مجله دلتا |
۱ هفته پیش

کافه دیزستر در اسپانیا کافه ای که در آن زلزله می آید کافه زلزله در اسپانیا اسپانیا مجله دلتا

اگر در حال خوردن ناهار یا شام ناگهان زلزله‌ای ۸ ریشتری بیاید مطمئنا بیشتر ما غذا را فراموش می‌کنیم و پا به فرار می‌گذاریم تا جانمان را نجات دهیم.
کافه دیزستر در اسپانیا

اما در شهر «لورت دی مار» اسپانیا کافه رستورانی به اسم «کافه دیزستر» هست که هر لحظه در آن زلزله می‌آید ولی کسی فرار نمی‌کند و تنها کاری که انجام می‌دهند این است که تعادل خود را حفظ کنند و امیدوار باشند که لیوان آب روی میز نریزد!  با ما درمجله دلتاهمراه باشید تا باکافه دیزستر در اسپانیاآشنا شوید.

کافه دیزستر در اسپانیا

معمولا همه از زلزله می‌ترسند اما در این کافه مردم پول می‌دهند تا در حالی که از طعم غذای خوشمزه لذت می‌برند یک زلزله شبیه‌سازی شده ۸ ریشتری را هم تجربه کنند. این کافه آن‌قدر محبوب و معروف است که باید از قبل میزتان را رزرو کنید. وقتی به این رستوران می‌رسید از بیرون خیلی عادی به نظر می‌رسد و هیچ تابلوی هشداردهنده‌ای درباره اتفاق‌هایی که در داخل آن می‌افتد وجود ندارد. اما همین که وارد رستوران می‌شوید با دیدن دکوراسیون سفینه مانند داخل آن تازه می‌فهمید که با رستورانی متفاوت طرف هستید.

کافه ای که در آن زلزله می ‌آید

آدم فضایی‌ها در کافه دیزستر

آخر هفته‌ها آدم فضایی‌ها در اینجا نمایش‌هایی اجرا می‌کنند که برای بچه‌ها خیلی هیجان‌انگیز و مفرح است اما این رستوران برای آدم بزرگ‌ها سرگرمی دیگری دارد که در زیر زمین اتفاق می‌افتد! اگر عاشق هیجان هستید باید سوار آسانسور شوید و به اعماق زمین بروید و در رستورانی بنشینید که شبیه غار است. در آن‌جا اولین چیزعجیبو غریبی که توجهتان را جلب می‌کند این است که همه کارمندان رستوران کلاه‌های ساختمانی وتجهیزات ایمنیپوشیده‌اند.

منتظر بمانید چون اتفاقات هیجان‌انگیز دیگری در انتظارتان است؛ وقتی غذا برایتان آورده شد می‌بینید که به دلایلی بشقاب غذا خیلی زیادی سنگین است. مطمئنا با دیدن غذاهای خوشمزه رستوران نمی‌توانید منتظر بمانید و به این فکر کنید که کی زلزله شروع می‌شود! البته ممکن است آنقدر هیجان داشته باشید که تا قبل از زلزله غذا از گلویتان پایین نرود اما بهتر است خونسردی خود را حفظ کنید و از غذایتان لذت ببرید.

کافه زلزله در اسپانیا

چه زمانی زلزله می‌آید؟

در این کافه باید همیشه آماده فرار باشید! چون نمی‌دانید این زلزله دقیقا کی اتفاق می‌افتد. در حال خوردن غذا هستید که ناگهان برق‌ها خاموش روشن می‌شود. همه جیغ می‌زنند و میز و صندلی و هر چه که در اتاق است شروع به لرزیدن می‌کند. در این لحظه هیچ کاری از شما بر نمی‌آید جز این‌که منتظر بمانید تا زلزله تمام شود. نگران نباشید چون در این کافه برعکس زلزله‌های واقعی هیچ آسیب جدی به کسی نمی‌رسد. البته یادتان باشد که اگر می‌خواهید به این رستوران بروید هیچ وقت بهترین لباستان را نپوشید. چون ممکن است با شروع زلزله، غذا و نوشیدنی روی لباس‌هایتان بریزد.

پیشنهاد مطالعه:شما را دعوت می‌کنیم به مطالعه مطلب ارزشمندرویایی‌ترین هتل‌ها برای خوابیدن زیر سقف آسمان

دانلود اپلیکیشن


#‌گردشگری #‌سفر منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

نابودی برخی نخلستان ها به دلیل آبیاری با آب شور پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

نیم ساعت پیش

احتمال افزایش حمله ملخ صحرایی به کشور پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

نیم ساعت پیش

ماجرای سرطان درختان جنگل های زاگرس چیست پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

نیم ساعت پیش

سرانه مصرف برنج هر ایرانی ۳۶ کیلو است پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

نیم ساعت پیش

افزایش ۵۰ درصدی صادرات میوه ایران به روسیه پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

نیم ساعت پیش

ربات تشخیص خطا در شخم زنی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

نیم ساعت پیش

عده ای خواستار خشکاندن باغات پسته رفسنجان شده اند پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

22 ساعت پیش

بومیان این دریاچه را نحس می‌دانند و حاضر نیستند در آن شنا کنند. اگر به ماجراجویی در دریاچه ناترون در تانزانیا علاقه دارید، همراه ما باشید.

22 ساعت پیش

چلوکباب از غذاهای خوشمزه و پرطرفدار ایرانی است که غذایی ملی محسوب می‌شود. با ما همراه باشید تا با بهترین کبابی های تهران آشنا شوید.

دیروز

نارضایتی کشاورزان از نرخ خرید تضمینی چغندرقند پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

دیروز

تضمین معیشت کشاورزان با کشت قراردادی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

دیروز

انگور استان مرکزی فاقد زنجیره ویژه تولید پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

دیروز

صادرات بیش از 45 هزار تن انار فرآورده ها از ساوه پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

1 روز پیش

احتمال افت تولید زعفران نسبت به سال قبل پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

1 روز پیش

افزایش قیمت گندم در بازارهای جهانی به بیشترین میزان سه هفته گذشته پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

1 روز پیش

بیشتر...