تیتر برتر |
1 ماه پیش

مهدیخانی به ترکیب اصلی پرسپولیس اضافه می شود تیتربرتر

مهدیخانی به ترکیب اصلی پرسپولیس اضافه می شود؟

به گزارشتیتربرتر؛مهدی مهدی‌خانی، مهاجم تیم فوتبالواراژدین کرواسیو تیم ملی امید که سابقه حضور در شهرخودرو مشهد را نیز دارد به عنوان آخرین خرید پرسپولیسی‌ها به جمع بازیکنان این تیم درلیگ بیستماضافه شد.

پس ازمحرومیت عیسی آل کثیرتوسط کنفدراسیون فوتبال آسیا خیلی از کارشناسان و مربیان تیم به این موضوع اشاره داشتند که پرسپولیس نیاز مبرم به جذب مهاجم دارد. در این شرایط کاملا قابل پیش‌بینی بود که پرسپولیس برای پر کردن جای خالیعیسی آل‌کثیربه سراغ ایرانی‌های شاغل در لیگ‌های خارجی برود.

در نهایت مهدی مهدی خانی با قراردادی دو ساله به عضویت پرسپولیس درآمد و حالا با مصدومیت دو بازیکن این تیم احتمال قرار گرفتن نامش در ترکیب اصلی بیشتر شده است.

مهدی خانی در ترکیب اصلی پرسپولیس قرار می‌گیرد؟

تیم فوتبال پرسپولیس در حالی مقابل فولاد به پیروزی رسید که یکی از اتفاقات مهم این بازی، مصدومیت دو مدافع میانی این تیم بود که سبب شد تا در نهایت یحیی گل محمدی از زوج آرمان رمضانی و احسان حسینی بهره ببرد، اما طبیعتا برای دیدار با آلومینیوم این دو بازیکن مورد استفاده قرار نخواهند گرفت. مصدومیت‌هایی که سبب می‌شود گل‌محمدی به کاری که علاقه چندانی به آن ندارد یعنی تغییر در ترکیب اصلی تیم روی بیاورد.

غیبت کنعانی و حسینی ممکن است یکی از هافبک دفاعی‌های پرسپولیس را به خط دفاعی ببرد و در این صورت یکی از انتخاب‌های پیش رو براییحیی گل محمدی، استفاده از احمد نوراللهی در پست هافبک دفاعی - مرکزی خواهد بود. با جدایی نوراللهی از خط حمله، جا برای بازیکن ریز نقش و تکنیکی نظیر مهدیخانی باز می‌شود تا او برای اولین بار فیکس شود. اما این تنها یک احتمال است که در پی آن تغییرات زیادی در ترکیب به وجود می‌آیند و شاید یحیی چنین ریسکی را انجام ندهد.

اگرمهدیخانیبخواهد جایی در ترکیب قرمز‌ها باز‌ها حالا بهترین وقت است. جایی که آل کثیر مهاجم گلزن این تیم محروم است،رمضانیفرم ایده آلی ندارد و با توجه به اتفاقات پیش آمده نوراللهی، که در چند بازی قبل مهاجم سایه بود را ممکن است در این بازی در حالت تدافعی ببینیم.

به هر حال باتوجه به صحبت‌هایحمید مطهریو تمجید از مهدی مهدیخانی، پیش بینی می‌شود که او بیش از این در زمین حضور یابد. نکته مهم این که بابازگشت ترابی، ترافیک بیشتری در خط حمله به وجود می‌آید و همین موضوع کار را برای بازیکنان جوان سخت‌تر خواهد کرد.

گزینه‌های جانشینی سیدجلال و کنعانی زادگان

بازی با فولادبا وجود پیروزی، با صحنه‌های تلخی برای پرسپولیس همراه بود. محمدحسین کنعانی‌زادگان و جلال حسینی، دو مدافع سرخپوشان در این بازی بخاطر مصدومیت تعویض شدند. کنعانی‌زادگان قطعا بازی بعد با آلومینیوم را بخاطر محرومیت از دست می‌دهد و علاوه بر آن، احتمالا سه تا چهار هفته از میادین دور خواهد بود.

موضوعی که در روز‌های کمبود مدافع، می‌تواند گل‌محمدی را بیشتر از قبل به دردسر بیندازد. جلال حسینی، وضعیت بهتری دارد، اما حضور او هم مقابل آلومینیوم، نامعلوم است.

پرسپولیسی‌ها دوشنبه هفته بعد باید با آلومینیوم بازی کنند و تا آن روز، گل‌محمدی برای انتخاب خط دفاعی تیمش باید تصمیم تازه‌ای بگیرد.

میلاد سرلک گزینه اول در پست مدافع

با نبود قطعیکنعانی‌زادگان، در بازی با آلومینیوم گل‌محمدی باید حداقل یک مدافع جدید برای تیمش انتخاب کند و گزینه اصلی او،میلاد سرلکاست. سرلک که در پست هافبک دفاعی به یک بازیکن کلیدی برای پرسپولیس تبدیل شده، احتمالا مقابل آلومینیوم یک خط عقب‌تر می‌رود و در پست مدافع میانی بازی می‌کند.

دقایق پایانی بازی با فولاد که گل‌محمدی آرمان رمضانی و احسان حسینی را در خط دفاع گذاشت، آن‌ها عملکرد چندان خوبی نداشتند و روی یک اشتباه مشترک، چیزی نمانده بود ساسان انصاری گل مساوی را هم بزند. به همین دلیل، گل‌محمدی سرلک را گزینه مطمئن‌تری برای خط دفاعی تیمش می‌داند. با انتقال سرلک به دفاع، نوراللهی به پست هافبک دفاعی برمی‌گردد و احتمالا عالیشاه، وارد ترکیب اصلی خواهد شد و جای نوراللهی را می‌گیرد.

احسان حسینی به جای جلال حسینی

در صورت رسیدن سیدجلال، احتمالا زوج او و سرلک مقابل آلومینیوم برای پرسپولیس بازی می‌کنند. اگر سیدجلال هم نتواند برای بازی بعدی پرسپولیس آماده شود، احسان حسینی جای او را می‌گیرد. حسینی جوان، خیلی برای پرسپولیس بازی نکرده، اما در این شرایط مجبور است، وارد ترکیب اصلی تیم بشود.

شبیه وضعیتی که پرسپولیسی‌ها در فصل پنجره‌های بسته داشتند و آدام همتی و احسان علوان‌زاده را در بازی‌های حساس مراحل پایانی لیگ قهرمانان بازی دادند. در صورتی که مصدومیت سیدجلال طولانی شود یا پرسپولیسی‌ها در نقل و انتقالات نیم فصل مدافع جدیدی نخرند، حسینی احتمالا بازی‌های بیشتری هم برای پرسپولیس به میدان خواهد رفت.

بازگشت محمد انصاری به ترکیب اصلی؟

از زمانی که نام محمد انصاری در لیست پرسپولیس برای فینال لیگ قهرمانان قرار گرفت، طرفداران تیم امیدوار شدند ستاره سابق‌شان، شرایط بازی پیدا کرده است. با این حال بازی با سپاهان که سعید آقایی محروم بود، گل‌محمدی ترجیح داد از علی شجاعی در پست دفاع چپ استفاده کند. انصاری در دربی تهران هم جزو لیست پرسپولیس بود، اما هنوز، در زمین بازی دیده نشده است.

با مصدومیت کنعانی‌زادگان و سیدجلال، پرسپولیسی‌ها توقع داشتند انصاری گزینه اول یحیی برای حضور در ترکیب اصلی باشد. اخبار ۲۴ ساعت اخیر اما، نشان می‌دهد یحیی هنوز اعتقادی به استفاده از انصاری ندارد.

موضوعی که مشخص نیست به شرایط بدنی، یا کیفیت فنی او برمی‌گردد. با این حال، مصدومیت طولانی کنعانی‌زادگان، احتمالا دیر یا زود انصاری را وارد ترکیب پرسپولیس خواهد کرد. حتی اگر در بازی اول با آلومینیوم، یحیی سرلک و حسینی را به او ترجیح بدهد.

گردآورنده: الهام خلیلی خو#‌ورزش #‌اخبار_ورزشی منبع: تیتر برتر

بیشتر...

تبلیغات


تبلیغات

مطالب مرتبط

قلعه نویی جانشین فکری می شود,آخرین وضعیت استقلال بعد استعفای فکری,ماجرای پیوستن امیرحسین بیات به استقلال,بیوگرافی امیرحسین بیات  دروازه بان,ماجرای پیوستن امیرحسین بیات به استقلال,جزئیات پیوستن امیرحسین بیات به استقلال

2 ساعت پیش

محمود فکری از هدایت استقلال استعفا داد,محمود فکری اخراج شد یا استعفا داد؟ ,عدم حضور دستیاران فکری در تمرین امروز استقلال,اولین اظهارات مدیرعامل استقلال بعد از جدایی فکری,,

9 ساعت پیش

سند رای حاج صفی به آجورلو بجای علی کریمی جنجالی شد,علت رای دادن حاج صفی به آجرلو,واکنش تند هواداران پرسپولیس به اقدام عجیب حاج صفی,واکنش بهنام ابوالقاسم پور به رای ندادن حاج صفی به کریمی,واکنش مهدی مهدوی کیا با رای نیاوردن علی کریمی,ماجرای رای ندادن حاج صفی به علی کریمی

13 ساعت پیش

آری انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال انجام شد و نتیجه همانی شد که همه حدس می زدند.

14 ساعت پیش

جانشین محمود فکری در استقلال کیست,صحبت های مهدی پاشازاده درباره استقلال, شانس مهدی پاشازاده درباره سرمربی استقلال,سرمربی جدید استقلال کیست,معرفی سرمربی جدید استقلال

14 ساعت پیش

حسین زامهران می گوید از گلش لذت نبرد زیرا با سه امتیاز نساجی همراه نشد.

15 ساعت پیش

مهدی کیانی کاپیتان سابق تیم‌های تراکتور و سپاهان به  باشگاه مس رفسنجان پیوست .

16 ساعت پیش

به نظر می رسد محمود فکری پس از ۱۶ هفته حضور بر روی نیمکت استقلال، در آستانه جدایی از جمع آبی پوشان قرار دارد.

21 ساعت پیش

جلسه هیات مدیره باشگاه استقلال صبح سه‌شنبه برگزار می‌شود.

21 ساعت پیش

سرمربی جدید ماشین سازی انتخاب شده و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد امروز صبح معرفی می شود.

21 ساعت پیش

یحیی گل محمدی به تمجید از سیدجلال حسینی پرداخت و او را بهترین بازیکن لیگ دانست.

21 ساعت پیش

سرمربی نفت آبادان با اشاره به مشکلات این تیم خواهان این شد تا مسوولان با صداقت و تعهد لازم، ناجی این تیم و هوادارانش باشند.

21 ساعت پیش

یحیی گل‌محمدی سرمربی تیم پرسپولیس می‌گوید که روند مذاکرات پرسپولیس با مغانلو امیدوارکننده نیست اما ممکن در روزهای آینده او پرسپولیسی شود.

21 ساعت پیش

گل‌محمدی می‌گوید که بازیکنان این تیم برای صدرنشینی در لیگ بیستم حتی هزار تومان هم پاداش نگرفته‌اند.

21 ساعت پیش

اخبار و شایعات خبر از جدایی محمود فکری می دهند و به نظر می رسند برای چهارمین فصل متوالی، سرمربی استقلال فصل را به پایان نمی رساند.

21 ساعت پیش

بیشتر...