خبرگزاری تسنیم |
۲ هفته پیش

ایران: حمایت مردم افغانستان از آرمان فلسطین شایسته تقدیر است تسنیم


ایران: حمایت مردم افغانستان از آرمان فلسطین شایسته تقدیر است

سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مزارشریف در بیانیه‌ای به مناسبت روز جهانی قدس حمایت مردم افغانستان از آرمان فلسطین را قابل تحسین دانست.

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ایخبرگزاری تسنیم، سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مزارشریف در بیانیه‌ای با تشکر و قدردانی از مردم مسلمان افغانستان درحمایت از آرمان فلسطین، مواضع حکومت طالبان دراین‌باره را نیز قابل تحسین و عزتمندانه دانست.

متن کامل بیانیه به این شرح است:

بسمه تعالی

أُذِنَ لِلَّذِینَ یُقَٰتَلُونَ بِأَنَّهُمۡ ظُلِمُواْۚ وَإِنَّ ٱللَّهَ عَلَىٰ نَصۡرِهِمۡ لَقَدِیر

قدس، قبله نخستین مسلمانان جهان سرزمین اصلی و موطن هزاران آواره مسلمان فلسطینی است که استکبار جهانی توسط صهیونیسم جنایتکار از سال1948آن سرزمین را از دستساکنانش خارج ساخت و تحت سلطه نیروهای اشغالگر قدس قرار داد. این توطئه از همان اولین سال‌های اجرا، با مقاومت مردم مسلمان فلسطین و اعتراض مسلمانان و انسان‌های آزاده و بیدار دل جهان مواجه شد و به شکل مبارزات پیگیر و سیاسی-نظامی، چهره خود را نشان داد.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، امام خمینی (ره) طی پیامی در روز16مرداد1358در سیزدهمین روز از ماه مبارک رمضان سال1399هجری قمری خطاب به مسلمانان جهان، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان «روز قدس» نامگذاری کرده و خواستار همبستگی بین‌المللی مسلمانان در حمایت از حقوققانونی مردم مسلمان فلسطین شدند. امسال با توجه به جنایت‌های رژیم صهیونیستی در غزه و حمایت کشورهای غربی و در رأس آن دولت آمریکا روز جهانی قدس از اهمیت بیشتری برخوردار شده و لذا ضروری است مسلمانان جهان آن را در شرایط ویژه و کاملاً متفاوتی برگزار و گرامی بدارند.

ساکنان نوار غزه از سویی این روزها شاهد انواع جنایات ددمنشانه رژیم صهیونستی از جمله کشتار،گرسنگی، ویرانی روزانه، آوارگی و ترس هستند و از سوی دیگر، در میدانی دیگر، مبارزان مقاومت در میادین نبرد در خاک غزه در حال مقاومت و پایداری در برابر اشغالگران هستند. حمایت و همبستگی ملل مسلمان در جهان در حمایت از آرمان فلسطین می‌تواند نقطه عطفی در مبارزه با جنایات رژیم صهیونیستی باشد.

روز قدس نشان‌دهنده صف‌بندی بین حق و باطل و عدل در مقابل ظلم است. سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مزار شریف ضمن تشکر و قدردانی از مردم مسلمان افغانستان در حمایت از آرمان فلسطین و همچنین تحسین مواضع عزتمندانه این کشور در خصوص تحولات اخیر در غزه، جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در حمله به مردم مظلوم این منطقه به‌خصوص زنان و کودکان را طی6ماه گذشته محکوم نموده و از تمامی مسلمانان جهان دعوت می‌نماید با ادامه حمایت‌ها از مردم فلسطین ومقابله با توطئه‌های استکبار جهانی در ایجاد تفرقه میان مسلمانان آرمان آزادی فلسطین و قدس شریف را در این روز زنده نگهدارند.

طالبان: دولت فلسطین باید در سرزمین تاریخی‌شان تشکیل شود
طالبان: فلسطین آرمان مشترک ایران و افغانستان است

انتهای پیام/.#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

امام جمعه اردبیل گفت: تعدادی از مجموعه های تولیدی به بهانه بالا رفتن دستمزدها و حقوق کارگران، قیمت‌ها را خیلی بالاتر از معمول افزایش داده‌اند که ضرورت دارد دستگاه‌های نظارتی دخالت کنند.

یک ربع پیش

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان با بیان اینکه در تمام این مدت جمهوری اسلامی به اندازه کافی خویشتن‌داری کرده بود، گفت: رژیم صهیونیستی در میدان نظامی شکست خورده است اما در عرصه رسانه تلاش می‌کند خود را پیروز میدان نشان دهد.

نیم ساعت پیش

سخنگوی شرایط اضطراری منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی گفت: صبح امروز بر اثر سقوط یک دستگاه جرثقیل در اسکله پتروشیمی رازی ۲ نفر فوت و چهار نفر مجروح شدند.

نیم ساعت پیش

نماینده مردم تهران در مجلس درباره احتمال پاسخ ایران به اسرائیل گفت: «این اتفاق مسئله‌ای نبود که بخواهیم پاسخ بدهیم و لطمه‌ای به ما وارد نکرد و این مسئله به دلیل آمادگی نیروهای ماست.»

نیم ساعت پیش

قیمت نفت پس از افزایش چشمگیری که در ابتدای معاملات روز جمعه تحت تاثیر نگرانی های بازار نسبت به تنش های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه و متاثر شدن عرضه پیدا کرده بود، کاهش یافت.

یک ربع پیش

جزئیات جدید از افزایش حقوق ایثارگران را در این خبر بخوانید. این افزایش حقوق کی و چگونه اعمال می‌شود.

نیم ساعت پیش

سرتیپ میهن دوست توضیحاتی درباره شلیک پدافند هوایی به اشیاء مشکوک در اسفهان ارائه داد.

نیم ساعت پیش

امام جمعه موقت خرم‌آباد گفت: سپاه با حمله به این غده سرطانی، دل ملت‌های جهان اسلام را شاد کرد.

نیم ساعت پیش

امام جمعه اصفهان گفت: عملیات وعده صادق در نوع خود بی‌نظیر بود، زیرا بسیاری از موشک‌های ایرانی به هدف برخورد کرده و این یعنی با عملیات طوفان‌القصی و عملیات وعده صادق  توانستیم از دیوار آهنین صهیونیست‌ها عبور کنیم؛ دیوارهایی که حتی از تار عنکبوت نیز سست‌تر بود.

نیم ساعت پیش

بیشتر...