خبرگزاری رضوی |
۳ هفته پیش

دوازدهمین کنگره بین المللی امام سجاد در قم رضوی

مدیر مرکز تخصصی صحیفه سجادیه:
دوازدهمین کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) در قم
به گزارش سرویس دین و زندگیخبرگزاری رضوی، حجت‌الاسلام‌ و المسلمین محمدصادق کفیل، مدیر مرکز تخصصی صحیفه سجادیه با اشاره به ضرورت آشنایی جامعه با مفاهیم بلند صحیفه سجادیه عنوان کرد: متن دعایی صحیفه سجادیه کتاب زندگی است و انسان برای زندگی نیازمند به معارف صحیفه سجادیه است.

وی ادامه داد: در همه ارتباطات فردی و جمعی چه در ارتباط با همسایه، دوست، پدر و مادر و فرزند و هر موضوعی که وارد بشویم در صحیفه سجادیه مطلبی آمده است. همچنین در پیوند با حضرت حق، حمد خداوند متعال، استغفار و طلب بخشش و به تعبیر رهبر معظم انقلاب صحیفه سجادیه جامع سخنان اهل‌بیت (ع) و کتاب زندگی است.

کفیل تصریح کرد: با توجه به جهاد تبیین و اینکه امام سجاد (ع) الگوی جهاد تبیین بودند و در آن وضعیت، با همه معضلات و مشکلات، جامعه را تغییر دادند کنگره دوازدهم با عنوان صحیفه سجادیه سلاح جهاد تبیین برگزار خواهد شد.

مدیر مرکز تخصصی صحیفه سجادیه ادامه داد: در این کنگره قرار است وضعیت صحیفه سجادیه در خارج از کشور را رصد و بررسی کنیم و با توجه به وضع موجود، راهکارهای توسعه معارف صحیفه در خارج از کشور ارائه شود.

کفیل با اشاره به سخنرانان این کنگره گفت: در این کنگره از حضور برخی از بزرگان حوزه علمیه قم از جمله آیت‌الله حسینی بوشهری، آیت‌الله محسن اراکی و آیت‌الله نعیم آبادی بهره مند خواهیم شد.

وی یادآور شد: این کنگره به همت مرکز تخصصی صحیفه سجادیه و با همکاری موسسه اندیشه‌های اسلامی سجادیه و با مشارکت شهرداری قم، صداوسیما و دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار خواهد شد.

دوازدهمین کنگره بین‌المللی امام سجاد (ع) با عنوان صحیفه سجادیه، سلاح جهاد تبیین یکشنبه ۷ اسفند مصادف با پنجم شعبان المعظم مصادف با سالروز ولادت با سعادت حضرت سیدالساجدین امام زین‌العابدین (ع) از ساعت ۸ تا ۱۲ در سالن همایش‌های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی به نشانی قم، چهارراه شهدا برگزار می‌شود.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...