساعت پیش

بندرعباس-رئیس سازمان مدیریت آرامستان شهرداری بندرعباس خواستار عدم حضور شهروندان در بهشت زهرا(س) بندرعباس باتوجه به وضعیت قرمز شیوع کرونا شد.

1 ساعت پیش

گزارش گروه‌های رصدی ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری: هلال ماه رمضان در غروب روز دوشنبه رؤیت نشد. بنابراین ماه شعبان ۳۰ روزه بوده و چهارشنبه ۲۵فروردین۱۴۰۰ اولین روز از ماه مبارک رمضان خواهد بود.

1 ساعت پیش

بندرعباس-سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه امروز نیز ۸۲ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری شدند افزود: شمار بیماران بستری در استان به ۳۲۷ نفر رسید.

1 ساعت پیش

بیشتر...