خبرگزاری ایسنا |
۲ هفته پیش

تکمیل ۶۰ یادمان شهدا در آذربایجان شرقی ایسنا

تکمیل ۶۰ یادمان شهدا در آذربایجان شرقی

ایسنا/آذربایجان شرقیمدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس آذربایجان شرقی از تکمیل۱۰۰ درصدی،۶۰ یادمان شهدا در سطح استان خبر داد و افزود: ۲۱ یادمان شهدای آذربایجان شرقی از پیشرفت نسبتا خوبی برخوردار هستند.

امیر دریادار دوم رضا عباسی سه‌شنبه، ۲۴ بهمن ماه در آیین رونمایی از طرح‌های فرهنگی و هنری که در موزه ارزش‌های دفاع مقدس برگزار شد، حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس را دو وظیفه مهم عنوان کرد و افزود: همواره خطه آذربایجان در دوران دفاع مقدس و دفاع از حرم اهل بیت(ع) پیشگام بوده‌ است.

وی به عملکرد اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس اشاره کرد و ادامه داد: باغ موزه دفاع مقدس در مساحتی ۶۴ هکتاری در سال۱۳۷۳ مکان یابی شده و متشکل از حسینیه، موزه و اداره حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس است.

وی تصریح کرد: در حوزه های هنری شعر، سرود، تئاتر، فضای مجازی، جریان سازی راهیان‌نور، استفاده از هوش مصنوعی به عنوان اولین باغ موزه در سطح کشور، تدریس درس دفاع مقدس توسط حدود ۱۰۰ استاد در استان، تهیه دانشنامه استان که به دایرةالمعارف استانی تبدیل شده از جمله اقدامات اداره حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس آذربایجان شرقی است.

امیر دریادار دوم عباسی به فضاسازی و معنادار کردن باغ موزه دفاع مقدس تاکید کرد و افزود: ما با توجه به تهاجمات فرهنگی و رسانه‌ای غرب در تلاش برای ایجاد فضایی معنادار برای قشر جوان، نوجوان و کودکان هستیم و در این راستا نیز حدود ۹ هزار نفر دانش ‌آموز از باغ موزه دفاع مقدس بازدید داشته‌اند.

وی از افتتاح پروژه‌هایی به ارزش بیش از ۶۰ میلیارد تومان در هفته دفاع مقدس خبر داد و گفت: از شهرداری و شورای شهر کلانشهر تبریز بابت همکاری و همیاری تکمیل دفاع مقدس تشکر می‌کنیم و در این راستا نیز ۱۰۳ سوژه در دست اجرا است.

شایان به ذکر است که استاندار ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدای گمنام از خانواده شهدای مدافع حرم قدردانی کرد و چند طرح فرهنگی، هنری و تبیینی را به بهره‌برداری رساند.

تکمیل ۶۰ یادمان شهدا در آذربایجان شرقی

تکمیل ۶۰ یادمان شهدا در آذربایجان شرقی

تکمیل ۶۰ یادمان شهدا در آذربایجان شرقی

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بارزترین جلوه بی‌عدالتی وجود مدارس خصوصی در نظام آموزشی است، اگر برخورداری اقتصادی تعیین کننده برخورداری آموزشی باشد، فاجعه است و مدارس خصوصی چنین اتفاقی را رقم زده‌اند.

نیم ساعت پیش

‌با شمارش صندوق‌های شهری و روستایی، ‌نتایج دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های مختلف انتخابیه مشخص شد.

نیم ساعت پیش

رئیس راهبری شرکت ملی گاز کشور گفت: روز گذشته میزان مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری به عدد ۶۵۵ میلیون مترمکعب رسید.

نیم ساعت پیش

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه از تمدید یک هفته‌ای برای دریافت سود سهام عدالت متوفیان در سال 1402 خبر داد.

نیم ساعت پیش

وزیر خارجه دولت موقت لبنان با بیان اینکه رژیم صهیونیستی باید از همه مناطق لبنانی که اشغال کرده بیرون برود گفت که کشورش خواهان جنگ نیست و رژیم اسرائیل نباید قدرت حزب الله را دست کم بگیرد.

نیم ساعت پیش

با اتفاقاتی که در بازی شب گذشته دو تیم پاری‌سن‌‌ژرمن و موناکو در رقابت‌های لوشامپیونه افتاد؛ به نظر می‌رسد تنش در صدرنشین این رقابت‌ها رو به افزایش است.

نیم ساعت پیش

آیت‌الله رئیسی در پیامی از حضور پرشور مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری قدردانی کرد.

نیم ساعت پیش

مهدی ترابی در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان حضور یافت.

نیم ساعت پیش

فرمانداران شهرستان کاشان و اردستان آرائی قطعی حوزه انتخابیه خود را اعلام کردند.

نیم ساعت پیش

بیشتر...