ایران آنلاین |
۱ هفته پیش

حضور مردم مکزیک در پای صندوق های انتخابات مجلس ایران آنلاین

حضور مردم مکزیک در پای صندوق‌های انتخابات مجلس

مردم مکزیک امروز (یکشنبه) برای انتخاب یک مجلس نمایندگان جدید، فرمانداران ایالتی و قانون‌گذاران محلی به پای صندوق‌های رای خواهند رفت؛ انتخابات حساس و مهمی که به عنوان رفراندومی درخصوص تلاش‌های رئیس جمهور مکزیک برای ایجاد تغییرات اساسی در نهادهای این کشور تلقی می‌شود.

براساس داده‌های کمیسیون ملی انتخابات، این انتخابات با ۵۰۰ کرسی در مجلس نمایندگان، ۱۵ پست فرمانداری ایالتی و هزاران پست رهبری محلی و همچنین حدود ۹۳.۵ میلیون مکزیکی واجد شرایط برای رای دادن، یکی ازبزرگ‌ترین انتخاباتاین کشور خواهد بود. 

آندرس مانوئل لوپز اوبرادور،رئیس جمهور مکزیکاز سال ۲۰۱۸ میلادی که با یک پیروزی قاطعانه در انتخابات زمام امور کشور را در دست گرفته است، نقش دولت را در صنعت انرژی گسترش داده و هزینه‌های دولت برای انتقال منابع به فقرا و پروژه‌های زیربنایی دارای اولویت را کاملاً کاهش می‌دهد. 

در این روند، اوبرادور کنترل و تعادل سازمانی را از بین برده و بارها از نهادهای مهم و بزرگ از جمله بانک مکزیک انتقاد کرده و باعث شده تا منتقدان نسبت به تمرکز خطرناک قدرت هشدار دهند.

نظرسنجی‌های اخیر حاکی از آن است که حزب اوبرادور موسوم به "جنبش ملی احیا" احتمالا تعدادی از ۲۵۳ کرسی کنونی خود در مجلس را از دست خواهد داد اما همچنان با کمک احزاب متحدش یعنی حزب لیبرال و حزب سبز، اکثریت را حفظ خواهد کرد. این انتخابات شامل سنا نمی‌باشد.

"فیلیپه کالدرون"،رئیس جمهور سابق مکزیکو یکی از رقبای دیرینه اوبرادور در کمپین پیش از انتخابات روز یکشنبه گفته بود:مردم مکزیکدر این انتخابات بین دموکراسی و دیکتاتوری انتخاب خواهند کرد.

این در حالی است که اوبرادور بارها اتهامات وارد شده علیه وی دال بر اینکه احتمالا مکزیک را به یک دیکتاتوری تبدیل خواهد کرد، رد کرده است.ایسنا 

 #‌اخبار منبع: ایران آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

عابدینی، دبیر کمیته علمی کووید ۱۹ گفت: خاصیت مغناطیسی ایجاد شده در بدن برخی دریافت کننده‌های واکسن کرونا ممکن است در هر نوع از این واکسن بروز کند. بر اساس فرضیه‌ها ممکن است این عارضه بر اساس مواد موجود در واکسن بروز کند. به دنبال یافتن دلیل علمی این موضوع هستیم.

۱ هفته پیش

«غیبت هنر» عنوان گزارشی است که در آن حضور بسیار کمرنگ اهالی فرهنگ و هنر در این دوره از انتخابات ریاست‌جمهوری بررسی شده است.

۱ هفته پیش

مجری یک شبکه عراقی گفت: بهتر است بشار رسن در فصل آینده به پرسپولیس و ایران برگردد یا به یک لیگ اروپایی برود.

۱ هفته پیش

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: میزان اعمال قانون در طرح محدودیت تردد برای شهرهای گروه قرمز مبلغ یک میلیون تومان و شهرهای زرد و نارنجی به میزان پانصد هزار تومان است.

۱ هفته پیش

بندرعباس-نماینده ولی فقیه در هرمزگان افزود: حضور در انتخابات استفاده از حق و انجام تکلیف است و مشارکت درآن موجب افزایش عزت و استقلال کشور خواهد شد.

۱ هفته پیش

بوژیدار رادوشوویچ ، ناامید از بدقولی مدیران باشگاه به کشورش رفته و شاید این آغاز جدایی او از پرسپولیس باشد.

۱ هفته پیش

معاون وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه اعتبار رتبه‌بندی تامین می‌شود، به این پرسش پاسخ داد که آیا رتبه‌بندی معلمان با تغییر دولت متوقف خواهد شد؟!

۱ هفته پیش

وزیر اقتصاد و دارایی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه ۴۰ درصد باقیمانده سهام عدالت چه زمانی آزادسازی خواهد شد، گفت: این موضوع وابسته به شرایط بازار است، اگر شرایط بازار مناسب شود اقدامات لازم برای آزادسازی ۴۰ درصد دوم سهام عدالت انجام می شود.

۱ هفته پیش

قیمت جهانی طلا در معاملات امروز، دوشنبه، همچنان تحت تاثیر گزارش هفته گذشته که نشان می‌داد تورم آمریکا بیش از حد انتظار بالا رفته است، رشد کرد.

۱ هفته پیش

باشگاه الهلال عربستان اعلام کرد با لئوناردو ژاردیم سرمربی پرتغالی سابق موناکو قراردادی یک ساله امضا کرد.

۱ هفته پیش

تیم ملی فوتبال ایران برای دیدارهای مقدماتی جام جهانی از پیراهن‌های جدید سفید و قرمز استفاه خواهد کرد.

۱ هفته پیش

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی اعلام کرد میزان ذخائر اورانیوم غنی‌شده ایران در حال حاضر ۱۶ برابر سقف تعیین‌شده در برجام است.

۱ هفته پیش

یکی از چالش های افرادی که صاحب ایده و دانش هستن

۱ هفته پیش

در نمایشگاه «اولین نمایشگاه توانمندسازی و حمایت از شرکت‌های منطقه در تامین نیازهای شرکت‌های پتروشیمی ماهشهر»، شرکت‌های پتروشیمی بندر امام، کارون، اروند، شهید تندگویان، خوزستان، بوعلی سینا، شرکت فجر انرژی خلیج فارس و شرکت عملیات غیرصنعتی و خدمات صنایع پتروشیمی در منطقه با هدف تأمین نیازهای خود از واحد‌های تولیدی منطقه ماهشهر و با حضور مدیران عامل این شرکت‌ها ۶۶ تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

۱ هفته پیش

بیمه تعاون در راستای سیاست های ترویج علم در صنعت بیمه، اقدام به دستاوردهای پژوهشی متخصصان آکادمیک کرده است.

۱ هفته پیش

بیشتر...