باید پیش از بحران راهکار‌های لازم اندیشیده شود/ همه قوا با یک هم افزایی کشور را از بحران کرونا عبور دهند

باید پیش از بروز بحران راهکار‌های لازم اندیشیده شود/ همه قوا باید با یک هم افزایی کشور را از بحران کرونا عبور دهنداحمد شریف دبیرکل حزب همبستگی دانش آموختگان ایران و عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره اولویت‌های کشورمان در دوران پسا کرونا، گفت: اپیدمی ناشی از ویروس کرونا علاوه بر اینکه سلامتی شهروندان را در کشورهای مختلف در معرض خطر قرار داده، مهم‌ترین تاثیر خود را در عرصه اقتصادی به جا گذاشته و کل دنیا شاهد سقوط شاخص‌های اقتصادی و بورس‌های جهانی هستند و طبعا یک بحران و رکود اقتصادی فراگیر است.

او افزود: ایران قبل از حادث شدن بحران کرونا به علت تحریم‌های ظالمانه که به آن تحمیل شده مشکلات عدیده‌ اقتصادی داشته است و طبعا این اپیدمی مشکلات کشور  را تشدید خواهد کرد. بنابراین باید قبل از اینکه بحران‌ها به سراغمان بیاید آن را پیشبینی کنیم و راهکار های لازم را بیاندیشیم.

 دبیرکل حزب همبستگی دانش آموختگان ایران تصریح کرد: اکنون تمام توان کشورمان برای مقابله با بیماری کرونا بسیج شده، اما تبعات ناشی از آن باید پیشبینی شود و اکنون به فکر راهکار و چاره‌ای باشیم.

شریف تاکید کرد: در حقیقت عموم شهروندان متاثر از تبعات اقتصادی بحران کرونا خواهند بود، بنابراین  در قالب بحث قانون گذاری مجلس یازدهم باید زمینه تسهیل کسب و کار را ایجاد کند و دولت هم که طبعا منابع محدودی دارد و باید سیاست انقباضی در بحث هزینه کرد پیشه  کرده و منابع محدود خود را به سمت اولویت های اقتصادی هدایت کند، بنابراین همه قوا باید با یک هم افزایی در کنار هم کشور را از این بحران عبور دهند.

عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان در پایان اظهار کرد: بحران اقتصادی ناشی از بیماری کرونا در سطح جهان فراگیر است و تنها دامن‌گیر کشور ما نیست، اما شدت آن در ایران بیشتر خواهد بود، چراکه کشورمان پیش از این هم دچار مشکلات اقتصادی بود.


بیشتر بخوانید:در بحث تولید توقعات مقام معظم رهبری برآورده نشد 


انتهای پیام/#‌سیاسی
منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران


تبلیغات

مطالب مرتبط

آبفا منطقه یک اصفهان,اصلاح شبکه آب میدان امام علی (ع) تا میدان امام خمینی اصفهان

12 دقیقه پیش

انتصاب دبیر بیست و سومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر,فرهنگ و ارشاد اسلامی,

1 ساعت پیش

 شهردار, تعاونی مسکن جماران,کلاف سردرگم بیست سال بلاتکلیفی قسمت اعضای تعاونی مسکن جماران تبریز

1 ساعت پیش

مهاجم استقلال گزینه اول فکری برای پنالتی احتمالی در دیدار مقابل پرسپولیس است.

1 ساعت پیش

مدیرکل درآمد شهرداری اصفهان گفت: هدف تهیه 52 لایحه درآمدی شهرداری در سال جاری، درآمدزایی پایدار برای سازمان و شرکت های شهرداری بود که این هدف گذاری محقق شد و این اتفاق به کمک درآمدهای پایدار شهرداری آمد.

1 ساعت پیش

مخابرات منطقه اصفهان,دیدار مدیر مخابرات اصفهان با رئیس دانشگاه آزاد خوراسگان

1 ساعت پیش

قم- در دیدار دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت بر افزایش فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی در عرصه جهانی با تعامل نهادهای همسو در این زمینه تاکید شد.

1 ساعت پیش

پس از رفتارهای عجیب هروویه میلیچ، مدافع کروات تیم استقلال، این بار نوبت به فرشید باقری رسید تا او نیز به سرنوشت هم‌تیمی‌اش دچار شود.

1 ساعت پیش

رئیسی سلامت نفس و مردم‌داری آیت الله یزدی را از مهم‌ترین ویژگی‌های شخصیتی آن مرحوم دانست و گفت: اخلاص، ولایت مداری، علم، دانش و فقاهت، انقلابی بودن، زمان‌شناس بودن و غیرتمند بودن مرحوم شیخ محمدیزدی نسبت به نظام و انقلاب را از دیگر ویژگی‌های ایشان بود.

1 ساعت پیش

عبدالناصر درخشان گفت: کمبود امکانات و نیروی انسانی مشکل اساسی اداره فرهنگ و ارشاد ایرانشهر است.

1 ساعت پیش

شرکت گاراژ ایتالیا سعی کرد با الهام گرفتن از جت های جنگنده اتومبیل جدید استرادل را طراحی کند و در اختیار خریداران بگذارد.

1 ساعت پیش

وزیر بهداشت گفت: در حال حاضر نگران بازگشت خیز بیماری هستیم چون موارد سرپایی در حال افزایش است و این یک اعلان و هشدار برای یک خیز جدید در بهمن و اسفندماه می تواند باشد.

1 ساعت پیش

نشریه جروزالم پست از عارضه فلج صورت ۱۳ صهیونیستی پس از دریافت واکسن کرونا خبر داد. گفته می‌شود احتمال موارد بیشتر وجود دارد.

2 ساعت پیش

مخابرات منطقه اصفهان,توسعه زیر ساخت های مخابراتی در کاشان

2 ساعت پیش

آیت الله محامی گفت: شیعه و سنی باید با درس گرفتن از اولیای دین در جهت وحدت جامعه اسلامی تلاش و در کنار پایبندی به عقاید خود در رفتار اجتماعی با پیروان سایر مذاهب بر وحدت تاکید کنند.

2 ساعت پیش