شما نیوز |
۱ هفته پیش

حمایت از صادرات ذوب آهن اصفهان ، حمایت از تولید ملی است

حمایت از صادرات ذوب آهن اصفهان ، حمایت از تولید ملی است

گمرک اختصاصی ذوب آهن اصفهان ، اولین گمرک اختصاصی واحدهای تولیدی کشور محسوب می شود که در دهه پنجاه همزمان با تاسیس این شرکت آغاز به کار نمود و هم اکنون عمده واردات و صادرات ذوب آهن از این طریق انجام می شود.

رئیس کل گمرک ایران در آیین افتتاح ساختمان جدید گمرک اختصاصی ذوب آهن اصفهان گفت : این شرکت ، یک مجموعه پرتلاش و پرتوان در صنعت کشور محسوب می شود که با صادرات چشمگیر محصولات خود نقش مهمی در ارزآوری ایفا کرده است .

وی افزود : گمرک به عنوان یک نهاد حاکمیتی وظیفه حمایت کامل از تولید را دارد و باید به گونه ای عمل کند که وقفه ای در تولید کشور ایجاد نشود و لذا از تمام ظرفیت های قانونی برای همکاری با صنایع از جمله ذوب آهن اصفهان استفاده می کنیم.

دکتر مقدسی اظهار داشت : گمرک در کنار ذوب آهن اصفهان است چرا که این شرکت را پشتوانه ای برای صنعت کشور می دانیم و تلاشگران آن نیز در واقع ایثارگرانی هستند که در برابر تحریم های اقتصادی جهاد می کنند.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان نیز ضمن تقدیر از مسئولین گمرک کشور که حمایت از تولید را در اولویت قرار داده اند ، گفت : این شرکت از سال گذشته حرکت تازه ای را در بخش تامین پایدار مواد اولیه از طریق ورود به معدن داری و فراوری مواد اولیه آغاز کرده است . بخشی از تامین مواد اولیه که از طریق واردات تامین می شود ، بستگی بسیاری به همکاری گمرک و مسائل مربوط به مبادی ورودی کشور دارد که در این زمینه تعاملات بسیار خوبی با گمرک برقرار شده است تا خدشه ای به تولیدوارد نشود.

وی با اشاره به اینکه ذوب آهن اصفهان همکاری خوبی با گمرک در دهه های گذشته داشته و قطعاً این همکاری ها توسعه می یابد، افزود : با توجه به مازاد تولید فولاد و سرانه مصرف فولاد ، صادرات اهمیت ویژه ای برای واحدهای تولیدکننده فولاد دارد که برخی مسائل آن که به مبادی خروجی مربوط است از طریق همکاری و تعامل با گمرک کشور حل می شود.

مهندس رخصتی افزود : ذوب آهن اصفهان سال گذشته یک میلیون و صد و پنجاه هزار تن صادرات داشته که این امر امسال نیز با جدیت دنبال می شود و البته تعامل با گمرک در دستیابی به این هدف نقش مهمی دارد . لذا در جلسات ودیدارها با مسئولین گمرک کشور ، مشکلات موجود در صادرات و راهکارهای آن بررسی می شود تا از طریق توسعه صادرات بتوانیم ارز آوری بیشتری داشته باشیم و به اقتصاد کشور نیز کمک شود .

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان گفت : این شرکت تامین نیازهای داخل را در اولویت قرار داده است و تنها مازاد تولید صادر می شود که ارز حاصل از آن نیز صرف واردات مواد اولیه و تجهیزات می شود که در عمل برای حفظ تولید بسیار ضروری است.

شایان ذکر است ساختمان جدید گمرک اخصاصی ذوب آهن اصفهان با مساحت ۱۸۵ متر با حضور مسئولین گمرک کشور و استان اصفهان و مسئولین این شرکت افتتاح شد که مجهز به فیبر نوری بوده و در تسهیل ارتباطات مربوط به این گمرک که در بین ۵۰ گمرک برتر کشور قرار دارد، بسیار موثر است.

روابط عمومی شرکت ذوب آهن اصفهان#‌اخبار منبع: شما نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

دولت رئیسی در حالی کشور را ظرف 8 ماه بدون استقراض اداره کرد که کسری بودجه در دولت روحانی، 8 برابر شد.

3 ساعت پیش

فرماندار بلگورود روسیه اعلام کرد که پس از وقوع انفجارهایی در این منطقه، خانه های متعدد ویران و دست کم ۷ تن کشته و زخمی شدند.

3 ساعت پیش

دکتر سیدمحمد مرندی، مشاور تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای در بخشی از یک مصاحبه با جماران پیرامون مذاکرات هسته‌ای دوحه اطلاعات جالبی را مطرح کرده است. 

3 ساعت پیش

پس از سقوط هواپیمای مسافربری ایرباس، سرنشینان لنج‌ها و قایق‌های محلی وحشت کردند. در مقابل چشمان حیرت‌زده آن‌ها قطعات هواپیما و پیکرهای متلاشی شده مسافران آن فرو می‌ریخت و آبی دریا را قرمز می‌کرد.

3 ساعت پیش

فعال سیاسی اصلاح طلب در واکنش به هدف گذاری ها و اقدامات اخیر ستاد امر به معروف ، انتقاد تندی مطرح کرد.

3 ساعت پیش

سازمان هواشناسی با هشدار بارش‌های رگباری در برخی استان‌ها و احتمال اختلال در کمک‌رسانی به مناطق زلزله‌زده از کاهش ۴ تا ۷ درجه‌ای دما در نیمه شمالی خبر داد.

3 ساعت پیش

فارس نوشت : وحیدی گفت:کسانی که هنوز ثبت نام نکرده‌اند حضورشان از این به بعد غیر قانونی است و با آن ها برخورد خواهد شد.

3 ساعت پیش

ایرنا نوشت : جان‌نثاری روز یکشنبه در اولین شورای اقامه نماز استان در استانداری اصفهان گفت : آموزش‌وپرورش علاوه بر برپایی نماز باید اصل نماز را در جامعه ترویج دهد به صورتی که دانش‌آموزان پس از آشنایی با نماز، خانواده‌های خود را بر برپایی این فریضه واجب الهی آشنا سازند.

4 ساعت پیش

دادستان عمومی و انقلاب تهران از صدور کیفرخواست درخصوص پرونده فائزه هاشمی خبر داد.

4 ساعت پیش

بیشتر...