خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

توانمندسازی دستگاه ها استفاده از ظرفیت های مردمی از اهداف مهم بسیج ایسنا

توانمندسازی دستگاه‌ها و استفاده از ظرفیت‌های مردمی؛ از اهداف مهم بسیج

ایسنا/خراسان جنوبیفرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌ جنوبی گفت: یکی ازاهداف مهم دشمن توانمندسازی دستگاه‌ها و استفاده از ظرفیت‌های جامعه در راستای پیشرفت و آبادانی است.

سردار محمدرضا مهدوی، امروز جمعه ۴ آذر در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به چهل و سومین سالگرد تشکیل بسیج مستضعفین، اظهار کرد: فرمایشات مقام معظم رهبری تعریف بسیج و فرهنگ بسیجی را مشخص می‌کند.

وی با تبیین نقش بسیج برای جوانان و نوجوانان، افزود: از صدر انقلاب تاکنون همواره بسیج نقش بی بدیل خود را حفظ کرده است؛ بسیج در طول دوران انقلاب اسلامی از حفظ و حراست از انقلاب و شخصیت‌ها و اماکن و کمک به نیازمندان و محرومان همواره نقش ایجاد کرده است.

به گزارش ایسنا، فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌ جنوبی با بیان اینکه بسیج در قائله‌ها و منازعاتی که دشمن در ابتدای انقلاب به کشور تحمیل کرد و در تمامی عرصه‌ها با سربلندی وظیفه خود را انجام داد، تصریح کرد: در این سال‌ها منافقان کوردل نتوانستند به راه و مسیر که طراحی کرده بودند برسند و در این میان حضور بسیج بسیار ارزنده و تاثیبرگذار بود.

وی با بیان اینکه نقش بسیج و تفکر بسیجی همواره توانسته در طول انقلاب در حوزه‌های مختلف گره گشا باشد، افزود: بسیج پس از جنگ وارد عرصه سازندگی شد.

مهدوی با اشاره به ابداعات و نوآوری‌های بسیج، اظهار کرد: این مجموعه با استفاده از ظرفیت‌های مردمی و پتانسیل‌های علمی، پیشرفت‌هایی در کشور را رقم زده است.

وی با بیان اینکه ایجاد راه‌های روستایی و ساخت مسکن از فعالیت‌های بسیج بوده است، ادامه داد: بسیج توانسته با کمک مراکز علمی و دانشگاه‌ها و آموزش عالی فعالیت‌های خوبی انجام دهد.

مهدوی با اشاره به سازماندهی پتانسیل‌ها در راستای آبادانی و پیشرفت منطقه، تصریح کرد: توانسته‌ایم با ایجاد مراکز تحقیقی و علمی و پژوهشی گام‌های بلندی برداریم؛ در حوزه‌های تکنولوژی، نانو، صنعت هوایی، صنعت دفاعی، پتروشیمی، فناوری فضایی، سلول های بنیادیک فناوری هسته‌ای، زیست فناوری و سایر حوزه‌ها کشور ایران را امروز جز ۱۰ کشور برتر جهان کرده است.

وی افزود: به برکت انقلاب اسلامی و با تکیه بر توان جوانان ایران، کشوری که یک روز برای یک متر سیم خاردار وابسته بود توانسته امروز با پیشرفته ترین صنایع دفاعی و نظامی بازدارندگی برای خود و منطقه ایجاد کند.

مهدوی با تأکید بر پاسخگویی مسئولان‌ با تفکر بسیجی، ادامه داد: با هجمه دو ماه اخیر استکبار و بمباران رسانه‌ای و خبری بخشی از نوجوانان فریب خورده‌اند و دشمن سعی داشت اعتراضات را به اغتشاش تبدیل کند.

وی با بیان اینکه درخواست داریم جوانان و نوجوانان با بصیرت و تفکر بیشتر، صف خود را از اعتشاشگران جدا کنند چراکه که امروز دست استکبار پیدا شده است، افزود: مشکلات باید از مسیر قانونی و درست پیگیری شود و نباید امنیت مردم را تحت الشعاع قرار داد.

مهدوی با بیان اینکه بسیجیان سلحشور و دلاور در راستای حراست از آرمان‌های انقلاب و فراز و نشیب‌ها جان خود را فدا کردند، تصریح کرد: اگر مماشات وجود دارد به این علت است که می‌خواهیم فرزندان این ملت که ناآگاهانه به دام نقشه‌های شکن استکبار افتادند صف خود را از اغتشاش‌گران جدا کنند و اگر ادامه پیدا کند مطمئن باشید در آتش قهر بسیجیان گرفتار خواهند شد.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

محمدرضا گرایی، قهرمان المپیک گفت: بازی‌های جام جهانی را دیدم و به بازیکنان هم خسته نباشید می‌گویم، اما شنیدم که با وجود حذف تیم ملی، بازیکنان حواله واردات خودرو دریافت کرده اند. من هیچ وقت نمی‌گویم چرا به فوتبال رسیدگی شد و یا چرا به فلان ورزشکار پاداش دادند. نوش جان فوتبالیست‌ها، اما اینکه تبعیض بین رشته‌ها قائل می‌شوند، اذیت کننده است.

6 ساعت پیش

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی تهران بزرگ از بارش شدید برف در محور لواسانات خبر داد و از مردم درخواست کرد اگر کار ضروری ندارند به این محور مراجعه نکنند.

6 ساعت پیش

وزیر اقتصاد با اعلام خبر بخشودگی جرایم بیمه شخص وسایل نقلیه موتوری اعلام کرد: همه جرایم در گذشته تا پایان این ماه بخشیده شده و اگر مردم تا ۳۰ آذر مراجعه کنند، بدون پرداخت هیچ جریمه‌ای می‌توانند از بیمه شخص ثالث استفاده کنند.

5 ساعت پیش

محسن زارعی رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش، درباره کم‌وکیف برگزاری امتحانات نهایی و حفظ امنیت آن با توجه به تغییراتی که از سال جاری در برگزاری کنکور رخ داده و سهم سوابق تحصیلی به ۴۰ درصد رسیده است توضیحاتی ارائه و تاکید کرد که فرایند طراحی و ارسال سوالات امتحانان نهایی به گونه‌ای است که به هیچ عنوان لو رفتن سوال امکان ندارد.

6 ساعت پیش

روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر همدان اعلام کرد: در پی کشف حجاب تعدادی از بانوان در یک فروشگاه زنجیره‌ای در همدان و برخورد توهین آمیز نسبت به آمر به معروف و همچنین سهل انگاری و عدم رسیدگی پرسنل حراست فروشگاه مورد نظر به شکایت آمر به معروف، بنابر وظیفه حمایتی ستاد از آمران به معروف و ناهیان از منکر، مدیر و مسئول حراست فروشگاه به ستاد امر به معروف و نهی از منکر همدان فراخوانده شدند.

5 ساعت پیش

عکس جدید که رامین رضاییان در اینستاگرام منتشر کرد.

5 ساعت پیش

محمد فراهانی سردبیر خبرگزاری قوه قضاییه در صفحه مجازی خود نوشت: به اطلاع می‌رساند اعضای «باند زکریا»، به نام‌های حسین اردوخانزاده، شاهین ایمانی، میلاد اشرفی و منوچهر شهبندی به جرم ارتباط با سرویس جاسوسی اسرائیل و آدم‌ربایی امروز اعدام شدند فردا نزنید با ضربه باتون و شلیک مستقیم نیروهای امنیتی در اعتراضات کشته شدند. فردا نگید اینا تو اعتراضات کشته شدن! +عکس

6 ساعت پیش

نهادهای امنیتی آمریکا برآورد می‌کنند که در ماه‌های آینده از سرعت عملیات جنگی در اوکراین کاسته خواهد شد. اما یک اندیشکده آمریکایی پیش‌بینی می‌کند این کم شدن سرعت به منظور ذخیره نیرو و عملیات‌ جدیدتر در فصل یخبندان است.

6 ساعت پیش

بیشتر...