خبرگزاری ایسنا |
4 روز پیش

مراکز مشاوره خوابگاه های دانشگاه ارتقاء می یابند ایسنا

مراکز مشاوره و خوابگاه‌های دانشگاه ارتقاء می‌یابند

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه این دانشگاه برای سال جدید ۶ برنامه بزرگ دارد، گفت: هدف ما این است که در سال جدید مراکز مشاوره و مراکز خوابگاهی دانشگاه را ارتقاء دهیم.

دکتر فرزاد جهان‌ بین معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با ایسنا،ضمن بیان این مطلب،در مورد برنامه‌های معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد در سال ۱۴۰۰ ادامه داد: برنامه ما این است که مسیر فعلی را همچنان دنبال کنیم و در سال جدید، برنامه‌هایی مانند رقابت ملی کرسی‌های دانشجویان و صنایع خلاق فرهنگی را با جدیت ادامه دهیم. 

جهان‌بین تصریح کرد: ما برای سال ۱۴۰۰، ۶ برنامه داریم که یکی از آنها صدور کارنامه فرهنگی برای هر واحد دانشگاهی است. در مورد خوابگاه‌ها نیز تلاش ما ارتقا خوابگاه‌ها و رتبه‌بندی آنهاست. ارتقا مراکز مشاوره و رتبه‌بندی آنها نیز از دیگر اهداف ما برای سال ۱۴۰۰ است. پیوند میان ورزش قهرمانی و ورزش حرفه‌ای نیز از اهداف ماست تا به پرورش استعداد منجر شود.

وی در پایان  در مورد خوابگاه‌های دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: در حال حاضر، دانشجویان پزشکی و رشته‌های مرتبط با پزشکی که حضور آنها در دانشگاه الزامی است،‌ با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در خوابگاه‌ها حضور دارند. به نحوی که‌ یک یا دو دانشجو در هر اتاق ساکن هستند. همچنین به دانشجویان خوابگاهی یک وعده غذای گرم ارائه می‌شود.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص فعالیت سامانه "دانشجویار" این دانشگاه گفت: این سامانه، ۱۶ آذر سال گذشته و همزمان با روز دانشجو  با هدف ارائه ۷۰ خدمت به دانشجویان طراحی  و رونمایی شده و به عنوان کانون تعامل دانشگاه و خانواده با هدف گسترش ارتباط و تعامل دانشگاه با خانواده دانشجویان است تا دانشجویان از نظر آموزشی، شخصیتی یا فرهنگی یک دوره ماندگار در طول زندگی خود را در دانشگاه آزاد اسلامی تجربه کنند.

وی در رابطه با این سامانه ادامه داد: ما بنا داریم در سامانه "دانشجویار"، ۷۰ خدمت از جمله صدور کارت دانشجویی و پایش سلامت که در بستر فضای مجازی انجام می‌شود،‌ را به دانشجویان ارائه دهیم. قرار است با این سامانه حلقه‌ای درست شود تا محصولاتی که جامعه دانشگاهی دانشگاه آزاد اعم از اساتید،‌دانشجویان و کارکنان تولید می‌کنند،‌عرضه شود. در حال حاضر ۴ خدمت در این سامانه ارائه می‌شود که شامل "پایش سلامت"،"استاد راهنما تحصیلی"،"استاد مشاوره فرهنگی"و "کارت دانشجویی" است.  در حال حاضر ۲۰ هزار نفر در این سامانه عضو هستند که در آینده این تعداد افزایش خواهد یافت. 

دکتر جهان بین با اشاره به پیش رو بودن انتخابات ریاست جمهوری گفت: سیاست‌های انتخاباتی دانشگاه آزاد به زودی اعلام می‌شود ولی خطر قرمز مدیریت دانشگاه این است که امکانات و منابع دانشگاه به هیچ نحوی در خدمت هیچ شخص و جریانی نباشد. راهبرد اصلی ما مشارکت حداکثری و کمک به انتخاب اصلح است. تشکل‌های دانشجویی نیز برنامه‌های سیاسی خاصی خواهند داشت که ما از آنها حمایت می‌کنیم. 

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اضافه کرد: آنچه اهمیت دارد این است که دانشجو در جریان تصمیمات دانشگاه قرار بگیرد و بر تصمیمات دانشگاه اثر بگذارد. همچنین بتوانیم از جنبه ظرفیت نظارتی دانشجو نیز در راستای پیشبرد بهتر اهداف دانشگاه استفاده کنیم. در این راستا،‌شورای تعامل دانشگاه تشکیل شده است که در آن منتخبین دانشجویان که با رای دانشجویان انتخاب می‌شوند تا در کنار مسئولین حضور داشته باشند و اهداف و برنامه های دانشگاه به صورت سیستماتیک محقق شود.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مهاجم اسبق استقلال بعد از 23 ماه بار دیگر پایش به گلزنی باز شد تا طلسم بزرگ خود را به این شکل بشکند.

3 دقیقه پیش

برخی از بازنشستگان در مرحله جدید اجرای همسان‌سازی، مبلغ کمتری از رقم پیش‌بینی شده را دریافت کردند پیگیری‌ها نشان می‌دهد که این مشکل، فقط برای تعدادی از بازنشستگان تامین اجتماعی به علت مشکلات فنی سامانه رخ داده و در اردیبهشت ماه قرار است ما به التفاوت حقوق آنها پرداخت شود.

3 دقیقه پیش

بندرعباس-رئیس سازمان مدیریت آرامستان شهرداری بندرعباس خواستار عدم حضور شهروندان در بهشت زهرا(س) بندرعباس باتوجه به وضعیت قرمز شیوع کرونا شد.

4 دقیقه پیش

بندرعباس-مدیرکل کمیته امداد هرمزگان با اشاره به این نکته که فقر در استان دارای حجم گسترده و پیچیدگی خاصی است، گفت: هم اکنون ۸۶ هزار نفر در سطح استان به صورت دائمی و موردی از این نهاد خدمات دریافت می‌کنند.

4 دقیقه پیش

بندرعباس-مسئول ستاد استهلال دفتر نماینده ولی فقیه در هرمزگان گفت: در آستانه ماه مبارک رمضان هشت گروه برای رویت هلال ماه، در مناطق مرتفع استان مستقر می‌شوند.

5 دقیقه پیش

هزینه معاینه فنی خودروها در سال 1400 مشخص شد.

5 دقیقه پیش

عملکرد لژیونر فوتبال ایران در لیگ یونان تمجید کارشناسان این کشور را به همراه داشت.

6 دقیقه پیش

مهدی رحمتی، سرمربی پدیده خراسان به علت پرداخت نشدن اجاره بها، حکم تخلیه آپارتمان خود را دریافت کرد.

6 دقیقه پیش

فرهاد مجیدی هنوز لیست بازیکنان مدنظر خود را برای تمدید قرارداد به باشگاه استقلال نداده است.

7 دقیقه پیش

سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا در گزارشی به بررسی وضعیت تیم‌ها در گروه پنجم پرداخت و بازیکنان کلیدی هر تیم را معرفی کرد که در بین آنها از «وحید امیری» مهاجم ملی‌پوش پرسپولیس به عنوان مهره کلیدی سرخپوشان یاد شد

8 دقیقه پیش

قیمت انواع سکه پارسیان کادویی امروز سه شنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ در وزن‌ های مختلف اعلام شد.

یک ربع پیش

سید محمد صدر عضو مجمع تشخیص مصلحت در روزنامه اعتماد نوشت:جزییات زیادی از حادثه نطنز و تبعات ناشی از آن هنوز منتشر نشده اما روشن است که این اتفاق ازسوی دولت اسراییل سازماندهی شده است؛ دولتی که امروزه به سمبلی از تروریسم دولتی در دنیا تبدیل شده و ابایی از انجام هیچ رفتار غیرقانونی و خطرناکی ندارد.

نیم ساعت پیش

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی اظهار نظر شاعر افغانی که در آن ایرانیان را اجنبی خوانده بود به دور از ادب و عرف بین‌المللی دانست.

1 ساعت پیش

عاملان تیراندازی به شیوه جاهلانه کابویی‌ها در دو نقطه از غرب مشهد، در حالی با صدور دستورات قاطع قضایی دستگیر شدند که بررسی‌ها نشان داد این تیراندازی‌ها به دلیل رقابت عشقی بر سر دوستی خیابانی با دختری جوان رخ داده است.

1 ساعت پیش

در چند روز آینده ماه مبارک رمضان آغاز می‌شود. ایام مبارک برقراری تعادل جسم و روح و تبدیل زیاده روی‌ها و سهل‌انگاری‌های طول سال، به توجه و تمرکز بر جسم و روح که این خود، از اهداف مهم روزه داری است. بدون شک، اگر آماده سازی برای روزه داری ماه مبارک رمضان، قبل از شروع این ماه آغاز گردد، نتایج پایدارتری به دنبال خواهد داشت. مبتلایان دیابت نیز می‌توانند از این قاعده پیروی کنند.

1 ساعت پیش

بیشتر...