مجله دلتا |
۲ هفته پیش

خوابیدن با آرایش مضرات با آرایش خوابیدن عوارض با آرایش خوابیدن مجله دلتا

لازم نیست حتما متخصص پوست باشید تا درک کنید که وقتی با آرایش می‌خوابید چه عواقب وحشتناکی دارد. شاید فکر کنید الان خسته هستم، دیگر دیروقت است و غیره حالا چه می‌شود؟

خوابیدن با آرایشخیلی بیشتر از آنچه که فکرش را بکنید به پوست شما ضرر می‌رساند. رفتن به رختخواب بدون پاک کردن آرایش و شستن صورت، چیزی است که می‌تواند اثرات واقعا زیان آوری داشته باشد. در این مطلب ازمجله دلتابا تعدادی از زیان‌های آن آشنا خواهیم شد.

ضرر ناشی ازخوابیدن با آرایشچیست؟

منافذ پوست شما مسدود می‌شود

خوابیدن با آرایش، قاتل منافذ پوست شما است. بسیاری از محصولات آرایشی حاوی عناصری چون سیلیکون هستند که منافذ پوست را مسدود می‌کند. وقتی حفره‌ها و منافذ پوست بسته می‌شوند، پوست شما پر از چاله و چوله خواهد شد. اگر مستعد آکنه هم باشید، حتی می‌تواند موجب بروز جوش و آکنه هم بشود.
با آرایش خوابیدن

با آرایش خوابیدن و جوش زدن

پوست ما همیشه در حال فعالیت است، درست مانند قلب که هرگز از تپش بازنمی‌ایستد. پوست از آب، پروتئین، لیپید و مواد معدنی و شیمیایی گوناگون ساخته شده است. ضمنا پوست پر از منافذ است که به ما اجازه عرق کردن و ترشح چربی می‌دهد که یک نرم کننده طبیعی بوده و پوست را مرطوب کرده و سلول‌های مرده و سایر آلاینده‌ها را از پوست جدا می‌کند.

وقتی شماآرایشمی‌کنید، حفره‌ها را می‌بندید و مانع ترشح چربی می‌شوید که می‌تواند به مرور زمان باعث بزرگ‌تر شدن منافذ و بروز آکنه و جوش بشود.

به سلول‌های پوست خود آسیب می‌زنید

سلول‌های پوست هم با باقی‌گذاشتن آرایش روی صورت آسیب می‌بینند. با آرایش خوابیدن می‌تواند آلاینده‌های محیطی ورادیکال‌های آزادیرا که به سلول‌های پوست آسیب می‌زنند، جذب پوست کند. کلاژن پوست با جذب این آلاینده‌ها آسیب جدی دیده و منجر به پیری زودرس پوست خواهد شد.

طروات پوست شما از دست می‌رود

اگر از روشن‌کننده‌های پوست یا رژگونه برای روشن جلوه دادن پوست خود استفاده می‌کنید، ایرادی ندارد اما خوابیدن با این مواد می‌تواند تاثیری کاملا معکوس داشته باشد. پوست، بزرگ‌ترین اندام بدن است و عملکردهای حیاتی مانند تعریق، برونریزی لیپید، ترمیم زخم‌ها و تنظیم دمای بدن برای ما دارد.

با آرایش خوابیدن

پوست‌ شما زودتر چروکیده خواهد شد

خوابیدن با آرایش، بسته شدن منافذ، خشکی پوست و غیره عواملی هستند که در کنار هم باعث پیری زودرس می‌شوند. خوابیدن با آرایش یعنی اینکه اجازه می‌دهید این مواد به پوست شما نفوذ کنند و کلاژن پوست را نابود کنند. اگر کلاژن به خوبی تولید نشود، پوست شما زودتر از زمان طبیعی خود دچار چین و چروک خواهد شد.

با آرایش خوابیدن

پیشنهاد مطالعه:همچنین می‌توانید مطلب مشابهمهم‌ترین باورهای غلط آرایشیرا مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن


#‌استایل #‌مد_زیبایی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

راه‌های مختلفی برای پوشاندن جای لک صورت با آرایش وجود دارد که شما می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. در این مطلب بهترین راه را آموزش می‌دهیم.

دیروز

بسیاری از ما درگیر ست کردن روسری، کیف و غیره با یکدیگر هستیم. در این مطلب اسرار شیک پوشی و ست کردن را به شما معرفی می‌کنیم.

دیروز

فواید صابون زردچوبه برای پوست بسیار زیاد است. بنابراین رنگ پوستی درخشان و یک‌دست برای شما به ارمغان می‌آورد.

دیروز

موارد زیادی در اشتباهات درمان جوش و آکنه وجود دارد که می‌تواند منجر به تشدید آکنه، بدتر شدن آن و طولانی شدن دوره درمان شود.

پریروز

شما می‌توانید با زندگی و غذای سالم و مصرف ویتامین های رشد مو مناسب، به رشد سریع مو و بهبود موهای خود کمک کنید.

پریروز

زمانیکه برای رفتن به یک سفر تدارک می‌بینید و وسایل خود را جمع‌آوری می‌نمایید، باید به‌یاد کیف لوازم آرایش مناسب سفر نیز باشید.

2 روز پیش

یکی از دغدغه‌های خانم‌ این است که لاغرتر به‌نظر برسند، در این مطلب می‌خواهیم لباس‌هایی که راز لاغر دیده شدن خانم ها هستند را معرفی کنیم.

3 روز پیش

چطور بعضی افراد در تصاویر چهره‌ای بدون نقص دارند؟ با رعایت یسری از نکات آرایش مناسب عکس گرفتن می‌توانیم به چهره دلخواه خود برسیم.

3 روز پیش

در این مطلب از مجله دلتا قصد داریم تا در خصوص بند انداختن، نکات مهمی برای جلوگیری از جوش زدن بعد از اصلاح صورت صحبت کنیم.

4 روز پیش

نرم کننده خانگی مو سر یکی از روش‌های ساده و آسان است که می‌توانید در خانه و با وسایل در دسترس موهای خود را نرم و حتی احیا کنید.

4 روز پیش

اگر رنگ لاک مناسب رنگ پوست نباشد، نه‌تنها دست شما را زیبا نمی‌کند، بلکه از زیبایی طبیعی دست شما نیز می‌کاهد.

5 روز پیش

می‌توانید از لیمو ترش به‌همراه مواد دیگری به صورت ترکیبی برای درست کردن ماسک پوستی استفاده کنید و شاهد درخشندگی و زیبایی پوست صورت خود باشید.

5 روز پیش

اگر شما هم به صورت طبیعی چشم‌های درشت و بزرگی ندارید، در این مطلب با ترفندهای آرایشی برای بزرگ نشان دادن چشم ها آشنا خواهید شد.

6 روز پیش

اقدامات مختلفی بدون نیاز به کوتاهی می‌توان برای برگرداندن درخشش و استحکام موها انجام داد. ما بهترین درمان موهای سوخته را به شما معرفی می‌کنیم.

6 روز پیش

جالب است بدانید تنها روش سفید کردن دندان‌ها، بیلچینگ یا روکش دندان نیست، بلکه با مواد طبیعی، سفید کردن دندان در خانه را می‌توانید انجام دهید.

۱ هفته پیش

بیشتر...