اقتصاد آنلاین |
۱ هفته پیش

هوای کدام استان ها برفی است سه استان در وضعیت ناسالم هوا اقتصاد آنلاین اقتصادآنلاین

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، بر اساس تحلیل نقشه های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در استان‌های فارس، بوشهر، نیمه غربی کرمان و هرمزگان،‌جزایر واقع در شرق خلیج‌فارس، تنگه هرمز، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب اصفهان و ارتفاعات زاگرس واقع در غرب و جنوب غرب کشور ابرناکی و بارش پیش بینی می‌َود،‌در مناطق گرمسیر رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید و در مناطق سردسیربرفپیش بینی شده است.

فردا علاوه بر مناطق ذکر شده گستره بارش‌ها کل استان‌های کرمان، هرمزگان، یزد و مناطقی از آذربایجان غربی و کردستان را در برمی‌گیرد. جمعه از میزان بارندگی در نیمه جنوبی کشور کاسته شده و در مناطقی از کرمان، هرمزگان،‌جزایر شرق خلیج‌فارس، تنگه هرمز، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی،‌ارتفاعات زاگرس در کردستان، همدان و مرکزی ابرناکی، وزش باد و بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.

شنبه آینده در ارتفاعات کرمان،‌سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان ابرناکی، رگبار باران وبرفو وزش باد روی می‌دهد.

یکشنبه آینده در کل کشور افزایش نسبی دما روی می‌دهد و با گذر امواج تراز میانی جو در مناطقی از شمال غرب، غرب، دامنه‌های جنوبی البرز و در نیمه شمالی خوزستان،‌چهارمحال و بختیاری و غرب اصفهان ابرناکی و بارش برف و باران پیش بینی می‌شود.

توصیف سامانه:بارش باران،رعد و برق،وزش باد شدید و افزایش ارتفاع موج

زمان پایان: پنج‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۰۶

نوع مخاطره: وزش باد حداکثر ۳۲ نات و افزایش ارتفاع امواج بین ۲ تا ۳ متر

منطقه اثر:

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۰۵: نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز، مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های هرمزگان و بوشهر.

پنج‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۰۶: نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز، مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های هرمزگان و بوشهر.

اثر مخاطره: خسارت به شناورهای سبک، تفریحی و احتمالا نیمه‌سنگین، اختلال در ورود و خروج شناورها به بندرگاه‌ها، پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس‌ها و احتمال آسیب به تاسیسات دریایی.

توصیه: اجتناب از عملیات غواصی و شنا، محدودیت در تردد با شناورهای سبک و نیمه‌سنگین و قایق های صیادی و تفریحی، تمهیدات لازم جهت پیشگیری از هرگونه خسارت، جمع آوری تورهای صیادی و محدودیت در فعالیت‌های دریایی در سواحل و فراسواحل.

توصیف سامانه: تقویت پایداری در جو همراه با انباشت آلاینده‌ها

زمان شروع: پنج‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۰۶

زمان پایان: شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۰۸

نوع مخاطره: رشد شاخص آلودگی توام با کاهش کیفیت هوا

منطقه اثر:

پنج‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۰۶: تهران، کرج و اصفهان.

جمعه ۱۴۰۱/۱۱/۰۷: تهران، کرج و اصفهان.

شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۰۸: تهران، کرج و اصفهان.

اثر مخاطره: رشد شاخص آلودگی هوا، افزایش غلظت آلاینده‌ها، کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم و در صورت عدم مهار منابع آلاینده (ثابت و متحرک) به‌ویژه در مناطق پرتردد تا حد بسیار ناسالم.

توصیه: کاهش تردد خودروها و کنترل فعالیت واحدهای صنعتی، مدیریت منابع آلاینده، تاکید بر عدم تردد غیرضروری برای تمام افراد، پرهیز از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز، اتخاذ تدابیر مدیریتی لازم برای جلوگیری از افزایش غلظت آلاینده‌ها تا حد بسیار ناسالم.

توصیف سامانه: پایداری جو

زمان پایان: شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۰۸

نوع مخاطره: کاهش کیفیت هوا همراه با رشد شاخص

منطقه اثر:

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۰۵:سمنان، قزوین، مشهد، اراک.

پنج‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۰۶:سمنان، قزوین، مشهد، اراک.

جمعه ۱۴۰۱/۱۱/۰۷:سمنان، قزوین، مشهد، اراک.

شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۰۸: سمنان، قزوین، مشهد، اراک.

اثر مخاطره: افزایش شاخص آلودگی هوا در حد ناسالم برای گروه‌های حساس و در صورت عدم مهار منابع آلاینده (ثابت و متحرک، به ویژه در مناطق پرتردد) تا حد ناسالم.

توصیه: مدیریت بهینه در مصرف سوخت‌های فسیلی، کنترل فعالیت‌های صنعتی آلاینده، کاهش تردد غیرضروری و پرهیز از حرکات ورزشی در فضای باز، به‌ویژه سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری‌های قلبی و تنفسی.

منبع:تسنیم


#‌اخبار منبع: اقتصاد آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...