فوتبالی |
12 ماه پیش

تاج: هر باشگاهی سقف بودجه را رعایت نکند بر صفر بازنده می شود فوتبالی

تاج: هر باشگاهی سقف بودجه را رعایت نکند ۳ بر صفر بازنده می‌شود

تاج: هر باشگاهی سقف بودجه را رعایت نکند ۳ بر صفر بازنده می‌شود

پایگاه خبری فوتبالی-رئیس فدراسیون فوتبال گفت: ما جزء کافا هستیم ولی من تلاش کردم که آنها در این رقابت شرکت کنند.

به گزارش فوتبالی، مهدی تاج در حاشیه تمرین تیم ملی زیر ۲۳ سال گفت: بازیکنان در حال رفتن به اولین سفر خود هستند و خوشبختانه در اولین سفر خود نیز به سفر کربلا می‌روند. ما جزء غرب آسیا نیستیم، ما جزء کافا هستیم ولی من تلاش کردم که آنها در این رقابت شرکت کنند.بازی‌های خوبی برگزار می‌شود.

رئیس فدراسیون فوتبال اظهار داشت: هماهنگی خوبی با کمیته ملی المپیک داریم، تمام سعیمان این بود که تا آخرین لحظه نظر کمیته را کنار تیم داشته باشیم. 2 افت همیشه به تیم امید ایران ضرر می‌زد که سال‌ها نتوانسته بود به توفیق برسد. اول اینکه عدم هماهنگی فدراسیون با کمیته ملی المپیک و دوم اینکه عدم هماهنگی تیم ملی زیر ۲۳ سال با تیم ملی بزرگسال که تمام تلاشم این بوده که این 2 هماهنگی را به وجود آورم.

وی ادامه داد: تیم ملی بزرگسال الان با تیم امید ایران کاملا هماهنگ است و مشکلی در این مورد نداریم. من با کاشانی نیز یک مذاکره‌ای خواهم داشت که حمایت‌های او را نیز داشته باشیم. می‌خواهیم تمام ظرفیت کشور را پای کار بیاوریم که همه کمک کنند که تیم ملی امید بتواند نتایج خوبی بگیرد. من بسیار امیدوارم چون این هماهنگی که به وجود آمده من در این سال‌ها ندیده بودم.

تاج درمورد اینکه آیا در تقویم سال آینده برنامه تیم امید هم دیده شده است، گفت: تیم ملی امید ما در فیفادی نیست زیرا فیفا زیر 23 سال را به یک شکل دیگر نگاه می‌کند. پیشنهادهایی هم AFC به کمیته مسابقات داده است که یکی از نمایندگان آسیا در کمیته من بودم. الان در حال جزء فیفادی نیست. باشگاه‌ها باید همکاری کنند، 2 بسته پیشنهادی وجود دارد.

وی ادامه داد: یکی از پیشنهادها این است که اگر تیمی 3 بازیکن به تیم ملی امید داده، ما بتوانیم یک بسته پیشنهاد به آنها بدهیم که بتوانند از بازیکنان دیگر استفاده کنند و برای آنها امتیاز قائل شویم. نباید تنبیهی باشد، نباید این گونه باشد که اگر تیمی بازیکن نداد، محروم شود و نتواند بازی کند. این البته پیشنهاد هنوز خام است و داریم روی آن کار می‌کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال درخصوص صحبت‌های مایلی‌کهن مبنی بر اینکه محمدرضا ساکت برای سرمربیگری تیم امید از او خواسته بود تا با محرم نویدکیا، صحبت کند، گفت: من خودم با مایلی کهن صحبت نکردم ولی ادعای او درست است. وی با ساکت صحبت کرده بود، نویدکیا یکی از گزینه‌ها بود ولی به نظرم پرداختن به این موضوع خوب نیست. ما باید امسال همگی هم و غم ما این باشد که تیم ملی پس از 48 سال به المپیک راه یابد. علت آن این نیز همیشه این بحث موجود بوده است. ما در تلاشیم که منابع مالی خود را از فیفا بگیریم و موانع پیش رو را رفع کنیم.

تاج درمورد قانون سقف بودجه و اینکه او هر موقع به کاری ورود کرده است، آن کار نتیجه داده گفت: 3 موضوع برای ما مطرح است، شما از تراز مالی باشگاه‌ها مثل من اطلاع ندارید. من تمام ترازهای مالی باشگاه‌ها را دیدم و هیچ باشگاه سوددهی نداریم. پیدا هم است چون فیرپلی مالی یکی از آن، این است که باید هزینه‌ها را کنترل کرد، یکی دیگر این است که باید درآمد را احراز کرد. درآمد های باشگاه‌های ما الان از کجاست؟ ما الان توانستیم که حق پخش را بگیریم؟ این شرایط بسیار بدی است و من خواهش می‌کنم که مجلس این مسئله را به برنامه هفتم بیاورد یا حداقل شکلش به طوری شود که این گرفتاری‌ها حذف شود زیرا این جزء مجوز حرفه‌ای است.

وی درخصوص اینکه آیا این قانون ضمانت اجرایی هم دارد، توضیح داد: ضمانت اجرایی آن، کمیته انضباطی 2 بند دارد که یکی آن این است که کسی خارج از سیستم ثبت قرارداد کند، طرف مقابل می‌تواند اعتراض کند. دومی این است که به هر جهت باید جریمه مالی بگذاریم که کسی خارج از این شکل قرارداد ثبت نکند. ما پیش‌تر یک تجربه داشتیم که قرارداد برای بازیکنان بود، ما الان برای بازیکن قرارداد نداریم. ما بودجه ای به باشگاه‌ها دادیم که شما باید مشخص کنید که چقدر می‌خواهید هزینه کنید. هر آنچه که خودشان می‌گویند باید همانقدر هزینه کنند. الان خیلی از باشگاه‌های ما دولتی هستند. ضمانت اجرایی ابلاغیه سقف قرارداد باشگاه‌ها این است که کمیته انضباطی دو بند دارد که اگر کسی خارج از آن رقم قرارداد را ثبت کند طرف مقابل چه بازیکن و چه مربی می‌تواند اعتراض کند و نتیجه 3 بر صفر شود. فردا روی این موارد در نشست هیئت رئیسه بحث می‌شود و هیچ کدام آنها الان تصویب شده نیست. دومین ضمانت این است که جریمه‌های مالی برای این کار در نظر بگیریم که کسی نرود خارج از چارچوب ثبت کند. یکبار برای قرارداد بازیکنان این تجربه را داشتیم اما ما الان برای قرارداد بازیکن قرارداد نداریم و این مربوط به باشگاه‌هاست

تاج درمورد اینکه خودش بهتر از هر مسئولی می‌تواند بحث مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها را توضیح بدهد آن هم در شرایطی که کمیته استیناف هم حذفاستقلالرا تایید کرده اما حجت کریمی مدعی شده اگر تاج بخواهد این تیم می‌تواند به لیگ قهرمانان بازگردد، گفت: ۲ موضوع هست. رئیس فدراسیون در تایید و تکذیب مدارک صدور مجوز حرفه‌ای هیچ کاره است و تنها می‌تواند احکام اعضای این کمیته را صادر کند.AFC یک سامانه دارد که به فرد بازنمی‌گردد. در دوره قبل فدراسیون حدود ۱۸۰ هزار دلار جریمه شدیم به این دلیل که دوستان ما یک تصمیم ناگهانی گرفتند و گفتند این تیم‌ها ۳ ماه وقت دارند. همه در آن زمان خوشحالی و تشکر کردند اما هم تیم‌ها حذف شدند و هم ما الان جریمه پرداخت می‌کنیم.

وی افزود: نمی‌خواهیم دیگران بیایند و بابت ما هزینه بدهند. یعنی بیایند بگویند این‌ها تصمیمی گرفتند گه منجر به جریمه شد. بدتر از آن اینست که چنین تصمیم‌هایی حذف ما را هم به دنبال دارد و این بار دیگر فقط جریمه نخواهند کرد.

رئیس فدراسیون فوتبال درخصوص اینکه آیا به AFC تعهد داده است گفت: خیر. ما فقط به همه باشگاه‌ها اطلاع رسانی کردیم اگر مثل سابق سندسازی صورت بگیرد که اکنون ما جریمه‌اش را می‌دهیم، بازهم تخلفی صورت بگیرد دیگر جریمه در کار نیست بلکه محرومیت است. این محرومیت به کل تیم‌های ملی ما بازمی‌گردد. همه اتفاقات فوتبالی در کشور مثل تیم ملی فوتبال بزرگسالان، فوتسال، فوتبال ساحلی و ... محدود می‌‌شود. خیلی حواسمان جمع است که اتفاقی نیفتد.

تاج افزود: حق باشگاه استقلال است با من صحبت کردند و جلسه بسیار خوبی داشتیم. حرف آن‌ها هم درست است و گفتیم می‌توانید شکایت کنید. ممکن است این شکایت نتیجه هم داشته باشد. حق استقلال است که از کمیته استیناف و کمیته بدوی شکایت کند.

وی درمورد اینکه آیا خودش به باشگاه استقلال کمک می‌کند، توضیح داد: به عنوان رئیس فدراسیون باید آنچه است بگویم زیرا مدارک به کمیته می‌رود و به کارتابل من نمی‌آید. اینجا فرد مطرح نیست بلکه یک سامانه است. بسیار خوشحال کننده که اهالی رسانه می‌دانند در تلویزیون ما دوستان می‌رفتند و می گفتند مثلا استقلال چه مقدار بدهکار است. می دانید چه کسی را می‌گویم. هرچه مبلغ می‌گفتند، می‌گفت بالاتر بروید‌. مثلا اگر می ‌گفتند ۵۰۰ و ۷۰۰ میلیارد باز هم می گفت برو بالاتر . الان استقلال واقعا بدهی ندارد.

رئیس فدراسیون فوتبال تصریح کرد: الان استقلال واقعاً بدهی ندارد‌. برای فدراسیون و باشگاه‌های کشور خیلی خوب است که در ۱۶ تیم ما به جز ۲ تیم، سایرین در حال حاضر بدهی ندارند. این برای فوتبال کشور یک توفیق است. دومین اتفاقی که اکنون می‌خواهیم رقم بزنیم این است که آپشن یک بازیکن بیشتر از قراردادش نشود. فقط می‌تواند ۲۰ درصد قراردادش را آپشن بگیرد. نه اینکه بازیکن قرارداد یک میلیاردی ببندد و ۲ میلیارد هم آپشن داشته باشد‌. همه این موارد باید حذف شود. تمام این اتفاقات بد می‌افتاد و الان باید خوشحال باشیم باشگاه‌ها الان روی کاغذ بدهی زیادی ندارند مگر اینکه یک فرد بیاید و بگوید از استقلال،پرسپولیس، گل‌گهر باسپاهانطلبکار هستم که این برای ما قابل احصا نیست زیرا در زمان خودش ادعا نکرده است.

تاج درمورد اینکه آیا به عنوان نایب رئیس AFC نباید به کنفدراسیون پیشنهاد بدهد که فیرپلی مالی برای همه باشگاه‌ها رعایت شود تا دیگر تیم‌های عربستانی چنین قراردادهای سنگینی نبندند، پاسخ داد: همه تلاش می‌کنیم که سفره فوتبال کوجک نشود. اگر فدراسیون این کار را بکند، اشتباه کرده است. AFC نظمی دارد و می‌گوید نباید ۴_۳ باشگاه اندازه یک دوم لیگ هزینه کنند. فیرپلی اینجا در داخل کشور معنا پیدا می‌کند. در خارج از کشور هم اینگونه معنی دارد که با وزیر و مسئولان همواره صحبت می‌کنیم که باید با عربستان یا قطر که چنین بازیکنانی آورده‌اند رقابت کنیم. البته همه فوتبال اسیا هم عربستان نیست.

۹۰۹۸#‌فوتبال #‌اخبار_ورزشی منبع: فوتبالی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

پایگاه خبری فوتبالی - اولین بازی تیم ملی فرانسه در رقابت های یورو 2024 برای بازیکنان این تیم چندان خوش یمن نبود چرا که دو تا از بازیکنان فرانسوی دچار مصدومیت هایی خونین شدند.به گزارش فوتبالی ، تیم ملی فرانسه در اولین بازی خود در رقابت های یورو 2024 ب,تیم ملی فرانسه,آنتوان گریزمان,کیلیان امباپه,یورو 2024

6 ساعت پیش

پایگاه خبری فوتبالی - انگولو کانته هافبک وسط تیم ملی فرانسه پس از پایان دیدار تیم ملی فرانسه مقابل تیم ملی اتریش به عنوان بهترین بازیکن میدان انتخاب شد.به گزارش فوتبالی ، تیم ملی فرانسه در اولین بازی خود در رقابت های یورو 2024 موفق شد با نتیجه یک بر ,تیم ملی فرانسه,انگولو کانته,یورو 2024

6 ساعت پیش

پایگاه خبری فوتبالی - به نظر می رسد که سبک خاص پپ گواردیولا در منچستر سیتی موجب شده است تا بازیکنان او در تیمی خارج از منچستر سیتی نتوانند آن طور که باید و شاید عمل کنند و عملکرد ضعیفی داشته باشند.به گزارش فوتبالی ، بدون تردید منچسترسیتی با هدایت پپ ,پپ گواردیولا,منچسترسیتی,یورو 2024

7 ساعت پیش

پایگاه خبری فوتبالی- میزبانی فینال جام حذفی بین دو تیم سپاهان و مس کرمان به ورزشگاه آزادی تهران واگذار شد.به گزارش فوتبالی، در حالی که تا چند ساعت پیش قرار بود فینال جام حذفی در ورزشگاه سردار آزدگان شهر قزوین برگزار شود اما در فاصله دو روز مانده تا ب,سپاهان,ورزشگاه آزادی,مس رفسنجان,جام حذفی ایران,امیر مهدی علوی,پیشنهاد سردبیر,ورزشگاه سردار آزادگان

6 ساعت پیش

پایگاه خبری فوتبالی - کیلیان امباپه در اواخر بازی تیم ملی فرانسه مقابل تیم ملی اتریش از ناحیه بینی دچار مصدومیت شد و به نظر می رسد که بینی امباپه شکسته است.به گزارش فوتبالی ، باید دید که وضعیت کیلیان امباپه به چه صورت خواهد بود و او در نهایت جراحی می,دیدیه دشان,تیم ملی فرانسه,کیلیان امباپه,یورو 2024

5 ساعت پیش

پایگاه خبری فوتبالی - در حالی که در ابتدا گفته شده بود که کیلیان امباپه به خاطر شکستگی بینی در بازی مقابل تیم ملی اتریش قرار است که تحت عمل جراحی قرار بگیرد، اما حالا به نظر می رسد که این ستاره فرانسوی قصد انجام چنین کاری را ندارد.به گزارش فوتبالی ، ,تیم ملی فرانسه,کیلیان امباپه,یورو 2024

5 ساعت پیش

پایگاه خبری فوتبالی - تیم ملی پرتغال سه شنبه بیست و نهم خرداد ماه در اولین بازی خود در رقابت های یورو 2024 قرار است که به مصاف تیم ملی جمهوری چک برود و باید دید که در این بازی چه اتفاقاتی رقم می خورد و در نهایت پرتغالی ها هر سه امتیاز را به دست می آو,کریستیانو رونالدو,تیم ملی پرتغال,یورو 2024

5 ساعت پیش

پایگاه خبری فوتبالی - کیلیان امباپه در اواخر بازی تیم ملی فرانسه مقابل تیم ملی اتریش یک برخورد محکم با کوین دانسو مدافع تیم ملی اتریش داشت و همین قضیه موجب شد تا از ناحیه بینی دچار مصدومیت شود.به گزارش فوتبالی ، کیلیان امباپه پس از این برخورد از ناحی,کیلیان امباپه,تیم ملی فرانسه,یورو 2024

7 ساعت پیش

پایگاه خبری فوتبالی - چند روز پیش بود که آرمان رمضانی با انتشار یک پست اینستاگرامی خبر از ازدواج خود داد تا این مهاجم جدیدترین داماد استقلال باشد.به گزارش فوتبالی ، زبیر نیک‌نفس که رابطه نزدیکی با رمضانی دارد، با انتشار متنی به همسر رمضانی بابت ازدوا,محمدزبیر نیک‌نفس,آرمان رمضانی,استقلال

6 ساعت پیش

بیشتر...