عصرهامون |
1 ماه پیش

عصر هامون باران همدلی پزشکان جهادگر در میدان مبارزه با کرونا تداوم خدمت مومنانه با ویزیت رایگان بیماران در سیستان وبلوچستان

نادر میری، فرمانده پایگاه بسیج شهدای کارمند دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: پزشکان جهادگر و بسیجی سیستان وبلوچستان در 42 نقطه از استان، برای مبارزه با ویروس منحوس کرونا به ارائه خدمات رایگان پرداختند.
نادر میری در گفت وگو با خبرنگارعصرهامونبا تاکید بر این مطلب که الگوگیری از منش و سیره شهدا که یک فرهنگ ارزشی و انقلابی می باشد یک اولویت محسوب می شود، بیان کرد: بعد از فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر مقابله با کرونا و حضور همگانی در این عرصه، پزشکان به عنوان مدافعان سلامت در این مسیر داوطلبانه گام برداشته و با پیروی از سیره شهدا در هشت سال دفاع مقدس، در جنگ با ویروس ناشناخته کرونا وارد میدان برای مقابله شدند، که تاکنون نسبت به کشورهای مدعی، در شکست این بیماری به خوبی درخشیده و کارنامه درخشانی از خود را به ثبت رسانده اند.

وی افزود: از آنجایی که سپاه و بسیج در همه عرصه‌ها جزو اولین گروه‌هایی بوده که در صحنه حاضر شده و اقدام به کاهش آلام مردم به ویژه در مناطق محروم می کنند، این بار نیز پزشکان بسیجی و جهادگر با اجرای طرح "شهید حاج قاسم سلیمانی"، که با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سپاه انجام شد، با توجه به رسالتی که دارند در این مسیر گام ارزنده ای برداشته و کارنامه ای درخشان از خود برجای گذاشتند.

این جراح و داندانپزشک بسیجی ادامه داد: مدافعان سلامت و گروه جهادی بسیج کارکنان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز همراه با سایر دانشگاه های علوم پزشکی کشور، به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب، اقدام به ارائه خدماتی شامل ویزیت رایگان و درمان بیماری های دهان و دندان در 42 نقطه از استان به یاد شهدای گمنام، مدافعان سلامت و امینت، شهدای هشت سال جنگ تحمیلی، سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی و غیره کرده؛ اقدامی که برای اولین بار  با هدف امید به زندگی مردم در مساجد، نقاط حاشیه شهر و ادارات به مرحله اجرا در آمد.

همدلی و همکاری راهکار عبور از کرونا

وی اذعان کرد: داشتن روحیه جهادی، ایثار و از خودگذشتگی، الگوگیری از سیره و روش شهدا به ویژه سردار دلها که توجه ویژه ای به نیازمندان و محرومان داشتند، باعث شد تا پزشکان جهادگر دانشگاه علوم پزشکی کشور  با تفکر جهادی و روحیه انقلابی وارد میدان مبارزه با کرونا شوند و در کاهش آمار مبتلایان به این بیماری اقدامات موثری انجام دهند.

فرمانده پایگاه بسیج شهدای کارمند دانشگاه علوم پزشکی زاهدان عنوان کرد: امروز آسایش، آرامش، موفقیت و پیشرفت در تمامی عرصه ها را مدیون خون شهدا و حماسه افرادی هستیم که از جان خود گذشتند، ما نیز در این برهه از تاریخ وظیفه داریم راه شهدا را ادامه داده و ضمن طی کردن مسیر اهداف آنان، قدردان این خون‌ها و این همه حجم از ایثار و فداکاری ها باشیم.

 وی با بیان اینکه کار جهادی تعطیلی نمی شناسد، اظهار کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون پزشکان جهادگر و بسیجی مرکز استان اقدام به ارائه آموزش های لازم در زمینه کرونا، تست فشار خون، تست کرونا و prc، غربالگری و شناسایی بیماران کردند که این اقدامات با اجرای طرح شهید سلیمانی تشدید شد به گونه ای که با همکاری بسیج و وزارت بهداشت شاهد کاهش آمار مبتلایان به کرونا در جامعه بودیم، امید آن که با وحدت، همدلی و همکاری در این عرصه هر چه زودتر شاهد قطع زنجیره انتقال کرونا ویروس باشیم.
 
اشتغال و کارآفرینی دستاورد تولید ماسک توسط گروه های جهادی
 
میری خاطر نشان کرد: تهیه و توزیع ماسک توسط گروه های جهادی با نگاه کار آفرینی، اشتغال، پیشگیری از آسیب های اجتماعی، مشارکت جوانان، ارتقای نیروهای جهادی در هسته فناور دانش بنیان استان با شعار "انسان سالم دندان سالم لبخند زیبا"، "انسان سالم توسعه محور پایدار" و "با هم برای امنیت و سلامت و خدمت" از دیگر اقدامات صورت گرفته در این مدت است.

وی تصریح کرد: تهیه و اهدای ماسک و مواد ضدعفونی رایگان به همت خیرین مهدوی کانون پزشکان استان دیگر اقدامی است که در مناطق حاشیه نشین مرز سیستان و بلوچستان در بین نیازمندان و محرومان توزیع شده است.

این مقام مسئول گفت: مشارکت در این عرصه قطعا با ولایت پذیری، ولایت مداری و عمل به سیره شهدا محقق شده است.

وی ادامه داد: در همین راستا ارائه خدمات دندانپزشکی مانند رادیوگرافی، عصب کشی، ترمیمی، جراحی، پروتز ثابت و متحرک، ایمپلنت، پریو و مشاوره به ویژه در مناطق حاشیه نشین برای کاهش دردهای دهان و دندان محرومان و نیازمندان و در برخی از ادارات و ارگان ها تا حد توان از دیگر برنامه های موثری است که هدف از ارائه آنها پاسداری خوب و دفاع از ارزش ها و آرمان های نظام و انقلاب می باشد.

این جراح و دندان‌پزشک بسیجی خاطر نشان کرد: اهدای تابلو مزین به تصویر سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، رهبر انقلاب و امام راحل به فرماندهان پایگاه های مقاومت بسیج، مدیران جهادی و نیروهای انقلابی در استان از  طرف فرمانده پایگاه بسیج دانشگاه علوم پزشکی زاهدان وحوزه صاحب زمان وخیرین کانون پزشکان ودندانپزشکان مهدویِ گروه جهادی پایگاه بسیج دانشگاه دیگر اقدام صورت گرفته است.
 
اجرای طرح کمک مومنانه در مناطق حاشیه نشین با رمز" قاسم مهدی قاسم"

وی افزود: ویزیت رایگان و ارائه خدمات دندانپزشکی به 150 نفز از کوتاه قامتان در سیستان وبلوچستان دیگر اقدام در راستای اجرای طرح شهید سلیمانی است.

 این مقام مسئول گفت: اجرای طرح کمک مومنانه در مناطق حاشیه شهر با رمز" قاسم مهدی قاسم"، توزیع بسته های حمایتی، بهداشتی و معیشتی، انجام غربالگری، تست فشار خون و تب سنجی، برپایی میز جهادی در بحث ارتقای خدمات دهان و دندان و پویش سلامت از دیگر خدمات ارائه شده در راستای کمک به آسیب دیدگان از کرونا و محرومان است.

به گفته این پزشک جهادگر، امروز کادر درمان برای مبارزه با ویروس ناشناخته کووید-19 همچون دوران دفاع مقدس در میدان حضور دارند و برای موفقیت در این مسیر با الگوگیری از سیره شهدا با عزم جهادی برای مقابله با کرونا تا پای جان ایستاده اند.

میری ادامه داد: امروز جهاد علمی، کمک به مردم، اجرای منویات رهبری و ارائه خدمت به مردم زمینه آرامش قلبی را فراهم می کند و این مهم یکی از دستاوردها بسیجی بودن است زیرا بسیج در تمام عرصه ها ورود پیدا کرده و مرهمی بر دردهای محرومین و نیازمندان جامعه شناخته می شود.

انتهای پیام/


#‌اخبار #‌سیستان_و_بلوچستان منبع: عصرهامون

بیشتر...

تبلیغات


تبلیغات

مطالب مرتبط

بانک توسعه تعاون,تقدیر روابط عمومی بانک توسعه تعاون در جشنواره برترین‌های روابط عمومی ایران

2 ساعت پیش

پیش بینی دلار 20 هزار تومانی در سال 1400,کاهش قیمت دلار در پایان دولت روحانی,پیش بینی جدید دلار,دلار چند هزار می شود,نرخ دلار در سال جدید,دلار 1400,افزایش دلار

4 ساعت پیش

تعویض کامل تیوب های کوره واحد کاهش گرانروی شرکت پالایش نفت اصفهان

4 ساعت پیش

پیش بینی قیمت طلا در روزهای پایانی سال 99,قیمت طلا چقدر کاهش می یابد,قیمت سکه​ به زیر خط 11 میلیون می رسد,,,

5 ساعت پیش

مشخصات سریع ترین خودرو جهان 5 آر,بررسی خودرو سریع بلادهوند Bloodhound,آئوسی اینویدر,قیمت خودرو آئوسی اینویدر,عکس خودرو 5 آر

5 ساعت پیش

نگذاریم یک شرکت توانمند تولیدی مانند فولاد مبارکه قربانی مسائل سیاسی شود,اخبار فولاد مبارکه

5 ساعت پیش

حداقل حقوق کارمندان در سال 1400,یارانه 2 میلیونی بازنشستگان,تایید نهایی همسان سازی حقوق بازنشستگان,جزئیات واریز حقوق بازنشستگان در اسفند 99,زمان واریز حقوق های اسفند 99

5 ساعت پیش

شورای عالی بورس و اوراق بهادار به منظور ایجاد زمینه مشارکت حداکثری سهامداران عدالت در برگزاری مجامع شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت تصمیمات جدید اتخاذ کرد.

5 ساعت پیش

دکتر محمد علی دهقان دهنوی، سخنگوی شورای عالی بورس، امروز ۱۲ اسفند ماه در دویست و ششمین جلسه شورای عالی بورس یکی از موضوعات مهم مطرح شده در این جلسه را تصویب پیشنهادی عنوان کرد که حاصل ارزیابی و پیشنهاد سازمان بورس در قالب فعالیت صندوق توسعه بازار است.

5 ساعت پیش

محمد عطایی: «مراجع نظارتی الزامی برای تسویه اعتبارات کارگزاری‌های فعال در بازارسرمایه در پایان سال مالی شرکت‌های کارگزاری ندارند.»

11 ساعت پیش

نمایندگان مجلس برای طرح‌های مهم کشاورزی و امنیت غذایی، به شرکت‌های وابسته و تابعه وزارتخانه‌های جهادکشاورزی و نیرو مجوز انتشار تا سقف دویست و هفتاد هزار میلیارد ریال اوراق مالی - اسلامی از طریق بانک کشاورزی را دادند.

11 ساعت پیش

شرکت سرمایه‌گذاری دارویی تامین در گزارش ۶ ماهه خود از رشد ۲۳۰هزار و ۱۴۶ میلیارد و ۲۶۲ میلیون ریالی پرتفوی بورسی خبر داد.

11 ساعت پیش

مصوبه هیئت مدیره سازمان بورس مبنی بر افزایش حد نصاب سرمایه‌گذاری صندوق‌های با درآمد ثابت در سهام به مدیران صندوق‌های سرمایه‌گذاری ابلاغ شد.

11 ساعت پیش

شرکت سرمایه گذاری غدیر در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۳۰ آذر ماه ۱۳۹۹، به ازای هر سهم خود یک هزار و ۲۳ ریال کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته که سود هر سهم ۵۴۲ ریال اعلام شده بود، از افزایش ۸۹ درصدی در هر سهم حکایت دارد.

11 ساعت پیش

پایگاه خبری لقمه: عباس قبادی گفت: با اتمام انتقال میوه از شمال و غرب کشور به تمامی استانها توزیع آن آغاز شده و باعث کاهش قیمت در بازار می شود.

11 ساعت پیش

بیشتر...