خبرآنلاین |
۲ هفته پیش

ابتلا به این ویروس خطر مرگ قلبی زنان را افزایش می دهد خبرآنلاین

ابتلا به این ویروس خطر مرگ قلبی زنان را افزایش می‌دهد

مطالعات نشان می‌دهد که ارتباطی بین عفونت‌های پرخطر HPV و مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی وجود دارد.

به گزارشخبرآنلاین، محققان هشدار می دهند که زنان ۴ برابر بیشتر در معرض خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی و ۶ برابر بیشتر در معرض خطر مرگ ناشی از سکته در صورت آلوده شدن به سویه پرخطر HPV هستند.

مهر در گزارشی به نقل از مدیسن نت نوشت: HPV (ویروس پاپیلومای انسانی) در حال حاضر به عنوان عامل سرطان دهانه رحم شناخته شده است، و تحقیقات قبلی نشان داده است که عفونت HPV ممکن است در گرفتگی عروق نقش داشته باشد.

به گفته محققان، اما این اولین مطالعه‌ای است که بین عفونت‌های پرخطر HPV و مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی ارتباط نشان می‌دهد.

«ها سوک چئونگ»، از دانشگاه سونگ کیانکیوان در سئول کره جنوبی، گفت: «پزشکان باید سلامت قلب و عروق را در بیماران مبتلا به HPV پرخطر، به ویژه آنهایی که چاقی یا سایر عوامل خطر دارند، بررسی کنند.»

بیش از ۹ مورد از هر ۱۰ مورد سرطان دهانه رحم ناشی از HPV است. سه واکسن HPV تأیید شده توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده در برابر سویه های پرخطری که منجر به سرطان دهانه رحم می‌شوند محافظت می‌کند.

برای این مطالعه جدید، محققان بیش از ۱۶۳۰۰۰ زن جوان یا میانسال کره‌ای را بدون سابقه بیماری قلبی در ابتدای مطالعه ردیابی کردند.

زنان هر دو سال یکبار، به طور متوسط بیش از هشت سال، معاینه شدند، از جمله غربالگری برای ۱۳ سویه پرخطر HPV.

به گفته محققان، در مجموع، خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی در زنان کم بود و به ازای هر ۱۰۰۰۰۰ نفر، ۹ نفر جان خود را از دست دادند.

با این حال، زنان مبتلا به HPV پرخطر در مقایسه با افرادی که چنین عفونتی نداشتند، ۳.۹ برابر بیشتر در معرض خطر انسداد عروق، ۳.۷ برابر بیشتر در معرض خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی و ۵.۹ برابر بیشتر در معرض خطر مرگ ناشی از سکته قرار داشتند.

محققان اضافه کردند که این خطر همچنان در زنان چاق و دارای عفونت HPV پرخطر بیشتر بود.

چئونگ در ادامه افزود: «HPV به دلیل ارتباط با سرطان دهانه رحم شناخته شده است، اما تحقیقات نشان می‌دهد که این ویروس می‌تواند در جریان خون نیز یافت شود. ممکن است این ویروس در رگ‌های خونی التهاب ایجاد کند، منجر به انسداد و آسیب شریان‌ها شود و خطر ابتلاء به بیماری‌های قلبی عروقی را افزایش دهد.»

وی می‌گوید: «ما می‌دانیم که التهاب نقش مهمی در ابتلاء و پیشرفت بیماری قلبی عروقی دارد و عفونت‌های ویروسی محرک‌های بالقوه التهاب هستند.»

به گفته محققان، حدود ۲۰ درصد از موارد بیماری قلبی ناشی از عوامل خطر شناخته شده مانند سیگار کشیدن، کلسترول بالا، فشار خون بالا و دیابت نیست. این یافته می‌تواند بخشی از این تفاوت را توضیح دهد.

به گفته نویسندگان این مطالعه، تحقیقات بیشتری برای یافتن اینکه آیا عفونت HPV اثرات مشابهی روی مردان دارد و همچنین اینکه آیا این واکسن می‌تواند از مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی جلوگیری کند، مورد نیاز است.

۲۳۳۲۳۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهاناپلیکیشن خبرآنلاینرا نصب کنید.


#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

نتایج تحقیقات نشان داده است که چنین طوفان‌های بزرگی به دلیل گرمایش جهانی به دلیل گرم‌شدن اقیانوس‌ها و جو بیشتر می‌شود.

2 ساعت پیش

پلیس زن ۲۴ ساله‌ای را دستگیر کرد که گزارش شده بود قصد داشته نوزاد ۲۰ روزه‌اش را بفروشد، اما مادر این نوزاد مدعی بود قصد فروش «یلدا» را نداشت و تنها دیگران او را ترغیب به فروش دخترش می‌کردند.

4 ساعت پیش

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از ورود سامانه بارشی به کشور خبر داد.

4 ساعت پیش

زمان توزیع کارت آزمون استخدامی آموزش پرورش اعلام شد.

1 ساعت پیش

یک فرد پلنگ در منطقه حفاظت‌شده سبزکوه چهارمحال و بختیاری مشاهده شد.

4 ساعت پیش

معلم و کارشناس آموزشی به خبرآنلاین می‌گوید:«بنده کاملا مخالف این هستم که تصویر دانش‌آموزان مخصوصا بدون اجازه خانواده آنها در فضای مجازی منتشر شود اما در عین حال معتقدم که از دانش‌آموزان به شکل گسترده‌ای در مراسم‌ دولتی و سیاسی مختلف استفاده می‌شود و در هر دو این موارد نیازمند تعیین چارچوب‌های اخلاقی هستیم».

6 ساعت پیش

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: حدود ۵ کیلومتر مسیر تونلی و ۲ ایستگاه جدید در امتداد شمال‌غرب خط ۷ مترو احداث خواهد شد.

2 ساعت پیش

انتخاب یک زن ایرانی‌تبار به عنوان دختر شایسته آلمان باعث واکنش‌هایی شد.

7 ساعت پیش

در فلوریدا گلف بازان شاهد صحنه‌ ترسناک تعقیب خودروی زمین گلف به‌وسیله تمساحی بودند.

7 ساعت پیش

بیشتر...