خبرگزاری رضوی |
۱ هفته پیش

ایران کوبا باید از تجربیات یکدیگر در حوزه بی اثر کردن تحریم ها بهره گیرند رضوی

وزیر امور خارجه:
ایران - کوبا باید از تجربیات یکدیگر در حوزه بی اثر کردن تحریم‌ها بهره گیرند
به گزارشخبرگزاری رضوی،ریکاردو کابریساس معاون نخست وزیر و فرستاده ویژه رئیس جمهور کوبا که برای برگزاری هجدهمین نشست کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری کوبا به تهران سفر کرده است بعد از ظهر امروز با حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه دیدار و در خصوص موضوعات مورد علاقه به گفت وگو و تبادل نظر پرداخت.
امیر عبداللهیان در این دیدار با نام بردن از کوبا به عنوان شریک راهبردی، خواستار گسترش همکاری ها در زمینه های مختلف شد و برگزاری کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی را فرصت مناسبی برای دو طرف به منظور بررسی راه های توسعه روابط فیمابین در حوزه های اقتصادی و تجاری و همچنین تعمیق همکاری های سیاسی دانست.
امیرعبداللهیان با قابل اتکا دانستن سطح روابط دوکشور در حوزه روابط سیاسی و همچنین همکاری های قابل توجه در بخش بهداشت و درمان، بخصوص در زمینه تولید واکسن مشترک، اراده دولت سیزدهم بر اجرای اسناد همکاری و تفاهمات گذشته و توافق های جدید را مورد  تاکید قرار داد و ارتقای همکاری ها در عرصه های اقتصادی و تجاری را  با توجه به ظرفیت های موجود در دوطرف حائز اهمیت دانست و خواستار تلاش هرچه بیشتر دو کشور برای به فعلیت رساندن ظرفیت های اقتصادی همکاری‌ها شد.
امیر عبداللهیان در این دیدار ضمن محکوم کردن اعمال تحریم های ایالات متحده علیه جمهوری کوبا و با اشاره به گستردگی تحریم های یکجانبه ایالات متحده آمریکا علیه دو کشور، بر ضرورت بهره گیری از تجربیات یکدیگر در حوزه بی اثر کردن تحریم ها تاکید کرد.
تاکید بر اهمیت استفاده از ظرفیت های اقتصادی دو کشور به نفع مصالح طرفین 
ریکاردو کابریساس معاون نخست وزیر و فرستاده ویژه رییس جمهور کوبا نیز در این دیدار با قدردانی از مواضع پایدار جمهوری اسلامی ایران در حمایت از روابط دو کشور و درقبال تحریم های یکجانبه ایالات متحده آمریکا علیه کوبا، انجام این سفر و برگزاری هجدهمین کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور را در مسیر روابط راهبردی دو کشور دانست و بر اهمیت استفاده از ظرفیت های اقتصادی دو کشور به نفع مصالح طرفین تاکید کرد.
 


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ساختمان متروپل آبادان واقع در بازار ته لنجی خیابان امیری است که یکی از خیابان‌های شلوغ و مرکز شهر آبادان است و روزانه تردد بسیاری در این منطقه انجام می‌شود.

3 ساعت پیش

سمنان - مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان سمنان گفت: 6 اثر میراث‌فرهنگی این استان در مسیر روند اداری برای ثبت جهانی قرار دارد و با ثبت این آثار، شمار میراث ثبت جهانی استان سمنان به هفت مورد می‌رسد.

2 ساعت پیش

تهران- حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فتح خرمشهر را نماد نجات ملی و تبدیل معادله‌ای تلخ به معادله شیرین برشمردند و تاکید کردند: در مسائل امروز کشور هم مانند آن‌دوران، با مجاهدت و اخلاص میتوان پیروز شد.

3 ساعت پیش

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: تولید کنندگان البسه اسلامی در استان را با اعطای تسهیلات مورد حمایت قرار می‌دهیم.

3 ساعت پیش

معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان‌شمالی گفت: بعد از گذشت یک سال از زلزله شهرستان های گرمه و جاجرم تاکنون ۳۰۰ واحد مسکونی زلزله زده به بهره برداری رسیده است.

3 ساعت پیش

افزایش هزینه‌های زندگی در هند، افراد در سن بازنشستگی را مجبور کرده است تا پس‌انداز خود را خرج کنند و برای پرداخت هزینه‌های دارو، مسافرت و مسکن، فعالیت بیشتری داشته باشند.

3 ساعت پیش

با اعلام باشگاه پرسپولیس دیدار این تیم مقابل شهرخودرو که روز گذشته به تعویق افتاده بود، امشب برگزار خواهد شد.

3 ساعت پیش

دولت در حالی در قالب طرح نهضت ملی مسکن مصمم است نسبت به تولید چهار میلیون واحد مسکونی اقدام کند که بنا به گفته برخی کارشناسان، تنها راه تحقق این هدف تولید مسکن به شیوه صنعتی‌سازی است؛ صنعتی سازی سبک سازی، ارزان‌سازی و انبوه‌سازی مسکن را به دنبال دارد و البته تهیه نقشه راه صنعتی‌سازی نیز پیش شرط اجرای صنعتی سازی در ساخت وسازها است.

3 ساعت پیش

رئیس مجلس گفت: با پایان زمان قانونی دولت برای ابلاغ آئین نامه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان از شهریور ۱۴۰۰ اجرایی می‌شود.

3 ساعت پیش

بیشتر...