خبرگزاری ایسنا |
1 ماه پیش

ارمنستان: اگر باکو تمایل نشان دهد، آماده توافق صلح هستیم روابط با آنکارا عادی سازی می شود ایسنا

ارمنستان: اگر باکو تمایل نشان دهد، آماده توافق صلح هستیم/ روابط با آنکارا عادی سازی می‌شود

یکی از مقام‌های ارشد ارمنستان با بیان اینکه ایروان مایل است تا در روند عادی سازی روابط با ترکیه پیشرفت کند، گفت: ارمنستان آماده توافق صلح با جمهوری آذربایجان است اگر که باکو خواسته سیاسی خود را نشان بدهد.

به گزارش ایسنا، «واهان کاستانیان» معاون وزیر خارجه ارمنستان در جریان اجلاس دیپلماسی آنتالیا گفت، ایروان برای عادی سازی روابط با جمهوری آذربایجان بر اساس و مبنای توافق‌های به دست آمده قبلی خواسته و تمایل سیاسی دارد. ایروان همچنین خواسته سیاسی خود را که شامل مذاکرات روز جمعه بین وزرای خارجی ارمنستان و ترکیه می‌شود، نشان داده است.

به نقل از خبرگزاری رویترز، وی ادامه داد: اگر باکو واقعا مایل به صلح باشد، ما فقط باید با اصول توافق شده توسط سران دو کشور موافقت و آن را امضا کنیم.

این مقام دولت ایروان ادامه داد، دو طرف باید یکپارچگی ارضی خود را به رسمیت بشناسند و به طرح «چهار راه صلح» ایروان برای گشایش خطوط ارتباطی در منطقه به منظور کمک به ثبات منطقه‌ای توجه کنند.

گفته‌های معاون وزیر خارجه ارمنستان در حالی مطرح شده که ترکیه به عنوان عضو ناتو روابط عمیق نظامی و سیاسی با باکو در سال‌های اخیر داشته اما برای احیای روابط با ایروان پس از چندین دهه درگیری، تلاش کرده است.

این مقام وزارت خارجه ارمنستان هم‌چنین ادامه داد: ایروان به دنبال عادی سازی کامل روابط با آنکارا از جمله گشایش مرز مشترک و ایجاد روابط دیپلماتیک است. ایجاد کامل روابط دیپلماتیک اصل روابط بین دو کشور را شکل می‌دهد. سازش بین دو کشور می‌تواند طولانی‌تر شود اما ما باید روابط دیپلماتیک را که به ما و مردم دو کشور کمک می‌کند، احیا کنیم.

این مقام مسئول افزود، ایروان به کارهایی که برای گشایش مرز با ترکیه لازم است از جمله بازسازی زیرساخت‌ها، مبادرت ورزیده و منتظر پاسخ آنکاراست.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

موسسه اعتبارسنجی بین‌المللی «استاندارد اند پورز» در گزارشی رتبه اعتباری رژیم اسرائیل را از AA- به A+ کاهش داد.

1 ساعت پیش

پرونده مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های لیگ اروپا با صعود نماینده فرانسه به مرحله بعدی بسته شد.

2 ساعت پیش

در پی رأی‌گیری در شورای امنیت برای عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل، آمریکا به عنوان تنها مخالف، قطعنامه مذکور را وتو کرد.

2 ساعت پیش

موسسه آمریکایی «استاندارد اند پورز» در تازه‌ترین ارزیابی خود، رتبه اعتباری بلندمدت اسرائیل را از AA- به A+ کاهش داد و چشم‌انداز آتی آن را نیز "منفی" ارزیابی کرد.

2 ساعت پیش

مدعی وزن 77 کیلوگرم استان فارس اجازه کشتی گرفتن در جام تختی کشتی فرنگی را نخواهد داشت.

2 ساعت پیش

فقط خواستیم به طراحان گشت جدید ارشاد بگوییم که از تاریخ عکس اول و این عکس آخر، هنوز دو ماه نگذشته و از 22 بهمن نیز کمی بیش از دو ماه رد شده است. در این فاصله، احکام اسلام تغییر کرده یا قانون مملکت؟!

2 ساعت پیش

هویج منبع خوبی از فیبر محلول است که می‌تواند به کاهش سطح کلسترول کمک کند. هم چنین، هویج سرشار از بتاکاروتن، آنتی اکسیدان و ویتامین «آ» است که می‌تواند از شما در برابر بیماری‌های مزمن مانند بیماری قلبی محافظت کند.

2 ساعت پیش

مهاجم سابق تیم فوتبال پرسپولیس گفت: بعضی از تیم‌های رده‌های پایین جدول خودشان را پیش باخته برابر سرخپوشان می‌بینند.

2 ساعت پیش

در خبر زیر سکانسی خنده دار از سریال نون خ 4 وقتی سلمان گم شده است را مشاهده میکنید.

1 ساعت پیش

بیشتر...